Ar (Arweave) Coin Nedir?-AR Coin Geleceği 2022

Ar (Arweave) Coin Yükselir Mi Düşer Mi

Ar (Arweave) Coin Nedir? AR Coin Geleceği 2022 Arweave, verilerin süresiz depolanması amacıyla ortaya bir platform hedefleyen merkezi olmayan depolama ağı olarak bilinir. Ağ bilgilerini devamlı depolamak amacıyla madencilere yapılan ödemelerde yerel AR kripto para birimini kullanır. 2017 yılında proje ilanen duyuruldu. 2018 Şubat ayında ise Arweave olarak yeniden isimlendirilip 2018 Haziran’ın da piyasaya verildi. Kripto para yatırımcıları Ar (Arweave) coin nedir? Geleceği hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Arweave (AR) Nedir?

Arweave, dosyaları dağıtılan bilgisayar ağı içerisinde kalıcı olarak depolama amacı güden yazılım olarak bilinir. Ar (Arweave) Coin Nedir? AR Coin Geleceği 2022  İskenderiye kütüphanesinden farklı olmayan bir proje inşa etmektir. Yani Arweave ve her ikisi verilerin depolama hizmetlerini satın alıp satmak isteyen kullanıcılara yeni pazarlar yaratmak için kripto para birimleri kullanan Filecoin ile Sia coin gibi merkeziyetsiz depolama platformlarıyla ortak yanları var. Bu hedeflenen protokol Arweave-de Google, Microsoft ve Amazon gibi mevcut olan depolamada lider olan pazarları bozmak hedefleridir.

AR Coin Geleceği 2022

Arweave’nin diğer rakiplerinden özelliği AR kripto para birimi etrafında oluşturulmuş olan eşi ve benzeri olmayan teşvikler verilerin kalıcı olması depolama taahhüdüdür. Tasarım Arweave içerisinde merkezi olmayan depolama hizmetleri için ilk ödemenin yapılmasından sonra verileri depolayan kişilerin gelir elde etmelerini sağlayan bir tasarım olarak ortaya çıkar. Depolanmış olan veriler web tarayıcısı aracılığıyla erişim sağlanır, herhangi bir cüzdan veya blok zincir’e gerek duyulmaz.

Arweave ilk olarak 2017 yılında Archain olarak isimlendirilip 2018 yılında ise Arweave ekibi Techstars’ katılarak tekrar marka olmayı başardılar. 2019 yılında tanınmış büyük şirketlerden sermaye olarak 5 milyon dolar topladı. 2020 yılı Mart ayında ise Arweave üzerine inşa edilmiş kullanıcı ile geliştirici topluluğunu büyütmek amacıyla harcama yapılacak olan 8.4 milyon dolar olan fon duyurulmuş oldu.

Arweave Çalışma Sistemi

Arweave tam blok zincir değil. Birçok kripto para birimleri gibi verileri içeren blok zincir yerine, Arweave kendi verilerini blok grafiği içerisinde saklar. Her blok Arweave den önceki iki bloğa bağlı olarak blok örgüsü isminde yeni bir yapı oluşturmaktır.

AR, Arweave’ye ait bir kripto para birimidir. Verilerin depolanması için kullanıcı kişiler, dağıtımı yapılan verilerin depolanması için ödemeler AR satın alınarak tapılmaktadır. AR token 66 milyon adet ile sınırlı kaldı. Ar ( Arweave) Coin Nedir? Web’ler depolamalarda Google, Amazon, Alibaba ve Microsoft gibi merkezli hizmetler içerisine aşırı bağımlı olan Arweave bundan dolayı ilgi çekmektedir.

Güncel kripto para piyasalarında işlem gören Arweave coin 409.55 TL olarak işlem görmekte, son 24 saat içerisinde % 11 değişim yaşamıştır. AR Coin Geleceği 2022 Günlük işlem hacmi ise 18.240.485 Dolar ile piyasa değeri toplam 1.412.351.871 Dolar seviyelerindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu