Merkür Burcu Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Merkür Burcu Nedir?

Merkür Burcu Nedir ve Nasıl Hesaplanır Merkür burcu, astrolojide Güneş’in yılda üç kez geri gitmesiyle iletişim, zeka, mantık, öğrenme ve seyahat gibi konularla ilişkili olduğu düşünülen bir burçtur. Merkür burcu olanlar genellikle meraklı, çevik, uyanık ve konuşkan kişilerdir. Zodyak’ın ilk ve son burçları olan Koç ve Balık arasında değişiklik gösterir. Merkür burcu olanların kişilikleri, hangi burçta olduklarına göre farklılık gösterebilir.

Merkür Burcu Nedir?

Merkür burcu olanlar genellikle yeni şeyler öğrenmeye, paylaşmaya heveslidirler. Merkür Burcu Nedir Zihinleri hızlı çalışır ve birçok konuda bilgi sahibi olabilirler. Nadiren de olsa belli dönemlerde dağınık, unutkan veya kararsız olabilirler. İletişim becerileri sayesinde iyi birer öğretmen, yazar, gazeteci, avukat veya pazarlamacı olabilirler. Ayrıca dil öğrenmeye ve farklı kültürleri tanımaya yatkındırlar.

İlişkilerinde de iletişime önem verirler. Zekalarına ve mizah anlayışlarına uyacak bir partner ararlar. Bazen duygularını ifade etmekte zorlanabilir veya çok eleştirel olabilirler. Merkür’ün Geri gittiği dönemlerde iletişim sorunları, yanlış anlaşılmalar veya şanssızlıklar onları bulabilir. Bu dönemlerde daha dikkatli ve sabırlı olmaları gereklidir.

Merkür Burcu Nasıl Hesaplanır?

Merkür Burcu, astrolojide zihinsel yeteneklerimizi, iletişim tarzımızı ve öğrenme biçimimizi gösteren bir faktördür. Doğduğumuz gün Merkür gezegeninin hangi burçta olduğunu belirtir. Burcum ne diyorsanız bu link den devam ediniz.

Merkür Burcunu hesaplamak için doğum tarihimizi ve doğum yerimizi bilmemiz gerekir. Doğum tarihimizden kastımız gün, ay, yıl, saat ve dakika olarak tüm detayları ile bilmemiz gerekmektedir. Ancak koordinat alınarak hesaplama yapmak gerektiği için bu işlemi kağıt kalemle yapmanız biraz zaman alabilir. Bunun yerine size söylemiş olduğum bilgileri biliyorsanız Merkür Burcu Hesaplama için bir hesaplayıcı kullanabiliriz. Hesaplayıcılar, doğum tarihimizi ve yerimizi girerek Merkür gezegeninin hangi burçta olduğunu bize gösterecektir.

Yine de hesaplamayı kendim yapmak istiyorum diyorsanız ben size formülünü anlatayım. Merkür Burcu Nedir Öncelikle aşağıdaki bilgileri hazırlayın:

  • Adınız
  • Doğum tarihiniz (gün/ay/yıl)
  • Doğum saatiniz (saat/dk)
  • Doğduğunuz yer (İlçe/İl/Ülke)

Bu bilgileri hazırladıktan sonra bilgisayarınıza Google Earth programını kurun. Doğduğunuz yerin konumunu bulun. Geçmiş seçeneğinden tarihi doğum tarihinize getirin ve sanal modda saati düzenleyin. Gezgin seçeneğinden uzay (space) seçeneğine girin. Merkür gezegenine yaklaşın “çizim” seçeneğini seçin ve merküre doğru düz çizgi çizin. Size verilen koordinatların arama kutusuna girin ve hangi gezegene denk geldiğine bakın.

Astroloji uzmanlarına göre Merkür burcu hayatımızın pek çok alanını etkiler. Özellikle zeka potansiyelimizi, bilgi alışverişimizi, seyahatlerimizi ve kardeşlerimizle olan ilişkimizi yönlendirir. Merkür Burcu aynı zamanda geri gittiği zamanlarda bilgilerin karışmasına ve karmaşalara yol açar. Merkür Burcu Nedir Bu nedenle Merkür Burcumuzu bilmek ve onun etkilerini anlamak bize fayda sağlayabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu