Oyun Nasıl Aşağı Alınır

Oyun Nasıl Aşağı Alınır Bir oyun oynuyorsunuz ve aniden başka bir uygulamadan bir bildirim veya bir mesaj geldi, arka planda başka bir iş ile ilgilenmek istiyorsunuz. Benzer şekilde, bir oyun oynarken internette bir şeye bakarsınız. Oyun ile alakalı bir bilgi veya bir rehber lazım olabilir. Peki oyun ile masaüstü arasında nasıl geçiş yaparsınız? Oyun nasıl alta alınır? Klavyede bu işlemi gerçekleştirmek için yer alan kombinasyonları biliyor muydunuz? Oyunu aşağı almak için göstereceğimiz bu kombinasyonları klavyedeki tuşlar ile kullanabilirsiniz, bu işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Oyun Nasıl Aşağı Alınır

ALT + TAB Kombinasyonu

Klavyenizde yer alan ALT ve CapsLock tuşunun bir üstünde yer alan TAB tuşuna aynı anda basarsanız, Oyun Nasıl Aşağı Alınır sekmeler arası geçiş yapabilirsiniz.

Görev Yöneticisi

Görev Yöneticisi adı verilen standart bir işletim sistemi aracıdır. ”Görev Yöneticisi” sadece kullanılan programların istatistiklerini görmekle kalmayıp, oyunlar dahil her birini kapatmayı sağlar. Bu seçenek, örneğin oyunun donduğu ve menüyü başlatmanın veya masaüstüne çıkmanın bir yolu olmadığı durumlarda uygundur. İlk önce, basılı tutun Ctrl + Üst Karakter + Esc kombinasyonu Görev Yöneticisini aktif edecektir. Bundan sonra, listeden gerekli oyunu bulun ve satırına sağ tıklayın. Görünen bağlam menüsünde, isterseniz, Görevi sonlandır diyerek oyunu kapatabilir veya Görev Yöneticisinin de gelmesi ile birlikte belirecek olan Görev Çubuğu’ndan gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Oyun tekerlemesi sayfamız tam size göre.

ALT + TAB Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Eğer ALT + TAB kombinasyonunu çalıştıramıyorsanız dert değil. Kolay birkaç seçenek daha mevcut.

Oyunu alta almak için klavyenizdeki bazı tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz, bu şekilde işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Oyunu alta alıp masaüstüne dönmek için Windows + D tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu sayede oyun kapanmadan alta alınacak ve siz de masaüstündeki işlerinizle ya da diğer programlardaki işlerinizle kolaylıkla ilgilenebileceksiniz.

Bu tür kombinasyonlar ile de oyunu aşağıya alabilir ve arka plandaki işinizi halledebilirsiniz. Oyun Nasıl Aşağı Alınır
Bu sayede oyun keyfiniz sona ermeden, kesintisiz bir şekilde bilgisayar üzerinde yer alan diğer işlerinizi de kolaylıkla yapabilir, sonrasında ise oyununuza tekrardan dönerek oyununuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu