Sonbahar Sözleri-Sonbahar İle İlgili Sözler

Sonbahar sözleri, sonbahar ile ilgili sözler, mevlana sonbahar sözleri, hazan mevsimi ile ilgili sözler, sonbahar ile ilgili cümleler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Sonbahar sözleri baharın geldiğini gösteren sözlerdendir. Sonbahar, ağaçların yapraklarını döktüğü ve doğanın kış için hazırlığa başladığı mevsimdir. Sonbahar mevsimi, herkes için farklı şeyler hissettirirken büyük bir çoğunluk için hüzün demektir. Her ne kadar herkese hissettirdikleri farklı bile olsa, sonbahar sözleri kısa bizler için oldukça kıymetlidir.

Kurumuş yapraklar ve sonbahar sözleri kasımın o güzel renkleri her tarafı sarınca ister istemez insan uzun uzun yollar boyu yürümek ister. Sonbaharın o güzel renkleri farklı bir ahenk oluşturur.

Biraz da yalnızlık anlamlarına gelen sonbahar ile ilgili cümleler çoğu şiirde de bu anlamda kullanılmıştır. Aslında sonbahar ile ilgili sözler olarak birçok edebi yapıtta da kendine yer bulmuştur. Mevsimin güzelliği herkesin kalbini yumuşak ve sıcacık yaparken gözlerimize de ayrı bir görsel şölen yaşatmıştır.

Sonbahardan bahsederken de Cemal Süreyya sonbahar sözlerinden bahsetmemek olamaz. Belki de sonbaharın güzelliklerini en iyi şekilde tasvir eden sanatçılardan biridir. Sonbahar ile ilgili birçok şiiri vardır ve hepsinde de sonbaharın bizler için ne kadar kıymetli olduğundan bahsetmiştir. Ve de Mevlana sonbahar sözleri vardır ki; sonbaharın kıymetini ve önemini bizlere hatırlatır. Hazan mevsimi ile ilgili sözler karşınızda;

Sonbahar Sözleri

Sonbahar geldi mi kışa hazırlanırım tüm doğa ile birlikte. Kışa ve kışın bütün güzelliklerini sonbahar getirir bizlere.

Sonbaharın bir hüznü vardır her zaman içinde barındırdığı. Sonbahar gibi olmak ister insan, bir yanın yapraklarını yerlere dökerken diğer bir yanın da bir umut saklar içinde.

Sonbahar ile beraber tüm her yere bir sessizlik ve bir sakinlik gelir. Herkes kendi kabuğuna çekilir ve derin derin hülyalara dalar.

Sonbaharın huzuru sardı mı bir kere insanı, gelecek kış mevsiminde bile bu huzur sıcacık yapar insanın içini.

Sonbahar ayrı bir güzel gelir gözüme çünkü sanki gökyüzü yeryüzüne inmişçesine tüm yapraklar yollarımıza dökülüyor.

Sonbaharın en güzel yanı ağaçların yapraklarını bizimle böyle cesurca paylaşmasıdır.

Sonbahar sevgililerin hüzün ayıdır ve hatta belki de hepimiz için ayrılıkların olduğu o mühim mevsimdir.

İnsanın içine bir kasvet çöker, anlarsın ki sonbahar gelmiştir ve ayrılık kapıyı çalar olmuştur.

Yalnızlığımın yüzüme daha bir sert vurulduğunu zaman geldi mi bilirim ki sonbahar gelmiş, yapraklar da aynı ben gibi yapayalnız kalmış.

Terk edilmek nedir dersen; sonbaharda yapraklarını bir bir dökmüş ağaçlara sor derim bir de bana. Yalnızlığı en çok zavallı ağaçlar ve zavallı ben biliriz.

Sonbahar İle İlgili Sözler

Sonbahar geldi mi tüm doğa uyumak için hazırlanır gibi sanki.

Sonbaharın en güzel yanı doğanın en sade haline bürünüp de çırılçıplak kalmasıdır.

Sonbaharın gelmesi ile tüm ağaçlar yapraklarını döker ve de kendinden bir hayli uzaklaşır.

Sonbahar geldi mi kalbimi bir karanlık kaplar ve de içimi bir sıkıntı sarar.

Sonbaharın gelişi beni de kendi ile beraber götürüyor sanki. Sonbahar geldi mi bir karamsarlık kaplıyor beni.

İçimin tüm sıkıntılarının sebebi sonbahardır sanki.

Sonbaharın gelişi ile ben de yeniden kendime geldim. Ve tüm doğaya uyum sağlarken ben de kendim ile beraber en başa döndüm.

Sonbaharın güzelliği kişinin en güzel halinden bile daha güzeldir.

En çok sevdiğim mevsim sonbahardır. En hüzünlü duygu yüklü yorgun hayatımın yansımasıdır.

Yapraklar solar, dökülmeye başlar. Yağmurlar da çiseler sonbaharda. İşte çile ile geçen bir insan ömrünün en iyi tasviri gözlerimden sevdiğim için dökülen yaşlar ve dökülen beyaz saçlarımı andırıyor.

Sevdalar sonbahar da coşar zirvelere ulaşır, göç türküleri inletir, her tarafı saran bütün kötülüklerin üzerine çökecek sis ve karı bekleriz.

Sonbaharda tüm göçmen kuşlar gibi insanların duyguları da göçer gider, hayallerin en zirvesine ta ki uyanana kadar.

Sonbahar çetin geçer ki soğuk kış gelişini müjdeler. Fakat tüm canlılar da rızık ve barınma mücadelesi içinde yoğun bir savaş içerisine girer.

Hazan Mevsimi İle İlgili Sözler

Sonbahar tatilcilerin yaşadığı rüya masalların bittiğini, büyük göçlerin başladığının habercisidir. Yaz ve yaz aşkları sonbaharla son bulur.

Sonbaharda doğa sessiz sedasız yalnızlığına gömüldüğünde yine görünüşüyle bizleri kendine aşık eder. Geceleri serin ve yağmurlu olur.

Sonbahar doğanın uyumak için adeta hazırlandığı bir zaman dilimi, tüm canlıların uzun süre uykuya dalmak için kendisini hazırladığı bir hüzünlü mevsimdir.

Sonbahar kalbime çöktü aynı hüznüm gibi aniden. Tüm caddeler yapraklarla kaplandı ve de hafiften soğuk rüzgarlar başladı. Buralara sonbahar geldi ama sen oralarda iyi misin?

Belki senle ilkbaharı ve yazı yaşadık. Sen şimdi gittin ve de sonbahar geldi buralara. Önümde ise sadece kara bir kış var.

Hüznün mevsimi sonbahardır. Kimileri kış uykularına yatmaya hazırlanırken kimileri de yapraklarını yere serip çıplak kalmaya başlar.

Sonbaharın memleketime ve senin de evime gelişinin bilmem kaçıncı yılı. İyi ki sen geldin bana ve iyi ki sonbahar gelmiş memleketime.

Sonbaharın neler getirdiğini yalnız pencere önlerinde sonbaharı bekleyen o güzel insanlar bilebilir.

Şimdi yüreğime bir hüzün çöktü, yapraklar ağaçlarını döktü, sonbahar geldi demektir öyleyse.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu