Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır? Yaş ilerledikçe insan vücudunda oluşan kırışıklık sayısı da artmaktadır. Bu kırışıklıklardan rahatsız olan kişiler çeşitli operasyonlar ile gençleşmek için uğraşmaktadır. Yüz gerdirme işlemi de bu yöntemlerden birisidir. Güzellik operasyonlarında özellikle yüz üzerinde çalışılması yüzün yapısından dolayıdır. Yüz derisi vücutta bulunmakta olan diğer derilere göre daha fazla ışına maruz kaldığı için yaşlanma oranı da daha fazla olmaktadır. Bu yazımızda gençleştirme yöntemlerinden biri olan yüz gerdirmenin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Yüz germe, operasyon yapılacak olan kişinin yüzündeki sarkan derilerin fazla kısımlarının alınması ve kişiye daha genç bir görünüm kazandırılması işlemidir. Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır? Yüz germe işlemi birçok şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki ideal yüz germe işlemidir. İdeal yüz germe işleminde hasta gerdirilmesini istediği bölümleri kendisi belirler ve bu bölgeler üzerinden işlem yapılır. Ayrıca bu yöntemde yüzde iz kalmaması da önemlidir. En çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. İkinci yüz gerdirme yöntemi klasik yüz gerdirmedir. Klasik yüz gerdirme yönteminde yüzde toparlanacak olan yerler, kesilecek olan bölümler ve operasyonun aşamaları tamamen doktor tarafından belirlenmektedir.

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Klasik yüz germe operasyonu şu şekilde yapılır:  Alın çizgisinin üst kısmından bir kesik atılır. Bu kesik kulağın iç çevresinden başlayarak kulağın arka kısmına kadar uzar. Eğer boyun kısmında da germe işlemi uygulanacak bölgeler varsa bunun için de çenenin alt tarafına bir kesik atılır. Yüz Gerdirme Nasıl Yapılmaktadır? Daha sonra işlem yapılacak bölge gerginleştirilir. Kulak ile yüz arasında kalan deri yukarı doğru çekilerek sarkıntılık olan bölüm dikkatli bir şekilde çıkartılır. Yüzde sarkık kalan kısımlar dikiş atma yöntemi ile geri dikilir. Kulak arkasında yapılacak olan işlemler de yapıldıktan sonra derinin alt kısmına küçük bir tüp yerleştirilerek kan dolaşımının devam etmesi sağlanır. Son olarak tüm yüz bandajlanır ve işlem sonlandırılır.

Yüz Gerdirme Yöntemleri

Yüz germe operasyonlarında uygulanabilecek son yöntem ise asma yüz germe operasyonudur. Asma yüz germe yöntemi yaşı çok ilerlememiş fakat kırışıklıklarından ve sarkmalarından rahatsız olan kişiler için uygulanmakta olan bir yöntemdir. Yüz Gerdirme Yöntemleri Asma yüz germe yönteminde yüzün orta bölümü ve boyun kısmının sarkmaları düzeltilir. Yaşı ilerlememiş oaln kişilerin tercih ettiği bir yöntem olduğu için çok fazla işlem uygulanmamaktadır. En az işlemle en işe yarar sonuçların alınması sağlanmaktadır. Asma yüz germe yönteminde kişinin isteğine göre kulak kısmına da giriş yapılabilir. Fakat kulak kısımlarında kesik izleri kalma riski daha fazladır. Küçük bir bölge olduğu için çok ince detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Asma yüz germe yöntemi uygulanan kişi kısa bir sürede taburcu olabilir. Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır? 1 gün içerisinde evraklarını tamamlayarak hastaneden çıkış yapması mümkündür. Ayrıca tüm operasyonlarda temizliğe dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır ve yüz bölgesine herhangi bir şekilde kimyasal madde, kozmetik malzemesi değdirilmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu