Kahvaltı Salonu Açmak-Kahvaltı Salonu Maliyeti

Kahvaltı salonu açmak, kahvaltı salonu dekorasyonu, kahvaltı salonu açmak için gereken belgeler, kahvaltı salonu açmak karlımı, kahvaltı salonu açma maliyeti vb.. iş fikirleri için aliskanlik.com

Kahvaltı Salonu Açmak

Günün en önemli öğünü hiç kuşkusuz kahvaltı olurken evde her zaman kahvaltı yapılması mümkün değil. Hal böyle olunca da kahvaltı salonları her zaman popüler olmuştur. Çok sayıda insanın ziyaret ettiği yer olmasından dolayı da kahvaltı salonu açmak doğru iş tercihlerinden bir tanesidir. Böyle bir işe atılmadan önce nasıl bir yol haritası çizeceğinizi bilmeniz önemlidir. Sektörün gereksinimlerini karşılayabilecek olmak çok önemli olurken yasal prosedürleri de yerine getirmeniz gerekir.

Ticari faaliyetlerin sürdürülmesi ile alakalı önemli noktaları bilmek sizi başarıya götürecektir. Planlamanızı olması gerektiği gibi sürdürür ve en iyi yerde salonu açarsanız kazancınız beklentinin üzerinde gerçekleşecektir.

Kahvaltı Salonu Açma Maliyeti

Her işin bir sermayesi olması ve parasız hiçbir işe giremeyeceğinizi unutmamalısınız. Hele de satış ve hizmet odaklı iş yürütüyorsanız tüm etkenleri planlı şekilde yürütmelisiniz. Kahvaltı salonu açma maliyeti konuma ve dükkanın büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Genel itibari ile ortalama bir fiyat çıkaracak olursak en az 20 bin TL gibi bir tutara ihtiyacınız olacak. Güzel etkileyici ve oldukça da dikkat çekici bir formatta dükkan açmak isterseniz de 50 – 60 bin TL gibi bir tutara ihtiyaç duyulmaktadır.

Kahvaltı salonu açmak ne kadara mal olur noktasında değişen çok sayıda faktör olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle bilmeniz gereken ayrıntı dükkanın kirası ve dekorasyona harcayacağınız maliyettir. Ayrıca salonun içerisinde ki masa, sandalye ve kahvaltı malzemeleri satacağınız tezgahta maliyetler arasındadır. Unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı ise resmi prosedürler için harcanması zorunlu tutarlardır. Her bir bedel işin istenilen düzeyde oluşturulması için önemlidir.

Büyükbaş Hayvan Çiftliği Maliyetini merak ediyorsanız tıklayınız.

Kahvaltı Salonu Malzemeleri

Kahvaltı salonunun açılışıyla alakalı olmazsa olmazlar arasında yer alan malzemelerin eksiksiz şekilde tedarik edilmesi gerekir. Kahvaltı salonu malzemeleri ile alakalı bir liste yapmanız önemlidir. Salonun içerisinde yer alan her bir malzemenin detaylı şekilde irdelenmesi gerekir. Kahvaltı salonunda satacağınız ürünlerin hazırlanması konusunda bir fırın olacaksa bu konuda hazırlık yapmalısınız. Eğer başka bir fırın tarafından yapılan ürünleri satacaksanız da bu konuda anlaşma yapmalısınız.

Kahvaltı Salonu Dekorasyonu

Kahvaltı salonu dekorasyonu en önemli esaslardan bir tanesidir. Bunun sebebi ise insanların sabahları iç açıcı bir mekanda kahvaltı yapmaları pozitif etki oluşturacaktır. Böyle bir etkeni hesaba katarak hareket etmek ilerleyen zamanlarda sabit müşteri potansiyeli doğrudan arttıracaktır. Her bir detay sizi başarıya götürürken kazanımları da beraberinde elde etmiş olursunuz.

Kahvaltı çeşitliliği salonunuza gelenler için oldukça önemlidir. Alternatiflerle dolu menü sunduğunuz zaman herkesin gönlünü kazanmış olursunuz. Kimi müşterileriniz ayak üstü bir şeyler atıştırıp giderken kimisi de kahvaltının keyfini doyasıya çıkarmaktadır. Her iki durumda da en iyi şekilde kahvaltı sunmanız gerektiğini unutmamanız gerekir.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız tıklayınız.

Kahvaltı Salonu Açmak İçin Gerekli Belgeler

Gerekli planlamalar ve sermaye oluşturulduktan sonra yasal prosedürleri yerine getirmeniz gerekir. Bundan dolayı kahvaltı salonu açmak için gerekli belgeler temin edilerek ilgili kurumlara başvurulmalıdır. Yasal belgelerin temini konusunda öncelikli olarak vergi dairesine giderek kaydınızı yaptırmalı ve vergi levhası almalısınız. Sonrasında hangi bölgede iş yeri açacaksanız o bölgenin belediyesine giderek iş yeri açma izni ve ruhsatı almanız gerekmektedir.

Kahvaltı salonu açmak için belirlenen şartları yerine getirmelisiniz. Bu şartlar arasında belediyeden alınacak restoran açma belgesi gerekmektedir. Bu belgenin açılış ve kapanış saatleri ile doğru orantılı şekilde ilerleme söz konusudur. Dükkanda çalıştırılacak personellerin SGK giriş bildirgeleri ile alakalı belgelerin de mutlaka olması gerekir. Ayrıntıları titizlikle irdelediğiniz ve yerine getirdiğiniz sürece sorunsuz şekilde işinizi yürütebilirsiniz. Sizin en iyi etkiyi elde etmeniz programlı ve plana sadık şekilde hareket etmeniz önemlidir.

Kahvaltı Salonu Açmak Karlı Mı

Kahvaltı salonu açmak karlı mı sorusu tüm makalenin en önemli sorusudur. Bir iş yeri açmak kolaydır ancak o iş yerinin döndürmek ve kazanç elde etmek ise rızk işidir. Günümüzde kahvaltı tabakları 25 TL-50 TL arasındadır. Açık büfe fiyatları ise 30 TL- 60 TL arasındadır. Normalde güzel bir kahvaltı tabağı yapmanın maliyeti 10 TL -20 TL arasındadır. Yani kazanç oranınız yüzde 200’lerdedir. Bu oran Açık büfe kahvaltılarda daha da değişken olmak ile beraber biraz daha kar marjı düşüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu