Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri

Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri Ay burcu nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir? Ay burcu ve Güneş burcu arasındaki farkları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Ay Burcu Nedir?

Güneş burcumuz doğum haritamızda karakter özelliklerimizi belirleyen önemli bir faktörken, Ay burcu da yine onun kadar önemlidir. Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri  Güneş burcu egomuzu, hayatta edindiğimiz rolleri, kişiliğimizin genel hatlarını yönetir. Ay Burcu ise iç dünyamızı, duygusal tepkilerimizi nasıl aktardığımızı ve nelerden ruhsal olarak tatmin olduğumuzu gösterir. Kişisel doğum haritalarımızda Ay farklı burçlarda olduğundan, her birimizin duygusal yönü birbirimizden farklıdır. Bu arada burcunuzu öğrenmek için Burcum Ne Sayfasına bi göz atın. Dış dünyaya karşı koruduğumuz hassas tarafımız, ailemiz, sezgisel becerilerimiz de Ay tarafından temsil edilir.

Ay Burcu Özellikleri:

Ay Burcu Koç: Çabuk heyecanlanan, çabuk sinirlenen, duygusal tepkilerini doğrudan ve hızlıca veren birisiniz. Bazen oldukça buyurgan ve dediğim dedik olabiliyorsunuz, isteklerinizin en kısa sürede yerine getirilmemesi sizi agresifleştiriyor. Size karşı gelen, sözlerinize muhalefet eden kişilerle tartışmadan edemiyor, haklı olduğunuzdan sonuna kadar emin şekilde onlarla mücadele etmekten duygusal haz yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizi ve ailenizi korumak için savaşmaya her an hazırsınız.

Ay Burcu Nedir
Ay Burcu Nedir

Ay Burcu Boğa: Genel olarak iç dünyanızda sakin bir yapınız var. Duygularınız çok hızlı değişmiyor ki size dışardan bakanlar sükunetinizi nasıl bu kadar koruyabildiğinize şaşırıyor olabilirler. Konforlu bir yaşama sahip olmak sizi duygusal açıdan tatmin edebilir, sahip olduklarınızı korumak için de her şeyi yaparsınız. Nereden para kazanabileceğinizle ilgili hislerinize güveniyorsunuz. Her ne kadar durağan ruh halinde olsanız bile, çok fazla üzerinize gelindiğinde büyük patlamalarla sinir krizleri geçirmeniz olası.

Ay Burcu İkizler: Duyguları anlık değişen birisiniz. Bazen durumlar ve olaylar karşısında nasıl hissetmeniz gerektiğine siz de karar veremiyor olabilirsiniz. Hem hüznü, hem sevinci aynı anda yaşamak sizin için olağan bir durum. Sohbet etmek, yeni şeyler öğrenmek ve el becerilerinizi kullanmak size iyi geliyor. Genellikle duygularla değil, aklınızla hareket ediyorsunuz. Hislerinizi sözcüklere ifade etmekte başarılısınız. Flörtöz ve havai gibi algılanmak istemiyor olsanız da kabul edin ki evcil biri sayılmazsınız.

Ay Burcu Yengeç: Ay burada yönetici konumda bulunduğundan tüm doğasını en güçlü şekilde gösterecektir. Gerçek bir duygu insanısınız. Başkalarının hislerini de rahatlıkla anıyorsunuz. Çok şefkatli, hassas, korumacı bir yapınız var. Dünyayı duygularınızla algıladığınız için sezgileriniz ve 6. hissiniz, insanları gözünden tanır denilen türden güçlü. Ailenizi korumak sizin için çok önemli. Sevdiklerinize “annelik” yapmaktan büyük zevk alıyorsunuz.

Ay Burcu Aslan: Hislerinizi büyük jest ve mimikler kullanarak, teatral biçimde ifade ediyor olabilirsiniz. Sanat, aşk ve çocuklarla zaman geçirmek ruhsal doyuma ulaşmanızı sağlıyor. Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri  Dikkatleri üzerinize çekmekten içten içe mutlu oluyorsunuz. İnsanları yönetmek, güç elde etmek ve lider konumunda bulunmak sizin için duygusal bir ihtiyaç. Coşkulu, sevecen ve ateşli ruh halinizle etrafınızdakilere neşe saçıyorsunuz.

Ay Burcu Başak: Detay ve emek isteyen işler yapmak sizi rahatlatıyor. Pis ve dağınık ortamlarda bulunmaktan mutsuzluk duyuyorsunuz. Etrafınıza eleştirel yaklaşımınız, mükemmeliyetçiliğiniz bazen kontrol manyaklığı derecesine ulaşabilir. Her an kendinizi huzursuz edecek bir şey bulabiliyorsunuz. Hizmet etmekten, başkalarına faydalı olmaktan duygusal tatmin sağlayabilirsiniz.

Ay Burcu Terazi: Adalet duygusu yüksek bir insansınız. Hislerinizi mesafeli ve diplomatik şekilde gösteriyor olabilirsiniz. Zarafet ve güzellik barındıran şeylerden büyük zevk alıyorsunuz. Şiddet olaylarından hazzetmiyor, sert mizaçlı, sinirli insanlara tahammül edemiyorsunuz. Flört etmekten, ilişkilerden beslenen bir yapınız olabilir. Eşiniz veya partnerinizle güçlü duygusal bağlarınız var.

Ay Burcu Akrep: Siz derin duyguların insanısınız. Yüksek sezgisel yeteneklere sahip, olayların arka planındaki gerçekleri hisseden biri olabilirsiniz. İddialı, korkusuz ve mücadeleci yapınızla insanları bir adım geri çekilmeye zorluyorsunuz. Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri Duygusal karakterlisiniz fakat duygularınızı gizleme konusunda da, başkalarının duygularını manipüle etmekte olduğunuz kadar ustasınız. Kin tutmaktan ve intikam almaktan içsel rahatlama duyabilirsiniz.

Ay Burcu Yay: Gezmek, yeni yerler görmek, farklı kültürlerle ilgili bilgi edinmek size haz veriyor. Duygusal tepkileriniz bazen abartılı olmakla birlikte spontane ve ani gelişiyor. Kısıtlanmaya tahammül edemeyen, özgür ruhlu birisiniz. Neşeli ve pozitif yapınızla, iyimserliğinizle insanlarda güven oluşturmanız zor olmuyor. İçinizde ne varsa söylemenizi patavatsızlığa yoranlar kadar, dürüstlüğünüzü takdir edenler de çok fazladır.

Ay Burcu Oğlak: Dışardan bakanlar duygularınız olmadığını; acı, mutluluk, heyecan hiçbir şey hissetmediğinizi düşünüyor olabilirler. Ay bu konumda zarar gördüğü burçta bulunduğu için doğasını ortaya koyamaması normal. Kendi içinizde çektiklerinizi sadece siz biliyorsunuz fakat duygusal bağ kuramadığınızdan, bunları karşı tarafa aktaramıyorsunuz. Genel yaşamınızda duyguları hiçe sayan, katı bir mantık insanısınız. İmkansızlıklar içinde bile çalışıp sonunda başardığınızdaki iç huzurunu, size başka bir şey veremez.

Ay Burcu Kova: Sıra dışı, tuhaf ve yenilikçi tarzdaki şeylere yakınlık hissediyor olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla duygusal bağınız güçlü fakat bireysel alanınızı korumak için fazla yakınlaşmamaya gayret ediyorsunuz. Duygularınızı soğuk ve mesafeli şekilde gösterseniz de baskıya ve zorbalığa maruz kaldığınızda isyan etmeye hazırsınız. İnsan hak ve özgürlüklerini korumak sizin için önemli. Empati duygusu yüksek birisiniz.

Ay Burcu Balık: Bir okyanusun derinliklerinde boğulur gibi duygularınızda boğulabilirsiniz. Mantık çerçevesinden bakmanız gereken durumlarda bile hislerinize kulak veren duyarlı yapınızla, duygu sömürüsü yapan insanların açık hedefi haline gelmeniz şaşırtıcı olmaz. Nazik, kolayca incinen, utangaç birisiniz. Ay Burcu Nedir? Ay Burcu Özellikleri  Sinirlendiğinizde dahi başkalarının canını yakmamak için kendinizi pasif agresif tutumla savunuyorsunuz. Kurban durumuna düşseniz bile fedakârlık yapmak size iç huzuru veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu