Kum Falı Nasıl Bakılır-Remil Falı

Kum falına ne denir, kum falı nedir, remil ilmi, kum falına nasıl bakılır, kum falı yorumlamak, kum falı bak ücretsiz vb… fal yorumları için alışkanlıkcom

Kum Falı Nedir

İnsanlar tarihleri boyunca geleceğin gizemini çözmeye çalışmış ve onun hakkında bilgiler edinmek istemişlerdir. Bazı şekillerde de geleceği öğrenebileceklerine inanmışlardır. Remil falı da bu yöntemlerden biri olarak kabul edilmiştir.

Halk arasında kum falı olarak da bilinen remil falı kökeni çok eskilere dayanan bir fal türüdür. Bu fal türüde yıldıznamede olduğu gibi ebced hesabına dayalıdır fark olarak ise kağıt değil kum kullanılır ve yorumlamalarda kum üzerinden yapılır. Bu falı bakan kişiye falcı değil Remal olarak hitap edilir. Her ne kadar kolaymış gibi görülse de işinin uzmanı kişiler tarafından bakılmalıdır yetersiz bilgili insanlar tarafından bakılması mümkün değildir.

Remil falında hatalı yorumlama oranı çok yüksektir. Bunun için işinin ehli ve belli bir maneviyata erişmiş kişiler tarafından bakılmalıdır. Remil falına bakılmadan önce yapılacak işler vardır istediğiniz anda remil falına baktıramazsınız. Remal fala bakmadan üç gün öncesinden dua okumalıdır ve fala bakacağı gün kesinlikle abdestli olmalıdır. Bu şartlar falına baktırmak isteyen içinde geçerlidir ve falın bakacağı yer de temiz olmalıdır. Remil falında rastgele şekiller yorumlanmaz ebced hesabına göre olduğu için daha çok maneviyat önemlidir.

Fal bakmaya başlanmadan Remal yüzünü kıble yönüne dönmelidir. Remil falına her saatte ve hava durumda bakılamaz. Uğursuz nitelendirilen gece saatlerinde, bulutlu, kapalı ve yağmurlu hava durumlarında da bakılmaz. Bu falın bakılması dikkat ve özen gerektiriyor yanlış yapılan her adım falınızın doğruluğu etkiler.

REMİL Nedir?

Remil ilmi bazı nokta ve çizgilerle kaygı bulma ilmine denir. Remil Arapça lügat anlamına bakılacak olursa kum demektir. Bu yüzden kum falına remil falı da denir. Çok eskilerde, kağıt yerine kum kullanıldığı için bu ismi aldığı söylenir. Bazı bölgelerde kum falı bakılırken zar atma tekniği kullanılır. Remil atılacak kişiye 16 defa zar attırılır. Zamanlama çok önemlidir. Niyetin cevabını tam alabilmek için, kuşluk vakti seçilmelidir. Birde aynı niyet için bir günde iki defa Remil açılmaz.

Kum Falı Nasıl Bakılır

Tabi her fal bakma, baktırma işleminde kural olduğu kum falı nasıl bakılır cevabı için de bir kural vardır. Remil dökülmeden, yani kum falı bakılmadan önce uyulması gereken kurallar, kişilerin abdesti olması, üstlerinin ve Remil dökülecek yerin temiz olması, havanın güneşli ve güzel olması, yağmur kar ve bulutlu olmaması, kişinin kıbleye dönük olması, kişinin çok tok olmaması ve niyete çok iyi odaklanması gerekir. Ayrıca, kötü sayılan saatlerde Remil atılmaması gerekir. Bu işle zamanında Danyal meşgul olurmuş.

Ve eskiden şekiller parmakla çizilirmiş. Remil atmaya başlamadan önce, 1 Ayetel kürsi, 3 Latif, 3 İhlas, 1 Fatiha dualarını okumak gerekir. Ardından kum falı bakılmaya başlar. Herkesin bakamayacağı ilim isteyen bir iştir. Kum falı yorumlamak bilen tarafından kolayca yapılır. Esası nokta olan Remil, her iki noktada bir çizgi demektir. Bu nokta ve çizgilerle bazı şekiller yapılır. Bu şekillerin burçlarla oranları tespit edilerek, yorumlar çıkarılır. Bu fal çok eski zamanlarda, ruh gücü yüksek kişiler tarafından bakılırdı.Kum falı bakmak ücretsiz yapıldığı gibi ücretli de gerçekleştirilmektedir.

 

Dilerseniz kelebek falı nasıl bakılır ve zar falı nasıl bakılır içeriklerini de okuyabilirsiniz.

Ancak dinimizde her türlü falın kum falının dahi bakmanın ve baktırmanın günah olduğunu belirtmek isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu