Tüy Azaltıcı Kremler

Tüy Azaltıcı Kremler Neler

İstenmeyen tüyler birçok kişinin baş belası haline gelmiştir. Tüy Azaltıcı Kremler Özel günlerde ya da günlük yaşam rutininde tüy problemi ile başa çıkamamak stresli durumlar oluşmasına yol açmaktadır. Tüylerin yok edilmesi için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollar ağda, ip ile tüy alma, jilet ile tüy alma, lazer epilasyon ve tüy azaltıcı kremler olarak sıralanabilir. Ağda ile tüy alma can yakıcı bir yöntem olduğu için pek fazla tercih edilmemektedir. Fakat ağdanın tüyleri azaltması yönündeki görüşler oldukça yaygın olduğundan vazgeçemeyen kişi sayısı da çoktur. İp ile ağdadan kalan kısa tüyler alınmaktadır. Jilet ile tüy alma tüyleri kökünden değil yüzeysel koparmaktadır ve zamanla köklerinin kalınlaşmasına neden olmaktadır. Lazer epilasyon pahalı olduğu ve kesin bir çözüm yolu olmadığı, tekrarlama olasılığı olduğu için son zamanlarda tercih edilme oranı düşen bir işlemdir. Son olarak tüy azaltıcı kremlerden bahsedecek olursak kıl köklerini zayıflatarak zamanla tüyleri güçsüzleştirme etkisine sahip olan bu kremlerin son zamanlarda oldukça revaçta olduğunu söylemek mümkündür.

Tüy Azaltıcı Kremler

Tüy azaltıcı kremlerin tercih edilme sebepleri arasında en önemlisi can yakmayan bir işlem olmasıdır. Ağda, cımbız, lazer epilasyon gibi yöntemler ağrılı ve acılı yöntemlerdir. Tüy Azaltıcı Kremler Fakat istenmeyen tüyler her an uğraşmamız gerkeen bir durum olduğu için sürekli acı çekmek mantıklı bir durum değildir. Bu nedenle ağrısız ve acısız bir şekilde kıl köklerini zayıflatan tüy azaltıcı kremlere başvurulmaktadır. Piyasada bulunan tüy azaltıcı kremleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Deo Cure Tüy Azaltıcı Krem: Kremin ikinci kullanımında tüylerde azalma, 1 ay boyunca kullanımında ise kopmalar ve dökülmeler görülür. Krem epilasyon işlemi uygulandıktan sonra kullanılmaz. Epilasyon uygulanmadan, epilasyon yerine geçmesi amacı ile kullanılır. Sürüldükten sonra 10 dk bekletilir ve durulanır.
  • Sandex Tüy Azaltıcı Krem: Epilasyondan sonra kullanılır. Epilasyon işlemi yapıldıktan sonra tüylerin alındığı bölgeye sürülür. 1 hafta boyunce her gün düzenli olarak kullanıldığında tüylerde azalma görülür.
  • Cosmed Tüy Azaltıcı Krem: Bu krem yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerin azalması için kullanılmaktadır. Yüzdeki tüylerin daha ince yapıda olması kremin içeriğinin de daha etkili olmasını sağlamıştır. Yüze ağda yapıldıktan sonra kullanılabilir.
  • Bioder Tüy Azaltıcı Krem: Krem epilasyondan sonra uygulanır. Gece uygulanması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Kadın ya da erkek fark etmede kullanılabilir. Zamanla tüylerde azalma sağlar.
  • Capilex Tüy Azaltıcı Krem: Tüm bölgelere uygun olan bir kremdir. Kullanım süresi ise en az 6 aydır. 6 aydan sonra istenmeyen tüylerde gözle görülür bir azalma meydana gelir.
  • Dermogut Tüy Azaltıcı Krem: Krem her iki cins için de uygundur. İçerisinde aloevera bulunması ise uygulamada cilde yumuşaklık verir. Günlük kullanılabilir.
  • Blue Ocean Tüy Azaltıcı Krem: Epilasyondan sonra kullanılarak 6 ayda istenmeyen tüylerin azaldığı görülebilir. Masaj yaparak kremin yedirilmesi, etkisini daha iyi göstermesi açısından önemlidir.
  • İlvina Tüy Azaltıcı Krem: Kremin bitkisel içerikli olması tercih edilme nedenlerinden birisidir. Tüuler alındıktan sonra istenilen bölgeye uygulanır. Tüylerin çıkması sonlanana kadar kullanım bırakılmamalıdır. Uzun süreli kullanımdan sonra sonuç ortaya çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu