Vakıfbank Borsa Uygunluk Testi

Vakıfbank borsa uygunluk testi, vakıfbank yatırım uygunluk testi cevapları, Vakıfbank borsa uygunluk testi cevapları vb.. ekonomi makaleleri için aliskanlik.com

Vakıfbank Borsa Uygunluk Testi 

Son zamanlarda ülkemizde borsaya giriş yapan kişi sayısının oldukça artması beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Özellikle de Pandemi sürecinde borsaya giriş yapan kişi sayısının 250 binden fazla kişi artmasıyla beraber bu sektörde para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların cevabını buradan açıklamak istiyoruz. Vakıfbank borsa uygunluk testi cevapları nelerdir?

Vakıfbank üzerinden hisse senedi alışı, satışı ve borsa da işlem yapmak isteyen yeni yatırımcıların birçoğunun mobil bankacılık üzerinden hesap açma konusunda ciddi sıkıntılar çektiğini belirtelim. Özellikle de Vakıfbank borsa uygunluk testini geçemeyen yatırımcılar için izlemesi gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz.

 • Öncelikli olarak bu konuda Vakıfbank hesabı olan müşterilerin mobil bankacılık işlemlerinde kullanmaları için geçerli olan şifrelerinin bulunması gerekmektedir.
 • Vakıfbank üyeliği olmayan yatırımcılar için ise bankaya giderek buradan banka üzerinden hesap açmaları gerekmektedir.
 • Şifre işlemleri için bankanın mobil uygulaması üzerine giriş yaptıktan sonra “Tüm İşlemler” menüsüne tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza çıkacak olan menü içerisinden ise “Yatırım” menüsüne giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza çıkacak olan menü içerisinden ise “Hesap İşlemleri” menüsü içerisine giriş yapmanız gerekiyor.
 • Sonrasında karşınıza açılacak olan menü içerisinden ise hesabı olmayan müşterilerin “Hesap Açma “ menüsü içerisinden işlem yapması gerekmektedir.
 • Hesap Açma konusundan sonra karşınıza çıkan bilgileri rahatlıkla doldurma şansınız bulunmaktadır. Eksiksiz bir şekilde bu bölümü geçtikten hemen sonra “Devam” butonuna basmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında sözleşme ile alakalı sayfa gelecek karşınıza ve bu sayfa içerisinde yer alan menüler içerisinde bulunan kutucukları okudum olarak işaretleyerek buradan işlemlerinizi yapabilirsiniz. Uzun uzundayı okumanıza gerek yoktur. Sebebi ise her yatırımcının bu hesabı açması için bunları onaylaması gerekmektedir. Ardından da “Onay “ tuşuna basmanız gerekmektedir.
 • Ardından sizleri verilen borsa numarası ile hesabınız “Merkezi Kayıt Kuruluşu”nun onayından geçtikten sonra açılacaktır.

Vakıfbank Yatırım Uygunluk Testi

Vakıfbank yatırım uygunluk testi için ;

 • Burada “Yatırım” menüsü içerisine giriş yapmanız ve buradan da “Hesap İşlemleri” bölümü içerisine giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza çıkacak olan menü içerisinden de “Hesap İşlemleri yetkilerini Güncelleme” bölümünden burada bulunan menüler içerisinden sadece “ İşlemler hakkında Kısıtlı Bilgim Var “ seçeneğini seçerek diğerleri hakkında herhangi bir doldurma işlemi yapmadan Vakıfbank Borsa Uygunluk Testini başarılı bir şekilde geçme şansınız bulunmaktadır.

Vakıfbank borsa uygunluk testi cevapları ise şöyledir;

Kısa vadeli yatırımı ne kadar süre düşünüyorsunuz⇒1-6 ay

Çok düşük riskli piyasadan bilginiz var mı, işlem sıklığı, işlem hacmi⇒evet-nadiren-işlem hacmi 1-50 bin TL

Düşük riskli piyasadan bilginiz var mı, işlem sıklığı, işlem hacmi⇒evet-nadiren-işlem hacmi 1-50 bin TL

Orta riskli piyasadan bilginiz var mı, işlem sıklığı, işlem hacmi⇒evet-arasıra-işlem hacmi 1-50 bin TL

Yüksek ve Çok yüksek piyasadan bilginiz var mı, işlem sıklığı, işlem hacmi⇒evet-nadiren-işlem hacmi 1-50 bin TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu