Trip Atmak Ne Demek? En İyi Trip Nasıl Atılır?

Trip Atmak Ne Demek?  En İyi Trip Nasıl Atılır? Trip atmak, yabancı kökenli kelimelerden dilimize giren kelimelerden biridir. İngilizceden dilime girmiştir. Kelime anlamı olarak; yolculuk, kısa gezi, belirli bir amacı olmaksızın yürümek, gezmek” gibi anlamlara gelir. Gerçek anlamından uzaklaşarak günümüzde; belli bir durum karşısında sinirlenmek, karşı tarafa tepki göstermek anlamlarında kullanılır. Özellikle gençler arasında yoğun olarak kullanılan bu kelime, sorulan sorulara ve mesajlara cevap vermeme olarak kendini gösterir.

Trip Atmak Ne Demek?

Özellikle,2000’li yılların başından itibaren yaygın olarak başlanmıştır. Trip Atmak Ne Demek?  En İyi Trip Nasıl Atılır? ”trip atmak” deyimi, günümüzde çok sık olarak kullanılmaktadır. Bu kelime, birine alınganlık göstermek ve sinir olmak ile eş anlamlıdır. Sizde beklemediğiniz bir anda eşinizden çocuklarınızdan ve sevdiklerinizden trip yiyebilesiniz. Bu nedenle trip atmak ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekir.

Trip Atmak Ve Tripcan Ne Demektir?

Günümüzde de sıklıkla kullanılan ”trip atmak” kelimesi, bir söze ya da davranış karşısında alınganlık göstermek demektir. Karşı tarafa mesafeli davranmak anlamına da gelir. Trip Atmak Ne Demek? Türkçede kullanılan, sinirli olmak deyimi ile eş anlamlıdır. Toplum içinde başkalarına karşı çok trip atan kişiye ise tripcan adı verilmektedir. Trip atan kimsenin verdiği cevaplar, genellikle soğuk ve kısa olur. Her ne kadar karşısındakine sinirlense de, hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalışır.

Trip Atmak Ne Demek?
Trip Atmak Ne Demek?

İyi Bir Trip Nasıl Atılır!

Siz de trip atmak kelimesini sevdiyseniz, karşınızdaki kişiyi çılgına çevirmek istiyorsanız, işte en güzel trip atma seçenekleri;

1- Karşıdaki kimse size ne derse desin, her defasında ona,  ”sen bilirsin” demek.

2- Karşınızdaki kişi sizinle ilgilenmek ve konuşmak isterken, başka şeylerle ilgilenmek.

3-Konuşurken veya mesajlaşırken; evet, okey, tamam gibi kısa cevaplarla durumu geçiştirmek.

4- ”Bir şey mi oldu?” , “Nasılsın?” gibi sorulara basit ve kısa karşılık vermek.

Trip Atma Günü Var Mıdır?

Trip atmanın da günü olur mu demeyin. Dünya üzerinde o kadar komik olarak kutlanan günler var ki, trip atmak bunun yanında çok hafif gelir. Şaşırmayın, trip atmanın da bir günü var. Her yıl 20 Aralık günü, “ Dünya Trip Günü” olarak kutlanmaktadır. Trip Atmak Ne Demek?  En İyi Trip Nasıl Atılır? Kutlanan bu günün herhangi bir faydası var mıdır bilinmez. Böyle bir gün, problemlere konuşup tartışarak çözüm aramak yerine, sorunları daha da büyütüp kırgınlıklara ve kavgaya dönüştürebilir. Siz de başkalarına karşı trip atmak istiyorsanız bu günde, bol bol trip atarak, trip atma kontenjanınızı doldurabilirsiniz. Ayrıca bu davranışı eğlenceye dönüştürerek, sevdiklerinizi kırmadan tripli bir vakit geçirebilirsiniz.

Trip Atmanın Sakıncaları Nelerdir?

Çağımızın iletişim hastalığı olarak adlandırılan trip atmak maalesef toplumsal ilişkileri olumsuz etkilemiştir. İnsanlar sıkıntılarını, sorunlarını karşılıklı konuşup çözmek yerine, bunu hareket ve duygularıyla yansıtmaya başlamışlardır. İlişkilerde maalesef sessiz kavgalar yaşanmaya başlamıştır. İletişimi kopuk olan fertler arsında da hoşgörü, sevgi ve saygı kalmamış, bunun yerini kırgınlıklar ve kavgalar almıştır. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır gerçeği maalesef tarih olmaya başlamıştır. Kısaca trip atmayı bir iletişim bozukluğu olarak değerlendirebiliriz.

İnsan Neden Trip Atma İhtiyacı Duyar?

Trip atmanın nedenleri arasında;

 • İnsanlar arasındaki iletişim farklılıkları,
 • Yakın çevreden öğrenilen davranışlar,
 • Kendini değişik bir şekilde ifade etme isteği,
 • Kendini başkalarından üstün görme ve karşısındaki kişiyi dikkate almama,
 • Yaşanan sıkıntılar ve içe atılan duygular,
 • Karşısındaki kişi ile sağlıklı iletişim kuramama,
 • İzlenen dizi ve filmlerdeki ilişki yaşanan olumsuz ilişki modelleri,
 • Duygu ve düşüncelerini dolaylı olarak anlatmak isteği,

Trip Atma Hastalığından Nasıl Kurtulabiliriz?

Bazı kimseler trip atmanın bir hastalık olmadığını düşünse de, maalesef eşler arasında, dost ve arkadaşlar arsında sıkıntılara neden olan bir davranış biçimidir. Böyle bir davranışın faydalı olduğu söylemek büyük bir hata olur. Bu nedenle bu davranıştan kurtulmak isteyenlere birkaç öneri…

 • Karşınızdaki kişinin duygu ve düşüncelerinize saygı duyun.
 • Doğrudan İletişim kurmaktan çekinmeyin.
 • Problemlerinizi konuşarak çözmeye çalışın.
 • Karşınızdaki konuşurken onu dikkatle dinleyin ve dinlediğinizi belli edin.
 • Mesaj, e-posta vb ile iletişime geçmek yerine doğrudan iletişim kurun.
 • Duygu ve düşüncelerinizi açıkça ifade edin ve imalı konuşmaktan vazgeçin.
 • Kendinize film ve dizilerdeki bu tür davranışları yapmayı çağrıştıran karakterleri model olarak almayın.
 • Kendinizle barışık olmaya çalışın.

Hiç Trip Atmayalım Mı?

Böyle bir şey söylemek elbette doğru olmaz. İnsan bazen sevdiğini belirtmek için de trip atabilir. Ama trip atarken bile sınırı aşmamanız gerekir. Böyle bir davranışı yaparsanız beklenmedik sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü trip atmak, ilişkilere zarar vermesi neredeyse garanti olan bir davranıştır. Bıçağın keskin yüzü gibidir. Hem kendinize, hem de karşınızdaki ile olan ilişkilerinize zarar verebilirsiniz.

Sonuç olarak trip atmak; neresinden bakılırsa bakılsın bir davranış bozukluğu ve iletişimsizlik hastalığıdır. Sağlıklı bir iletişim kurmak yerine, imalı ifadelerle ve sessiz kavgalarla vakit geçirmek kimseye fayda sağlamaz. Trip Atmak Ne Demek?  En İyi Trip Nasıl Atılır? Bu nedenle ne tür bir ilişki olursa olsun, sorunları açık iletişim yolları kullanarak çözmek ve bunu yaparken de üsluba dikkat etmekte fayda vardır.

İlgili Yazılar : Hiç Duyulmamış Giderli Sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu