Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? 2024

Spotify Öğrenci Üyeliği

Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? Günümüzde birçok kişi müzik dinlemek için Spotify uygulamasını kullanıyor. Geniş müzik kütüphanesi ve çeşitli özellikleri ile birlikte her geçen gün zenginleşmeye devam ediyor. Özellikle üniversite öğrencilerine sunulan Spotify öğrenci indirimi sayesinde öğrenciler çok daha düşük ücretler üzerinden Premium sahibi olabiliyor.

Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır?

Ancak herhangi bir ücret ödemeden de Spotify kullanılabiliyor. Günlük belirli bir şarkı atlama sınırı dahilinde ücretsiz bir şekilde Spotify kullanımı sağlanabiliyor. Spotify öğrenci üyeliği sayesinde ise bütün bu sınırlamalardan kurtularak istenilen yerde internet olsun ya da olmasın müzik deneyimi yaşanılabiliyor.

Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? 2023
Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? 2024

Spotify Premium Fiyatları

Spotify Premium üyelikler için toplamda 4 farklı üyelik tipi sunuyor. Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? Bu üyeliklerden ve fiyatlarından şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Spotify Premium Bireysel: Bireysel hesap sahipleri reklamsız bir şekilde müzik dinleyebiliyor. Bunun yanında müzik indirme ve çevrimdışı dinleme özellikleri ayrıca şarkıları istenilen sırada çalma olanakları sunuluyor. Bu planın aylık ödemesi ise 29,99 TL şeklinde bulunuyor.
  • Spotify Premium Duo: Tek ödeme ile 2 hesabın Premium sahibi olduğu Duo planı ise aynı evde yaşayan çiftler için sunuluyor. Duo dahil olmak üzere diğer bütün Premium planlarında hesap kapasitesi hariç bireysel hesaptaki bütün ayrıcalıklar bulunuyor. Duo planının aylık fiyatı ise 39,99 TL olarak sunuluyor.
  • Spotify Premium Aile: Aile planı toplamda 6 hesaba kadar kullanılabiliyor. Bu plan içerisinde ebeveynlerin çocukları için sansürsüz müziği engelleme seçeneği bulunuyor. Aylık 49,99 TL ödeme ile Spotify Aile üyeliği alınabiliyor.
  • Spotify Premium Öğrenci: Üniversite öğrencilerinin tercih edebileceği Spotify Premium öğrenci üyeliği ise aylık 14,99 TL olarak bulunuyor.

Spotify Premium Öğrenci Kimliği Doğrulaması

Spotify öğrenci üyeliği almak için öncelikle bazı adımları gerçekleştirmek gerekiyor. Öncelikle bir Spotify hesabının bulunması isteniyor. Eğer hesabınız yok ise çok kolay bir şekilde “www.spotify.com/tr-tr/signup” adresi üzerinden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturulduktan sonra ise Premium planları sekmesinden öğrenci planının seçilmesi gerekiyor. Bu aşamada ise ilgili öğrencilik koşullarının karşılanıp karşılanmadığı denetleniyor. Spotify Premium öğrenci üyeliği için koşulları karşılayan üniversite ya da yüksek okul öğrencisi olunması gerekiyor. Böylelikle plan başlatılabiliyor.

Spotify Premium öğrenci doğrulaması için SheerID sistemi kullanılıyor. Spotify hesabınız açık iken bu sisteme yönlendirilip gerekli adımları tamamlamanız isteniyor. Eğer okulunuz bu doğrulamada gözükmüyor ise ne yazık ki öğrenci üyeliğinden faydalanamıyorsunuz. Fakat okulunuzu seçtikten sonra gerekli doğrulamaları başarıyla tamamladıysanız 1 ay ücretsiz Spotify Premium öğrenci üyeliğine sahip olmuşsunuz demektir. Spotify Öğrenci Üyeliği Nasıl Alınır? Daha sonrasında aylık 14,99 TL ödeyerek hesabınızı doyasıya kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu