Terazi Burcu Özellikleri-Terazi Burcu Aşkı

Terazi burcu diyeti, terazi burcu erkeği, terazi burcu kadını, terazi burcu özellikleri, terazi burcu iş hayatı, terazi burcu sağlık, terazi burcu ünlüleri vb.. astroloji bilgileri için alışkanlık

Terazi Burcu Özellikleri

24 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında dünyaya gelenler terazi burcu özellikleri vardır. Hava gurubuna mensup pozitif bir burçtur. Yönetici gezegeni Venüs’tür. Pastel renkler bu burçlar üzerinde hâkimiyet kurar. Şanslı rakamı 6, şanslı günü cumadır. Koç burçları ile pek anlaşamazlar. Krizantem, beyaz gül, sarı papatya çiçekleri tarafından temsil edilir.

Terazi Burcu Olumlu Özellikleri

Terazi burçları; güzellikleri ile ön plana çıkarlar. Güzel sanatlar alanında yetenekli olurlar. Sevimli oldukları için çevreleri tarafından sevilirler. Uyumlu bir kişilik yapısına sahiptir. Romantik bir eş arıyorsanız terazi burcundan olan birisini seçmelisiniz. İnce ve çekici olurlar. İdealist oldukları için her şeyin en iyisini yapmaya çalışırlar. Kendilerini geliştirmek ve yenilemek ister, yerinde saymazlar. İyi niyetli ve tarafsız olurlar. Tartışmayı sevdikleri için iyi bir avukat ve siyasetçi olurlar.

Terazi Burcu Olumsuz Özellikleri

Terazi burçları kararsız olurlar. Bu yüzden birçok fırsatı kaçırırlar. Alıngan oldukları için her eyleminizi açıklamak zorunda kalırsınız. Çok çabuk fikir değiştirirler. Bu da eşlerini bazen zıvanadan çıkarır. Tesir altında çabuk kalırlar. Aldatmaya meyilli yapıları vardır. İstekleri yerine gelmeyince çabuk vazgeçerler.

Terazi Burcu Özellikleri Kadın

Terazi burcu özellikleri kadınları güzel ve cazibeli olurlar. Estetik bir zevkleri vardır. Yaşamla uyumlu dolu dolu yaşarlar. Sohbetleri çok tatlı olur. İnsanlarla fikir alışverişi yapmak isterler. İyi huylu olup güzelliklerden keyif alırlar. Gelişkin bir güzellik anlayışı vardır. Modayı takip etmezler. Kendine yakışanı giyerler. Maddiyata önem verirler. Hayattaki güzelliklere ancak maddiyatla ulaşılacağına inanırlar.

Terazi kadınları rahatına ve keyfine düşkündür. Zor işleri sevmezler. Zor işlerle karşılaştığı zaman görev ve sorumluluktan kaçarlar. Ağır işler yerine estetik işlerle uğraşmak isterler. Neşeli, hassas ve duygusal olurlar. Olayları yorumlarken mantıkla değil duyguları ile hareket ederler. Kendi hissettikleri başkalarının hissinden daha önemlidir. Doğru bildiğini uygulamaktan çekinmezler. Özgürlüğü sever kısıtlanmaya gelemezler.

Terazi kadınları erkekler tarafından kolay fark edilir. Karşı konulması güç bir cazibeleri vardır. Karşı tarafın kendisini sevdiğine inanırsa şehvetli bir eş olur. Evlilikte aşka büyük önem verir. Sorumsuzluktan hoşlanmaz, karşı taraftan sürekli ilgi beklerler. Evlilikte kusursuz bir eş olurlar. Çocuklarını çok sever üzerine fazla düşerler. Mutluluğu paylaşmak isterler.

Terazi Burcu Özellikleri Erkek

Terazi burcu özellikleri erkekleri kararsız, duygusal ve romantik olurlar. Yumuşak huylu oldukları için haksızlığa çok sık uğrarlar. Roplum içinde sevilen kişiler olur. Dostlukları uzun ve bakidir. Karşılıklı güven ilişkilerinde odak noktasıdır. Dürüstlüğe önem verir, hayatta dürüstlükten taviz vermezler. Bozulmanın temel göstergesi olarak dürüstlüğü görür.

Terazi erkekleri öğrenmeye çok meraklıdır. Çok iyi konuşarak çevrelerini etkilerler. Konuşarak karşı tarafı çok rahat ikna edebilirler. Sakinliğe ve huzura önem verirler. Ani duygusal çıkışları sevmezler. Ani duygusal çıkışları dengesizlik olarak kabul edeler. Bakımlı olmak isterler. Her ay gelirinin büyük bir bölümünü bakım ve makyaj için harcarlar.

Terazi burcundan olan erkekler dostlarıyla fikir alışverişinde bulunmak isterler. Uzun ve derin sohbetlerden keyif alırlar. Hassas ve duygusal yönleri ile dikkat çekerler. İkili ilişkilerde akıl ve mantık ararlar. Sert mizaçlı kadınları sevmezler. Âşık olduğu zaman ateşli ve sadık bir eş olurlar. Evlendiklerinde saygılı, sadık ve ince ruhlu olurlar. Çocukları çok sever, eşlerine iyi bir koca olurlar.

Terazi Burcu Ünlüleri

Terazi burcu ünlülerinden bazıları;

1-Nurseli İdiz

2-Rahmi Koç

3-Turgut Özal

4-Tarkan

5-Ayşegül Aldinç

6-Tarık Akan

7-Levent Kırca

8-Yıldız Kenter

9-Mehmet Aslantuğ

10-Hülya Avşar

Terazi Burcu Çocukları

Terazi burcu çocukları genelde çekingen ve uslu olurlar. Yeme problemi çekmezler. Az ağlayan bebek olurlar. Büyürken anne ve babalarını çok yormazlar. Hislerini açıklamakta zorlanırlar, bu yüzden çok sık ilgi isterler. Anne ve babaların anlayışlı olması gerekir. Çocukluktan itibaren güzelliğe düşkün olurlar. Ağlamak yerine uyumayı tercih edeler. Sürekli tartışan ve bağıran anne ve babalarından rahatsız olurlar. Hızlı düşünme ve karar vermede desteğe ihtiyaç duyarlar.  Ailesi tarafından taktir gören ve iyi yetiştirilen terazi çocukları ileride çok başarılı olurlar. Terazi çocukları büyürken yaşamlarına fazla müdahale etmeyip onları rahat bırakmak gerekir.

Terazi Burcu İş Hayatı

Terazi burçları iş hayatı ne iş olsa yaparlar. İş seçmezler. Geliri yüksek işlerde çalışmak isteseler de zor durumda kalınca düşük ücretle de çalışabilirler. Huzursuz ve gergin ortamlarda çalışmak istemezler. Kaba insanlara iş yapmak istemezler. Masasında daima taze çiçek bulunur. Misafirlerini iş yerinde çok iyi ağırlarlar. Çalışmaktan keyif alır, işten kaçmazlar. Olaylara farklı açılardan yaklaşır mantıklarıyla hareket ederler. Dedikodularla ilgilenmez, sadece işlerine bakarlar. Tüm gücünü akıldan alır, hurafelere inanmazlar. Hedeflerine ulaşmak için disiplinli çalışırlar.

Terazi Burcu Sağlık

Teraziler bir denge burcu olup en ufak bir dengesizlik vücutlarını alt üst eder. Hastalanınca yoğun ilgi beklerler. İç dünyasındaki dalgalanma baş ağrısı ve aşırı yemek yeme eğilimine neden olur. Midelerindeki asit fazlalığını fosfor içerikli besinlerle dengeler. Terazi burcu sağlık konusunda genel olarak iyidir. Metabolizmaları çok yavaş çalışır. Soslu ve şekerli gıdaları çok tükettikleri için kilo almaya müsait bir yapıları var. İlerleyen yıllarda sağlıklı ve dengeli beslenmeyip hızlı kilo alırlar. Soğuk algınlığı rahatsızlığına çok sık yakalanırlar.

Terazi Burcu Diyeti

Teraziler kolay kilo alıp verirler. Abur cuburu kesip düzenli beslenme ile kısa sürede ideal kilolarına ulaşırlar. Şekerli gıdalara hayır diyemezler. Şekerli gıdalardan uzak kaldıkları an kilo vermeye başlarlar. İşte terazi burcu diyeti

1.ÖĞÜN:1 Bardak suyun içine 1 kaşık bal koyup 7-8 damla limon koyup aç karnına içilecek 1 dilim kepek ekmek, 50gr. dil peyniri şekersiz çay ve kahve.

2.ÖĞÜN:1 Tabak sebze yemeği, 1 kâse yoğurt, arada 1 bardak çilekli süt

3.ÖĞÜN:3 Kaşık yağsız bulgur pilav, bol yeşil salata arada 1 porsiyon meyve.

 

1.ÖĞÜN:2 Dilim kepekli ekmekten yapılan kaşarlı tost, şekersiz çay. Arada bir kâse meyveli diyet yoğurt.

2.ÖĞÜN: Sebze soslu makarna 1 yeşilbiber, 1 kabak haşlama. Yanında bol salata. Arada 2 galeta,1 bardak süt.

3.ÖĞÜN: Izgara balık, havuç veya turp salatası, arada 1 porsiyon meyve.

 

1.ÖĞÜN:1 Bardak ılık süt, 1 dilim kepekli ekmek, 1 tatlı kaşığı meyve diyetli yoğurt.

2.ÖĞÜN: Sebze soslu makarna, yanında bol salata, arada 1 porsiyon meyve.

3.ÖĞÜN: Bir porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği, bol salata arada 1 meyve.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu