Mimarlık Eğitimi

Mimarlık Eğitimi ve Tavsiyeler

MİMARLIK OKUMAYA DAİR TAVSİYELER

Bu makalede, Mimarlık Eğitimi mimarlık okumayı düşünenler veya geleceğin mimarları olmak için hala mimarlık bölümlerinde okuyor olan öğrenciler için bir dizi tavsiyeler göreceğiz.

Mimarlık Eğitimi

İnanmanın Önemini Unutmayın Bir organizasyonda bulunan insanlar kendilerine inandıklarında başarılı olmak daha kolay olacaktır. Mimarlık Eğitimi İnandıklarında, daha çok çalışırlar, daha fazlasını verirler ve harika bir iş ortaya koymak için gerekli olan düzeyde enerji ve tutku ortaya koyarlar. Büyük bir organizasyonun parçası olduğunuza, yapacağınız işin bir farklı ve özel olacağına ve bu işin sizi özel yapacağına inandığınız zaman inanmak da daha kolay hale gelecektir.

Mimarlık Eğitimi
Mimarlık Eğitimi

Eleştiriyi Kabul Edin ve Sabırlı Olun

Mimarlık eğitiminiz boyunca çok fazla eleştiri alacaksınız. Zorlu haftaların ardından ortaya koyduğunuz ürünün acımasızca eleştirildiğini görebilirsiniz.

Eleştiri bizi geliştirir. Yapıcı olmayanlar bile o kişinin yanıldığını kanıtlamak için bir motivasyon olmalıdır. Bir yolda yürürken önümüze ufak büyük engeller çıkabilir ancak hiçbirimiz engeller var diye yürümekten vazgeçmeyiz. Mimarlık bölümünde karşılaşacağımız zorluklara karşı da aynı kararlılıkla devam etmeliyiz.

Çevrenizi Genişletin

Sosyal ortamlarda bulunmaya özen gösterin. Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz ortamın dışında yeni ortamlarda bulunmak ufkunuzu ve hayal gücünüzü genişletecektir ve ayrıca, o ortamlarda tanıyacağınız her kişiden alacağınız yeni bir şeyler olabilir.

Mimarlık Kitapları Okuyun

Size sadece mimarlık kitapları okuyun demiyorum, tam tersi zihin dünyanızı geliştirmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmeni için her türden kitabı okumanızda fayda olabilir. Bununla birlikte en iyi mimarlarından birinin kitabını okumak, onlardan biri tarafından özel ders almak gibidir.

Programları Öğrenin

Program öğrenmek hem öğrencilik hayatınızda işinizi kolaylaştıracak hem de iş hayatınızda sizi diğerlerinden bir adım öne taşıyacaktır çünkü sizin yapabildiğiniz işi bir başkası yapamıyorsa siz öncelikli olacaksınızdır. Mimarlık Eğitimi Söz konusu işi yapmak da ancak programlar ile mümkün olabilmektedir.

Özet Olarak

Bu eğitim öğretim sürecinde kararlı, azimli, gelişime açık olmanız sizi önce mezuniyete daha sonra da iş hayatınızda başarıya taşıyacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu