18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri

18 Mart Çanakkale zaferi sözleri, Çanakkale ile ilgili sözler, Çanakkale şehitleri sözleri, Çanakkale savaşı sözleri, Çanakkale için söylenen sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri

18 Mart Çanakkale Zaferi sözleri ile vatanı için canını seve seve veren tüm şehitlerimizi anabiliriz.

Çanakkale Zaferi, her yüz yıl içerisinde adından söz ettirecek ve şanını devam ettirecektir. Bu herkes için örnek alınması ve her sene 18 Mart tarihinde coşku ile kutlanması gereken bir gündür.

çanakkale savaşı sözleri

Çanakkale Zaferini bir yandan kutlar iken bir yandan da şehitlerimiz adına dua okunmalı ve onları da anlamlıdır.

Çanakkale Savaşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve bu komutanın rehberliği ile kazanılmış ve çok kutsal bir savaştır.

Tarihin seyrini değiştirmiş ve herkesi aynı oranda etkilemiş olan Çanakkale Savaşı, herkes için aynı önemi taşımakta ve hepimiz için yerini her yıl daha da kuvvetli bir şekilde korumaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve hepimizin Başkumandanı olan Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale Savaşı’nda da önderlik etmiş ve bizler için hayati önemi olan bu kutsal savaşı kazanmıştır.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm bu millet için savaşan ve bu vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Çanakkale İle İlgili Sözler

 Çanakkale savaşı sözleri

Çanakkale ile ilgili sözler ile minnettar olduğumuz şehitlere güzel sözler söyleyebiliriz.

Çanakkale Savaşı yalnız bizim milletimizi değil diğer tüm milletleri de etkilemektedir. Çünkü bu savaş hem tarihin seyrini değiştirmiş hem de düşmanlar için beklenmeyen bir sonu yaşatmıştır.

Çanakkale’de bilmeden basıp da geçtiğin bir toprak bir şehit kanı ile sulanmış ve toprağın kıymeti katbekat artmıştır.

Aziz şehitlerimizin kanlar ile sulanan her toprak bizlere ayrı birer hatıra bırakmış ve yadigar olarak bu milleti bırakmıştır.

Çanakkale’nin gerçek ruhu altında yatan şehitlerimiz ile bellidir. Çünkü bu şehitler; bizler için, vatan için ve devlet için kendi canlarından vazgeçmiş ve bu uğurda canlarını feda etmişlerdir.

18 Mart Çanakkale Zaferi, her yıl olduğu gibi bu yıl da hem coşku ile kutlanırken hem de şehitlerimizi anarak bir yandan da hüzün ile anımsanmıştır.

Bayraklara asıl rengini veren o uğurda canını veren şehitlerin kanıdır. Bizim bayrağımızın kırmızısı da Çanakkale Savaşı’nda canını feda eden şehitlerimizin kanından rengini almıştır. Bu aziz şehitlerin anısına eklemek gerekir ki; Çanakkale Zaferi asla unutulmaz ve vazgeçilmezdir.

Bu kıymetli günde şehitlerimizin anısına saygı ve minnet ile karşılık vermek gereklidir. Çünkü bizler için kendini feda eden insanların karşısında yalnız saygı ve minnet ile durulabilir.

Çanakkale Sözleri

Çanakkale sözleri ile Çanakkale Savaşının ruhu her daim yaşatılmalıdır. Çanakkale için söylenen sözler ne kadar güzel de olsa onlara olan saygımızı göstermekte yetersiz kalır.

Çanakkale Zaferi’nin önemini ve anlamı bilmek ve daha iyi anlamak için tarihi okumak ve yorumlayabilmek gereklidir. Çünkü bu gün sadece bilinir ve anlanır ise daha kıymetli olur.

Çanakkale Savaşı herkes için coşku ile kutlanan ama aynı zamanda da şehitlerimizin anısına bir tutam hüznün eşlik ettiği bir gündür.

Çanakkale Destanı, bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde nasıl savaşılacağını tüm dünyaya öğrettiği bir destandır. Bu öyle büyük bir destandır ki; tüm dünya hayretle bu savaşı izlemiş ve Türk milletinin gücünü anlamıştır.

Bu Türk milletinin öyle borçları vardır ki yüce şehitlerimize karşı asla ödenmez. İşte öyle bir borcun daha olduğu kutsal gündür 18 Mart. Tüm dünyaya ve kendi milletine karşı Türk milleti gücünü göstermiş ve kanıtlamıştır.

Namus ve vatan yolunda canını feda eden şehitlerimizin anıldığı gün 18 Mart Çanakkale zaferidir. Bu gün tüm Türk milleti için aziz ve kıymetli bir gündür.

İstiklal uğrunda savaş veren ve bu uğurda canını vermekten asla gocunmayan aziz Türk milleti Çanakkale’de de kendini göstermiş ve bu savaşı başarı ile sonuçlandırmıştır.

Bizim milletimizin her zaman kahramanlıklar ile donatılmış bir hatıraları vardır. Ve bu millet, her zaman savaşmaya ve başarıdan başarıya koşmaya hazırdır.

Bir Yorum

  1. Sayenizde 18 Mart sözlerini öğrendim. Çanakkale zaferi sözleri sayesinde vatan aşkım daha da arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu