Gelin Makyajı- Ünlülerin Gelin Makyajları

Gelin makyajı nasıl olur? Gelin makyajında dikkat edilecek hususlar nelerdir? Sade ve doğal gelin makyajları nasıl yapılır? Bu makalemizde gelin makyajları hakkında tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Her kadının hayalidir beyaz gelinlik. Sevdiğin adamla sonsuzluğa atacağı adımda,peri kızı olmayı istemektir gelinlik giymek. Düğün gecesi adeta bir melek olmayı ister kadınlar. Bu yüzden en stresli an düğünden önceki hazırlık evresidir. Saçımız, düğün organizasyonu, gelin çiçeği, misafirlerin yiyeceği-içeceği, müzik vb. her şey mükemmel olmalı. Her şey dört dörtlük olmalı. Herkesin gözü üstünde oluyor. Her an bir resmin çekilebilir ve her açıdan güzel çıkmak isteriz. Bu yüzden makyajımızın kusursuz olması gerekir. Özellikle gelin makyajının kusursuz olması lazım. Kötü olmamalı.

Peki gelin makyajım nasıl olmalı? Hangi tonları kullanmalıyım? mat mi parlak mi? Hangi ürünleri kullanmalıyım. Her şeyi yüzüme süresim var ama abartı istemiyorum. Off ben ne yapacağım!
Tüm bu düşünceler gelinin kendini strese koymak için uğraşıdır. Gereksiz yere. Öncelikle sakin olmak gerekir. Derin bir nefes alin ve bu önerilerimi okuyun. Yıllar sonra amanın ben ne yapmışım demeyin diye, düğün resimlerinizi saklamayın diye ipuçları vereceğim makyaj hakkında.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelinlik masumiyettir. Unutmayın hiçbir zaman abartı güzellik demek değildir. Daima sadelik zarafetin ölçüsüdür. Sarışın, esmer ve kumrala göre değişir gelin makyajı.

Esmerlere Göre Gelin Makyajı

Buğulu göz makyajını tercih edebilirsiniz. Farlarla yapılmış gölgelendirme, üstüne itina ile sürülmüş eyeliner, takma kirpiklerle takviye edilmiş gür ve hacimli kirpikler, belirginleştirilmiş kaşlar ile mükemmel bir göz makyajı kullanabilirsiniz.

Sarışınlara Göre Gelin Makyajı

Buğulu bakışlar yaratmak için bulutlu duran gözler yaratılır. Bunlar için gri, toz pembe yada pudra pembe kullanılabilir. Yada koyu gri, gümüş tonları ile toprak tonları yani pastel tonlar ile bunu sağlayabilirsiniz. Dudaklara ise hafif parlatıcılar yada mat pembemsi kahvemsi şeftali tonlarında rujlar kullanabilirsiniz. Allık seçimizinizi de buna göre seçersiniz.

Şunu asla aklınızdan çıkarmayın. Abartı ve parlaklıktan uzak durun. Mat ve pastel tonlarla yapılmış sade ama belirgin makyaj uygulamanız gelin makyajı için en uygun makyaj tipidir.

Gelinliğe giremiyor ve kısa süre içerisinde kilo vermeniz gerekliyse 3 günde 5 kilo veren diyet listesi makalemizi okuyabilirsiniz.

 

3 Yorumlar
  1. Funda diyor

    Ünlülerin gelin makyajlarını kimler yapıyor. Kumrallar için gelin makyajı nasıl olmalı

  2. […] Gelin makyajı nasıl yapılır makalemizi okuyarak eyeliner hakkında farklı bilgilere sahip olabilirsiniz. […]

  3. Müge diyor

    Seda Sayan’ın gelinlik makyajı nasıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.