Ordu Yoroz Tepesi Kaç Merdiven

Ordu yoroz tepesi kaç merdiven, orduda gezilecek yerler, Ordu yoroz tepesi nerede, Yoroz tepesi rakım, Yoroz kent ormanı nasıl gidilir vb.. gezi makaleleri için aliskanlik.com

Orduda Gezilecek Yerler

Ordu’da gezilecek yerleri ziyaret etmeye gidip de sağlığınız yerinde olduğu halde Yoroz Kent Ormanı’nda bulunan Seyir terasını görmeden gelmeyin.

Yoroz Kent Ormanı Nasıl Gidilir

Ordu merkeze 20 kilometre mesafede olup Saraycık Köyü istikametinde olan Yoroz kent ormanı nasıl gidilir merak edenler için araçların gidebildiği son noktaya kadar yol düzgün. 10-15 km kadarı asfalt ve geri kalan yol stabil bir özellikte.  Araçla gidebileceğiniz yolun sonunda gözlemecileri göreceksiniz. Buraya aracınızı park ederek ortalama 1007 merdivenden oluşan seyir terasına tırmanmaya başlayabilirsiniz.

Ordu Yoroz Tepesi Kaç Merdiven

Ordu yoroz tepesi kaç merdiven sorusu akıllara il gelen soru Yoroz Tepesi 1007 merdivenlik tırmanma dediğime bakıp da gözünüz korkmasın. Çünkü sağlığınız yerindeyse gezer adımla etrafınızı seyrederek tırmanırken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yorulduğunuz yerde dinlenebilmeniz için belli noktalara banklar konuş. Banklarda oturarak etrafınızı seyrederken şansınız varsa şahin gibi yırtıcı hayvanları da görebilirsiniz. Çünkü Ordu Kent Ormanı yırtıcı hayvanları ve av hayvanları ile meşhur bir yer.

Uzun bir yolculuktan sonra yorulmuş vaziyette seyir terasına ulaştığınızda sağınıza baktığınızda Giresun’u tepeden izleyebileceksiniz, sola baktığınızda ise Ordunun harika manzarası ile baş başa kalacaksınız. Yoroz tepesi rakım yüksekliği yaklaşık 900 metredir. Bu kadar yukarı tırmandığınıza göre hava koşullarının sisli ortamı gerektirdiği bir zamanda gittiyseniz manzaranın sisle kaplı olduğunu göreceksiniz ve kendinizi bulutların üzerindeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu moralinizi bozmayacak çünkü sisli ortamında eşişiz manzarasını çok seveceksiniz. Şayet sis olmasın istiyorsanız gitmeden önce hava durumunu kontrol etmeniz gerekecek.

Yoroz Seyir Terası Ücretli mi

Doğal manzaralardan hoşlananlar için eşsiz güzelliğe sahip olan Ordu Seyir Terası’nı ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Tepede sadece bi iki gözlemeci tarzında yer var ve her zaman açık olmuyor. Bu nedenle yukarı tırmanmaya karar verdiğinizde hazırlıklı gelmelisiniz. Yanınızda ufak atıştırmalıklar bulundurabilirsiniz ve o kadar merdiveni tırmanırken ihtiyacınız olan suyu yanınıza almayı unutmayın.

Yoroz Tepesi Kamp Alanı

Yoroz kent ormanı’nda kamp yapmak isteyenler için özel bir kamp alanı yok ama siz geceyi orada geçirmek istiyorsanız hava durumunu kontrol ettikten sonra yanınıza çadırınızı alıp çıkarsanız çadır kurabileceğiniz alanlar bulabilirsiniz. Harika doğa manzarasını yıldız ışığı eşliğinde tepeden izlemek mükemmel bir huzur verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu