Nursel Köse Kimdir-Nursel Köse Nereli

Nursel köse kimdir, nursel köse nereli, nursel köse kaç yaşında, nursel köse eğitim hayatı, nursel köse hakkında, nursel köse dizileri, nursel köse yaşı vb.. biyografi makaleleri için aliskanlik.com

Nursel Köse Kimdir

En son Avlu dizisinde yer almakta olan Nursel Köse kimdir veya Nursel Köse nereli gibi özellikle son dönemde izleyiciler tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır.

1970 yılından Malatya’da dünyaya gelmiş olan Nursel Köse 48 yaşında sinema ve dizi oyuncusudur. Göstermiş olduğu usta oyunculuk sayesinde kısa süre içerisinde adından söz ettirmiş olan isimler arasında yer almaktadır.

Nursel Köse Eğitim Hayatı

17 yaşında Almanya’ya yerleşmiş olan oyuncu burada Köln Üniversitesi’nde mimarlık okumuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra bir süreliğine mesleğini icra etmiştir. Daha sonrasında Risiko terapisti olan arkadaşıyla birlikte 1992 yılında Almanya’da ilk kadın kabare grubunu kurmuştur. Bu sayede Berlin de büyük başarı yakalamıştır. Bu dönemlerde kabarenin yıldızı olarak tanınmaktaydı. Bunun yanı sıra radyo tiyatroları ve şiir yazmıştır. 1992 yılından itibaren Stand Up yapmaya devam etmektedir. Göstermiş olduğu başarılı Oyunculuklar sayesinde ilgi çekmekte olan Nursel Köse kaç yaşındadır? Diye merak edenler için 48 yaşındadır.

Nursel Köse Hakkında Bilgi

Almanya’da kaldığı süre boyunca komedyen, şair, yazar ve radyo tiyatrosu yazar olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Aynı zamanda yönetmen, komedyen ve oyuncu olarak tiyatroları kurmuştur. 2007 yılında yaşamın kıyısında filmi ile tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. 2009 yılında ise Sadri alışık kültür merkezi tarafından gösterime giren Bahçemdeki Ayı adlı oyunda başrol oynamıştır. Peki Nursel Köse dizileri nelerdir?

2012 yılında Kötü Yol adlı dizide rol anlaya başlamıştır. Kendisinin yazıp yönettiği Enkaz adlı kısa film 2013 yılında gösterime girmiştir. 2014 yılında Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya’nında yer aldığı Paramparça dizisinde canlandırmış olduğu karakter ile özellikle izleyicilerin büyük beğenisini toplamıştır. 2006 yılından beri günümüze kadar Hazerfen Emsemble topluluğunun kemancısı olan Ulrich Mertin ile birlikte yaşamaktadır. Özellikle devam etmekte olan Star TV’nin sevilen dizisi Avlu dizisinde canlandırmış olduğu karakter ile Nursel Köse hakkında bilgi merak edilen artmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu