Burçların Özellikleri – Burçlara Göre Kadınlar ve Erkekler

Burçların özellikleri, burçlar ve kadınlar, burçlar ve erkekler, burçların kişisel özellikleri vb.. astroloji makalemizi sizler için hazırladık.

[toc]

Koç burcunun kişisel özellikleri

Koç burcu baharı, yengeç burcu yazı, terazi burcu sonbaharı, oğlak burcu ise kış mevsimini başlatır. Koçlar hayatı özgün biçimde yaşamak isterler. Yaptıkları işlerde birinci olmak için mücadele verirler. Arkadaş ortamında lider olan koçlar organizasyonları başlatırlar. Koç burçları çalışma ortamlarında her zaman hızlı ve rekabet peşindedir. Koç kadınları çoğu zaman düşünmeden hareket ederler. Koçlar amaçları için mücadele ederler. Takım çalışmasına çok önem verirler. Koçlar her zaman başı dik yürürler. Koç erkeklerinin cesur olmak doğalarında vardır. Deneme yapmaktan ve risk almaktan korkmazlar. Verilen görevleri hızlı bir şekilde yerine getirirler.

Boğa burcunun kişisel özellikleri

Boğalar dengeleyici burçlardan birisidir. Kendilerine bir amaç belirleyip bu amaç doğrultusunda hareket ederler. Hayatta kendilerinin ve başkalarının güvenliğini sağlamak için çalışırlar. Meslek hayatında ayakları yere basan, pratik özelliklere sahiptir. Boğa çok kolay para kazanabilir. Bir proje üzerinde uzun süre çalışabilir. Boğa kadınları hantal ve inatçıdır. Boğalar içsel enerjilerinden tasarruf ederler. Bir iş zaman ve kaynak ayırmak için değerliyse o işe ulaşmak için sabırla çalışırlar. Yapacakları işi aşamalara bölmeyi severler. Boğa erkekleri tam bir görev insanıdır. Boğa burçlarının, arkadaşlık ve dostlukları çok uzun sürer. Boğa burçları sadık insanlar olup ani değişimleri ve eleştirileri pek sevmezler.

İkizler burcunun kişisel özellikleri

İkizler burcu 4 değişken burçtan birisidir. Balık, yay, başak gibi değişken bir burçtur. Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır. Her mevsimde bu burçlar ders almayı çok iyi bilirler. Her şeyin bir sonu olduğunu çok iyi bilirler. Diğer burçlara göre daha bilge yapıya sahiptir. Değişimlere çok kolay uyum sağlarlar. İkizler burcu iletişimde çok başarılıdır. Espri yapma yetenekleri gelişmiştir. Kelime oyunlarına çok sık başvururlar. Konuşma yetenekleri çok gelişmiştir. Karşı tarafı kısa sürede ikna edebilirler. İkizler kadınları duygu ve düşüncelerini çok güzel ifade edebilirler. İkizler erkekleri sosyal, dışa dönük ve eğlenceli bir kimliğe sahiptirler. Bazı durumlarda aniden ciddileşmeleri çevreleri tarafından dengesizlik olarak algılanabilir. Meraklı olan ikizler sürekli yenilik peşinde koşarlar.

Yengeç burcunun kişisel özellikleri

Yengeç burçları yaz mevsimini başlatır. Yengeçler su elementine bağlı burçlardır. Yengeç insanı etrafındaki insanların mutlu olmasını ister. Ailesi ve sevdikleri ile vakit geçirmek hoşlarına gider. Yengeçler duygusal oldukları için çoğu zaman mantığının yerine kalbinin sesini dinlerler.  Yengeç kadınları ruhsal çalkantılı dönemler geçirdiklerinde sabırsız, sevgisiz ve kendine acıma duyguları ön plana çıkar. Mutlu oldukları dönemlerde başkalarına yardım ederler. Çatışma ortamlarından uzak dururlar. Yengeçler evlerini sırtında taşırlar. Yengeçler nerede olursa olsun güvenli ve rahat olmaya çalışırlar. Yengeç erkekleri değişimi ve kök salmayı severler.  Duyguları ve sezgileri her zaman mantığının önüne geçer.

Aslan burcunun kişisel özellikleri

Aslan burçları dengeleyici burçlardan birisidir. Kendilerine bir amaç belirleyip bu amacı gerçekleştirmek için planlar yaparlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alıp somut hale getirirler. Aslan burçları doğuştan sanatçı ve liderdir. İnsanların damarına basan, patronluk taslayan özellikleri ile toplumda çoğu zaman itici bulunurlar. Aslanlar cana yakın hayat dolu bir kimliğe sahiptir. Her zaman gülmek ve eğlenceli vakitler geçirmek isterler. Aslan kadınları zor problemleri çözecek zekâya sahiptir. Karmaşık durumları kısa sürede çözüme kavuşturabilirler. Problem çözme yetenekleri çok gelişmiştir. Arzularının ve ihtiyaçlarının farkında olan aslanlar istediklerini kolay elde edebilirler. Aslan erkekleri isteklerini gerçekleştirirken diğer insanların isteklerini görmezden gelen bencil bir yapıları vardır. Aslanlar diğer insanların nasıl göründüğünü kafaya çok takarlar.

Başak burcunun kişisel özellikleri

Başak burçları eksiksiz plan kurar ve hedeflerine kısa sürede ulaşırlar. Başaklar enerjileri ile çevrelerindeki insanları değişme ve yenilemeye zorlarlar. Başaklar muhafazakâr bir yapıya sahiptir. Güncel yaşamda düzenli ve pratiktir. Hayatları alt üst olduğu zamanda bile düzenli bir yaşam sürerler. Hedeflerine ve hayallerine bağlı yaşarlar. Ayrıntılara fazla takılan başaklar ayrıntılar içinde kaybolurlar. Başaklar seçici bir özelliğe sahiptir. Başak kadınları alışveriş yaparken kılı kırk yarar. İnce eleyip sık dokuyarak bir şeyler alırlar. Garantici bir yapıya sahip olan başaklar işlerini şansa bırakmayı sevmezler. Şefkatli olan başak burçlarının kalpleri çoğu zaman dış dünyaya kapalıdır. Kendilerini ifade etmede bazen sorun yaşarlar. Bazen yaptıkları eylemlerle yanlış anlaşılırlar. Başak erkeklerinin samimiyetleri ve iyi niyetleri çevrelerindeki insanlar tarafından sürekli kullanılır.

Terazi burcunun kişisel özellikleri

Teraziler çevreleri ile her zaman olumlu diyaloglar kurarlar. Terazi insanı hayatı sezgisel olarak adaleti sağlamak için yaşar. Bir çelişkiden çıkıp başka bir çelişkinin içine girerler. Terazi insanının sabır ve tahammül düzeyi düşüktür. Detayları araştırmakta isteksizdir. Teraziler aktif bir kimliğe sahiptir. Gezmek, eğlenmek, keşfetmek ve öğrenmek isterler. Ev hayatında kurallardan hoşlanmazlar. Baskın karakterli kişilerle kolay anlaşamazlar. İlişkilerinde yönetimi ele geçirmeye çalışırlar. Meraklı ve gizli kapaklı işleri severler. Pahalı şeylere kavuşmak için hile yapabilirler. Yalnızlığı sevmeyen terazi kadınları kalabalık ortamlarda bulunmak isterler. Üstün bir yargı yeteneğine sahiptirler. Güvenilir ve iyi kalpli oldukları için çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Terazi erkekleri kibar, uyumlu nazik bir kişilik yapısına sahiptirler.

Akrep  burcunun kişisel özellikleri

Akrepler ateşli ve saldırgan bir kimliğe sahiptir. Kendilerine meydan okunduğu zaman hemen saldırıya geçerler. Kıskanç ve dik kafalı olan akrepler kuşkucu özellikleri ile çevreleri tarafından itici bulunurlar. Akrepler işi yarım bırakmayı sevmezler. Akreplerin ne kadar güçlü olduğunu gözlerinden okuyabilirsiniz. Akrepler duygusal oldukları zaman çok tehlikeli hale gelirler. Ukala ve kendini beğenmiş insanlar akreplere her zaman itici gelmiştir. Akreplerin hoş ve çekici görünüşleri vardır. Çalışmayı çok seven akrepler kolay para harcarlar. Akrep kadınları cazibeli, azimli, hırslı bir yapıya sahiptir. Akrepler ikili ilişkilerinde oldukça kıskançtır.  Akrepler eşleri ile gurur duymak isterler. Eşlerinin isteklerini yerine getirmek için çok çalışırlar. Akrep erkeği iyi bir eş çocuklarına ise sevecen bir baba olurlar.

Yay burcunun kişisel özellikleri

Yaylar hızlı karar verme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden çok sık pişmanlıklar yaşarlar. Bir iş hakkında düşünmeden hemen o işe atılırlar. Her şeyin en büyüğünü ve en iyisini isterler. İsteklerinde aşırıya kaçarlar. Rahatına düşkün olan yaylar bu konuda bazen bencil olabilirler. Yayların felsefi yanı güçlüdür. Hayatı ve yaşamı sürekli sorgularlar. Bir bilgiyi hemen kabul etmezler. Tartışmayı severler. Tartışırken karşı tarafı istemeden de olsa kırabilirler. Tartışma ne kadar ateşli ve hararetli olursa tartışmadan o kadar zevk alırlar. Yaylar kimi zaman ölçüsüz işler yaparlar. Bu yüzden çoğu zaman sınırlarını daraltırlar. Yay kadınları, iyimser ve atılgan yapıya sahiptir. Cesaretlerini kanıtlayacak fırsatları iyi değerlendirirler. Yaylar dost seçerken çıkarcı davranırlar. Kendileri için faydalı olacak insanlarla arkadaşlık kurarlar. Ciddi işlerde ve felsefi konularda başarılı bir grafik sergilerler. Detaylarla uğraşma konusunda sabırsız oldukları için detay gerektiren işlerde başarılı olamazlar. Yalnız kalmaktan çok korkan yay erkekleri hayatlarını sürekli bir işle meşgul olarak geçirirler.

Oğlak burcunun kişisel özellikleri

Oğlak insanı becerikli ve güvenilir özellikleri ile çevreleri tarafından çok sevilirler. Disiplinli yapıları ile başarıyı kolay elde ederler. Kendini kontrol etme becerileri gelişmiştir. Kendilerini çok rahat ifade ederler. Sahte ve yapmacık davranan kişileri güçlü sezgisel yapıları ile kolay anlarlar. Yüksek amaçları için kendilerini feda edebilirler. İşe dalan oğlaklar çoğu zaman sevdiklerini ihmal ederler. Gösterişi sevmeyen oğlaklar şov yapan insanları itici bulurlar. Ailede sorumluluk duygusu gelişmiş olan oğlaklar evcimen bir yapıya sahiptir. Ciddi konularda tartışmak isterler. Parayı yaşam güvenliğini sağlayan bir araç olarak görürler. Dominant bir karakter yapısına sahip olan oğlaklar ilişkileri her zaman yönetmek isterler. Her şeyi ciddiye alan oğlak kadınları kırılgan yapıları yüzünden çok sık kırılırlar. Yalanı sevmeyen oğlaklar yalan söyleyen insanları kolay anlarlar. Oğlak erkeği ideal bir eş ve iyi bir aile babasıdır. Nazik ve hoş sohbetleri ile toplumca çok sevilirler. Kendilerini öne atmak istemezler. Oğlak erkekleri çocuklarını iyi yetiştirmek için kendilerini feda etmekten çekinmezler. Aşırı sahiplenme duygusu yüzünden bazen emredici tutum sergilerler. Bu durum sevdikleri ile sorun yaşamasına neden olur.

Kova burcunun kişisel özellikleri

Kova burçları dürüst ve adaletli yapıları ile çevreleri tarafından çok sevilirler. Olumsuzluklara karşı doğal bir dirence sahiptir. Bağımsızlığına düşkün olan kovalar engellenmeye gelemezler. Toplumsal özellikleri ile ön plana kolay çıkarlar. Bencil olmayan kovalar insanların mutluluğu için çaba sarf etmeyi severler. Kovalar her zaman yenilikten ve değişimden yanadır. Yalnız yaşamak kovalara çekici gelir. Kova kadınları kalıcı ilişki kurmak istemezler. Karşı cinsin esprili ve zeki olmasını isterler. Kova insanı yaşamı kendine göre düzenler. Kovalar idealleri peşinde koşarlar. İdealleri her zaman aşkından önce gelir. Hayatta huzur ve emniyet ararlar. Ev ortamında özgür olmak isterler. Açık fikirli olan kovalar fikirlerini kolay değiştirirler. Eleştirileri rahat karşılayan kova erkekleri yenilik ve değişim peşinde koşarlar.

Balık burcunun kişisel özellikleri

Balıkların duygusal yapıları her alanda dikkat çeker. Çevrelerinin etkisinde çabuk kalırlar. Yaşamda başarılı olmak için motivasyona ihtiyaç duyarlar. İyi niyetli, yumuşak ve merhametli yapıları ile çevreleri tarafından her zaman taktir edilirler. Renkli bir iç dünyasına sahiptirler. Zevkli olan balıklar konforlu bir yaşam sürmek isterler. Çocuklarını disipline etme konusunda yetersiz kalırlar. Balık kadınları aşka ve duygulara önem verirler. Hayalleri peşinden koşan balıklar mantıksal olmakta zorlanırlar. Balıklar sevdiklerine karşı son derece sadıktırlar. Hayatı aşk ve tutkuları için yaşarlar. Başak kadınları sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir.Balık erkekleri kıskanç özellikleri ile sevdiklerinin yaşam alanlarını daraltırlar.

 

2 Yorum

  1. Akrep Burcu erkeği çok kıskanç aman ha uzak durun… size annenizden emdiğiniz sütü burnunuzdan getirir. Çok kıskanç değil çok çok kıskanç akrep burcu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu