Tur Şirketi Kurmak-Tur Şirketi Nasıl Kurulur

Tur şirketi kurmak, tur şirketi nasıl kurulur, tur şirketi kurma maliyeti, tur şirketi kar marjı, turizm şirketi kurmak için ne gerekli, tur şirketi açmak vb.. iş fikirleri için aliskanlik.com

Tur Şirketi Kurmak

Bacasız fabrika diye adlandırılan turizm sektörü her geçen gün yeniliklerle büyümeye devam etmektedir. Bu büyüme de sizde yerinizi almak istiyorsanız doğru iş seçiminde bulunmalısınız. Karlılık bakımından sektörde oldukça iyi yere sahip olan tur şirketi kurmak doğru seçimlerden bir tanesi olacaktır. Tatilini herkes kendi aracı ile yapamazken kendi aracı olanlar dahi eğlenceli bir tatil için tur şirketlerini tercih etmektedirler.

Çok geniş bir kitleye hizmet veriyor olmasından dolayı oldukça önemli işlerden de bir tanesidir. Elbette tur şirketini kurabilmeniz için belirli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Bunun yanı sıra yasal prosedürleri de eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Talepler ve karşılamalar bakımından istenilen düzeyi elde etmeniz de ayrıntılı planlama ile mümkündür. Her yıl çok sayıda tur şirketi kurulmakta ve bazısı ayakta kalmakta bazısı ise kepenk kapatmaktadır. Sizde ayakta kalabilmek ve turizm sektöründen inanılmaz kazançları elde edebilmek için işin başında tüm hesapları iyi yapmalısınız. Böylece beklentileri karşılayacak düzeyi elde etmiş olursunuz.

Tur Şirketi Nasıl Kurulur

Hangi sektöre giriş yapacaksanız yapın mutlaka bir plan dahilinde hareket edin. Elbette planınızı kurmadan önce uzman görüşüne başvurmanızı öneririz. Sizden daha tecrübeli kişilerden bilgi almak birçok konuda size kolaylık sunacaktır. Tur şirketi nasıl kurulur Kuruluma dair esaslar nelerdir? Gibi soruların cevaplarını uzman kişilerden de öğrenebilirsiniz. Kuruluma dair aktaracağımız bilgiler size hızlı sonuç sunacaktır.

Tur şirketi açmak için öncelikle sektörün nabzını yoklamanız gerekir. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra da yasal prosedürler ile alakalı tüm detayları öğrenmelisiniz. Sermaye durumunuza göre araç satın almalı ya da kiralamalısınız. Bu tamamen sizin bütçenize göre değişecek yapıyı da ortaya koyacaktır. Tur şirketinizin hangi bölgede faaliyet göstereceğine dikkat ederek hareket etmeniz önemlidir.

Turları gerçekleştirebilmeniz için ilk etapta alacağınız yada kiralayacağınız otobüsün konforlu olmasına dikkat etmelisiniz. Müşterileriniz seyahat boyunca konfora dikkat etmektedirler. Bu yüzden hiçbir şekilde konfordan taviz vermemeniz gerekir.

Turizm Şirketi Kurmak İçin Ne Gerekli

Turizm şirketi kurmak için ne gerekli arasında sadece otobüs değil kanunlara uygun evrak teminleri de gerekmektedir. Bu yüzden gerekli ruhsatları ve izinleri mutlaka resmi kurumlardan almalısınız. Firmanızın kurulumu ile alakalı belgeleri sunmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Hangi güzergah üzerinde faaliyet sürdürecekseniz planınızı yapmalı ve Emniyete bu düzene göre başvurmalısınız. Turların hangi alan üzerine gerçekleşeceğini belirlemek sizin izinlerinizi de doğrudan ilgilendirmektedir.

Kurulumla alakalı tüm prosedürleri gerçekleştirdikten sonra tanıtım konusunda da faaliyetler yapmalısınız. Sizin kim olduğunuzu nerelere turlar düzenlediğinizi bildirmelisiniz. Bunun için broşürler basmanız gerekirken ayrıca kaliteli bir web sitesi kurmalısınız. İnsanların büyük bir çoğunluğu seyahat öncesi internetten araştırmalar yapmaktadır. Sitenizin tur düzenine uygun şekilde dizayn edilmesine de ayrıca dikkat etmelisiniz.

Tur Şirketi Kurma Maliyeti

Tur şirketi kurabilmeniz için gereken tüm adımları atmadan önce maliyet hesabı da yapmalısınız. Tur şirketi kurma maliyeti öncelikle otobüs sayısına göre değişmektedir. Tur şirketinin alması gereken yetki belgeleri vardır. Bu yetki belgeleri maliyeti etkileyen en önemli faktör olurken taşıma kapasitesine göre değişkenlik göstermektedir. 8.000 TL’den başlayan yetki belgeleri kapasiteye göre 40 – 45 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Kurulumlar, yasal prosedürler, personel giderleri ve araç giderleri ile birlikte en az 100 bin TL sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Otobüsü satın alacaksanız bu tutar alacağınız otobüse göre çok daha yüksek bedelleri ortaya koyacaktır.

Maliyet hesabı değişen olgulara göre belirlenirken bir diğer husus ise kazanç noktasıdır. Bu sektöre girmek isteyenlerin merak ettiği bir diğer husus olan Tur şirketi kar marjı da kapasite ile doğru orantılıdır. Şirketi kurmak için harcamış olduğunuz bedeli işlerin istenilen düzeyde gitmesi durumunda 1 – 2 yılda çıkarmanız mümkündür. Fakat düzeni çok iyi kurmanız ve doğru etkiyi oluşturmanız çok önemlidir. Sektörde kalıcı olabilmek için işi sahiplenmeli ve gerekenden fazlasını ortaya koymalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu