Kahve falında çıkan vücut parçalarının figürler ve anlamları

Kahve falında çıkan vücut parçalarının figürler ve anlamları Tarihin en eski devirlerinde yol göstermek ve tahminlerde bulunmak, geleceği görmek için kullanılmış kahve falı günümüzde de yaygın şekilde değerini korumaktadır. Peki kahve falında çıkan bazı simgeler ne anlama mı geliyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Kahve falında çıkan vücut parçalarının figürler ve anlamları

Kahve falında el görmek: Kahve falında çıkan el figürünün genel anlamı fal sahibinin oldukça güvenilir ve sadakatli bir kimse olduğudur. Kişi kendinden emindir ve değilse de olmalıdır zira doğru kararlar verebilecek kimsedir. Ayrıca fal sahibinin etrafı tarafından sevilip sayılan kimse olduğuna işarettir. Bir iş yapacağını ve herkesin onu örnek alacağına delalet eder. Bir diğer anlamı ise eğer uzanan bir el varsa bu fal sahibinin bir mülkiyet edineceği anlamına da gelmektedir.

Kahve falında ayak görmek: Kahve falında çıkan ayak figürü bir hayli olumsuzdur. Zira fal sahibinin maddi ve manevi kayıplar yaşayabileceği anlamına gelmektedir. İş hayatında olumsuzluklara da işaret etmektedir. Bir diğer anlamı ise kişinin aklının ve kalbinin çelişme durumudur. Kahve falında çıkan vücut parçalarının figürler ve anlamları Falcıdan bir tavsiye mutlaka ilk hareket etmeniz gereken aklınızdır. Zira falda ayak görmek eğer doğru kararı ve mantıklı yolu bulursa, fal sahibinin önü açılacağı ve istediğine ulaşacağı anlamına gelmektedir.

Kahve falında çıkan ayak figürünün bir diğer anlamı monoton yaşamınızın yerini eğlence ve ehli zevkin alacağıdır.

Kahve falında bacak görmek: Kahve falında çıkan bacak figürünün olumsuz anlamlarına bakacak olursak kişinin elinden maddi kazançlarının gideceği anlamına gelmektedir. Ayrıca evli kişiler için çocuk haberi de olabilir. Bir diğer anlamı ise eş, dost, akrabanın zor durumunda yanında olarak fal sahibinin de zor duruma düşeceği anlamına gelmektedir.

Kahve falında göz görmek: Kahve falında çıkan göz figürü genellikle nazara delalet eder. Ya da hayatınıza müdahil olmak isteyen gereksiz kimselere de işarettir.

Kahve falında kulak görmek: Kahve falında çıkan kulak figürünün anlamı ise uzak diyarlardan gelecek eş, dost, akraba veyahut bir haber olabilir. Özlenilen kişi ile kavuşma anlamına da işaret etmektedir. Bir diğer anlamı ise kalpten dilenmiş bir dileğin kabul olması manasına gelmektedir.

Kahve falında burun görmek: Kahve falında çıkan burun figürünün anlamı ise uzun zamandan sonra mutlu akıbet bulmuş olaylardır. Artık ferah ve rahat bir yaşam fal sahibini beklemektedir. Bu figürün olumsuz anlamı ise fal sahibinin hayatına karışmak isteyen kimselerin bolluğu ve fal sahibinin bunalıma girmesi gibi olumsuz anlamları da vardır.

Kahve falında dudak görmek: Kahve falında çıkan dudak figürü eğer ayrıysa kaybedilen bir şeyin bulunamayacağı, eğer birleşikse uzun zamandır aranılan şeyin bulunacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca bu simge, fal sahibi kimsenin çok fazla çaba ve mücadele ile yorulduğuna da yorulur.

Kaynakça: Wikipedia

Kahve falında çıkan vücut parçaları figürlerinin anlamları
Kahve falında çıkan vücut parçaları figürlerinin anlamları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu