Alkol Sözleri-Alkol İle İlgili Sözler

Alkol sözleri, alkol ile ilgili sözler, alkol hakkında güzel sözler, tuborg bira  sözleri, efes bira sözleri, içki sözleri, içmek hakkında sözler gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Alkol Sözleri

 

Alkol sözleri sizlerle;

Alkolün günah olup olmaması aslında insandan insana değişen bir olaydır. İnsan, alkol içince kendini kaybediyorsa o içki de haramdır.

İnsan altından kalkamadığı şeyler yaşadığı ve üstesinden de gelemeyeceği olaylar içerisinde kaldıktan sonra alkol içer.

Aslında içmenin de alkolün de bir hatırı ve edebi vardır.

İnsan, kendini bildiği ve de kendinden emin olduğu sürece alkol içebilir ama kendi alkol dayanıklılığını bilmeyen ve bünyesinden haberi olmayan insan içmemelidir. Alkol hakkında güzel sözler devam ediyor.

Alkol alışkanlığı da aslında ilk kadehten başlar ve kimse ilk kadehi içmediği sürece de asla bağımlı olamaz.

Alkol ben hep senden sonra sevdim çünkü sen gittikten sonra ben sarılacak hiç kimseyi bulamadım.

Alkolün verdiği yetki ile son kez aradım seni ve son kez yine ne kadar özlediğimi de söyledim sana ama sorun boş ve bana kalan tek şey çaresizlik.

Alkol aslında bana her seferinde yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri yapmam için bir fırsat tanıyor ve ben bu fırsatı da her seferinde istemeden de olsa değerlendirmeyi yapamıyorum.

İnsan kendini dizginlemeyip bir sürü hatayı peş peşe yaptıktan sonra bile dönüp bir de alkole suç atıyor ise o kendi karaktersizliğidir.

Alkolün insanı değiştirdiğine ya da başka biri yaptığına inanmıyorum çünkü insan aslında yapmak isteyip de yapamadığı şeyleri yapmak için alkolü bahane ediyor her seferinde.

Alkollü olduğum sürece ne seni aramaktan vazgeçerim ne de sana ulaşamasam bile kendi içimde seni aramaktan vazgeçerim.

Alkole inanan her kimse sonuçta alkolün ne olduğunu ya da ne kadar içip ne kadar içemeyeceğini bilmeli ve en azından az da olsa kendini tanıyıp öngörmelidir.

Alkol İle İlgili Sözler

Alkol ile ilgili sözler sizlerle;

İnsan ne olur ise olsun yanlış yapmaktan kaçınmalı en azından kendini sakınmalıdır. Bunun için de kendi bünyesini analiz edip alkol eşiğini farkına varmalıdır.

Herkesin birbirinden farklı huyları, bünyeleri ya da dayanıklılık sınırları vardır bunun için kimini bi kadehte sarhoş eden alkol, bir başkasına hiçbir şekilde etki etmeyebilir.

Aslında insanın alkol eşiği de ne kadar içtiğine ve ne kadarlık bir alkol geçmişi olduğuna da bağlıdır.

Kimini ilk seferde etkileyen ve etkisini çabucak gösteren alkol bir başkasına da hiçbir şey yapmadan sadece bir su gibi içilip gider. Tuborg bira  sözleri devam ediyor.

Alkolik olan insan aslında alkol içmeye değil de alkol içmiş olan kendi haline bağımlıdır. Çünkü o zaman günlük hayatında düşündüğü ve düşünmek zorunda kaldığı hiçbir şeye bağlı kalmaz.

İnsan bazen tamamen kendi içindeki sesi susturmak ya da tahammül edemediği şeyleri bir anlığına bile olsa unutmak için alkol içebilir.

Alkolik olduğum için pişman değilim, asıl ben beni bu hale getiren ve alkolik olmama neden olan insanları güle oynaya hayatıma aldığım için pişmanım.

İçki Sözleri

İçki sözleri sizlerle;

Yaptığı her hatayı alkole bağlayan ve kendine hiç pay çıkarmayan her insan kendi hatalarının sorumluluğunu almayı bilmeyen insandır. Efes bira sözleri devam ediyor.

Ne yaptıysam ne sarhoş ne de ayık hiç fark etmez ben kendim özgür iradem ile yapmışım demektir, başka hiç kimsenin ya da hiçbir şeyin herhangi bir etkisi yoktur.

Alkole ne güvenirim ne de güvenmem sonuçta alkol beni asla yönetemez ben alkolü yönetirim ve ne kadar içeceğime de ben karar veririm.

Alkolik olmak demek tüm hayatını ve iradeni bir kenara bırakıp başka bir şeyin seni yönetmesine izin vermek demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu