Kız Kardeşler Arasındaki İlişki

Kız Kardeşler Arasındaki İlişki Eğer bir kız kardeşiniz veya ablanız var ise hayata 1 sıfır önde başlamış oluyorsunuz.

Kardeşlik hele kız kendi hemcinsinden olunca daha da farklı bir boyuta geçebiliyor. Kimi zaman bunun nasıl olduğunu veyahut nasıl hissettirdiğini anlamak için kız kardeşinizin veya ablanızın olması lazım. Her ikisi de varsa zaten gerçekten şanslı bir aileye sahipsinizdir.

Kız Kardeşler Arasındaki İlişki

Nasıl mı? Şöyle ki anneniz ile dertleşemeyeceğiniz bazı durumlarda KIZ kardeş devreye girer ve gerçekten siz anlamadan öyle bir plan proje meydana gelir ki siz hissetmeden olay kapanmış olur. Anne her genç kız için bir özel duvardır bazı şeyler söylenmez anneye her ne kadar anneniz ile dost gibi olun denilse de bu algı biraz değişkenlik gösterebilir, çünkü anne unutmaz, anne söylenen sözleri bir abla gibi veya kız kardeşiniz gibi hemen aklından silmez düşünür, kurar bazen de üzülür.

Mesela hiçbir kız erkek arkadaşı yüzünden annesinin karşısında ağlamak veya üzüldüğünü görmek istemez ama kız kardeşinin yanında ağlar, üzülür kimi zaman beraber bile ağlayan abla kız kardeş görebiliriz. Kız Kardeşler Arasındaki İlişki Ama sonra anneler,  babalarına çaktırmadan güçlenip, nasıl dimdik ayakta kalacaklarının muhasebesini yaparlar. Mesela kötü not aldığın zaman annemize veya babamıza bunun nasıl kızdırmadan söyleme şeklini ablaya danışırız, çünkü o da eminim kötü not getirdiğinde tepkilerini biliyordur o sebepten sana nasıl davranman gerektiğini güzelce anlatır ve usulünce söylemen gerektiğini izah edebilir.

Kız kardeş abla gibi kollayacak gücü olmasa da bu kız kardeşin yapısına göre de değişebilir. Kız kardeş genellikle evde bazen alınması mümkün olmayan bir eşyanın veyahut farklı bir şeyin kardeşin küçüklüğünü sevimliliğini kullanarak aldırma kanunudur. Genelde ablalar kız kardeşlerini hep bu sebeple olmasa da bu gibi işlerde çok iyi bir orta bulucu olarak düşünürler ve hemen işe koyulurlar. Kız kardeş abla için bağırılmasına bile kıyamayıp aslında kendinin bağıra çağıra iş yaptırdığıdır çoğunlukla ama kız kardeşin arkasında bir ablanın olması mesela kalkan gibi dik durması tamamen ablanın özgüveninden ve sevgisinden ibarettir. En havalısı da, okuldayken teneffüsler de vs. ablanın olması büyük jest gibi gözükür bir kız kardeş  abla için de sanki tüm okul savaş açsa onu tek başına kurtaracak özgüvende düşünebilir.

Aile her şeydir, aileyi oluşturan faktörlerin çoğu da birbirine saygı, sevgi ve terbiyeden gelir. Büyüklerin küçüklerine karşı dinleyici ve anlayışlı olduğu bir aile de küçüklerinde onları görerek saygı göstermesi ve büyüye karşı terbiyeli olması tamamen onun büyüklerine olan tavırları ile ilgilidir. Sen küçükten saygı bekliyorsan onun yanında senin de büyüklerine saygı göstermen gerekir sen kılavuzsundur. Kız Kardeşler Arasındaki İlişki Ve hiçbir zaman küçüktür anlamaz diye yalan konuşmamalısın. Küçükte olsa söz verildiğinde mutlaka yapman gerekir.

Unutma sen onun yolunu çiziyorsun, o senin çizdiğin yoldan geliyor.

İlgili Yazı : Kızıma Güzel Sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu