Kızıma Güzel Sözler ve Kızım Mesajları

Kızıma güzel sözler, babadan kızına güzel sözler, anneden kızına sözler, doğmamış kıza güzel sözler,kızım sözleri,yavruma sözler vb.. en güzel sözler

KIZIMA GÜZEL SÖZLER

Bu makalemizde kızıma güzel sözler ve kızım mesajları hakkında paylaşım yapacağız. Kız çocukları erkek çocuklarına göre hemen hemen her zaman daha ilgili ve ebeveynlerine düşkün olurlar. Bir baba çocuğu olduğunu ve baba olma bilincini kızı doğduğu zaman anlar. Özellikle babalar için kız çocuğu dünyanın bütün zenginliklerinden daha büyük bir zenginliktir. Sizlerin de kız çocuğunuz varsa ve onlarla duygularınızı paylaşmak istiyorsanız makalemiz içinde bulunan sözlerden sizler için uygun olanları seçerek düzenleyip çocuklarınızla paylaşabilirsiniz.

Günümüzde iş hayatından ve yaşam stresinden dolayı bazen duygularımızı çocuklarımızla paylaşma fırsatı bulamayabilmekteyiz. İnsanlar bu süreçte etrafındaki kişiler tarafından sevildiğini bilmek ve hatırlamak isterler. Bundan dolayı duygularımızı kızımıza ve oğlumuza zaman zaman iletmemiz onlar için çok daha iyi olacaktır. Kısa yaşantımızda bazen duygularımızı çocuklarımızla paylaşma fırsat bulamayabilmekteyiz. Bundan dolayı kızınızla duygularınızı paylaşmak istiyorsanız ve kızıma güzel sözler ile ilgili paylaşımları örmek istiyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kızıma Güzel Sözler ve Kızım Mesajları

Herkes çocuğuna sahip çıkmalı ve korumacı olmalıdır. Ancak kızıma kızanları kızgın yağda kızdırırım… Havasında da olmamak lazım.

Kızım demeyi bile, çok gördün bana baba; harcamadın benim için, asla bir emek çaba, babalık bu mudur, sokaklara terk etmek mi; yoksa biraz harçlık, ev bark ekmek mi? Hayır babalık içten sevgi demektir, zannetme ne para, ne de bol yemektir. Gerçek baba, asla uygulamaz şiddet, o evde yoktur hır gür hiddet.

Kızım sen kurduğum, cümlelerde öznesin; bu evde baş tacı, bu evde gözdesin.

Sen küçükken daha güzeldin kızım, kötü arkadaşların yüzünü kararttı senin.

Ben kızım kızım diye onun üzerine titrerken, o benim üzerime basıp geçti.

Kızımın gülüşü dünyalara bedeldir, kızım benim için, güzellerden güzeldir.

Kızım yemeğini ye aç kalma, ayağını sıcak tut, sırtına bir şey giy… Bu nasihatleri özlediğinizde derin bir pişmanlık yaşamak istemiyorsanız anne babanızın kıymetini bilin.

Sen bizim gönül kuşumuzsun kızım, kanadın hiç kırılmasın.

Doğduğundan beri beni bir an olsun üzmeyen canım kızım seni çok seviyorum.

Oğluma güzel sözler makalesini okuyarak oğlunuzu da mutlu edebilirsiniz.

Anneden Kızına Güzel Sözler

Kızım demek bulaşıkçım, temizlikçim, aşçım demek değildir. Ebeveynler olarak yavrum, canım diye taltif etmeyi de bilmek lazım.

Dünyadaki en değerli pırlantalardan biri benim kızımdır.

Kızım kızım, neden gittin, söyle nerdesin; çaresiz kaldık, gülmez olduk, hangi yerdesin.

Bu dünyaya iyi bir miras bırakamadım ama dünyalar tatlısı kızımı bıraktım.

Biliyorum kızım dizimin dibinde durmayacak hep, bir gün gelip ellere yar olacak, ama o günden sonra bu ev eskisi gibi olmayacak.

Sen doğunca gururlandırdın bizi, her zaman da gurur duyduk seninle canım kızım.

Kızım dünyanın öbür ucunda olsa bile onun eline batan bir kıymık benim yüreğimi kanatır.

Renk falı nasıl bakılır öğrenmek için tıklayınız.

Babadan Kızına Sözler

Sen benim en sağlam dayanağım, mutluluk kaynağımsın kızım.

Hiçbir parfümün kokusu benim kızımın kokusunu tutamaz.

Sen ne kadar büyüsen de hep benim minik kızımsın.

Senin gözyaşların, sadece kahkaha atarken aksın kızım.

Karşına hep senin gibi güzel yürekli insanlar çıksın biricik kızım.

Seni kucağıma aldığım ilk gün gözlerim dolmuştu, ağlamıştım. Şimdi uzaklardasın ve yine gözlerim doluyor, ağlıyorum kızım.

Özlemine zor dayanırım, hep hasretinle yanarım, adını sayıklarım, benim canım kızım.

Doğmamış Kıza Sözler

Sen olmazsan boğazımdan yemek geçmez, içimden gülmek gelmez, gözüme uyku girmez kızım.

Sanmayın kızımın yüreği kötüdür serttir, o bir pırlantadır, onsuz olmak derttir.

Yeni bir mesajınız var! Dünyanın en tatlı kızı seçildiniz. Dünyanın en şanslı annesinden kızına.

Sen hiç solmayan gül, hiç kurumayan sümbül, sanki neşeyle şakıyan, bir bülbül gibisin kızım.

Mutluluk kelimesinin vücut bulmuş hali işte benim kızımdır.

Dilerim ayağına taş değmesin, verdiğin kararlar başını yere eğmesin güzel kızım.

Kızlar annelerinin aynasıdır derler. Sen benden daha iyi, daha güzel bir insansın canım kızım.

Bir tanecik kızıma güzel sözler bulayım da sosyal medya hesabından göndereyim diye düşünüyorsanız en uygun adrese gelmiş bulunuyorsunuz. Kızınız için söyleyebileceğiniz birbirinden anlamlı sözler bu yazımız dadır. Kız çocuklar için özel olarak hazırlanmış bu güzel sözlerle siz de evlatlarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi ispat edebilirsiniz. Kız çocuklar, aile içinde özel bir yere sahiptir. Çünkü kızların narin ve duygusal bir yapısı olduğu için erkek çocuklardan daha çok ilgiye ve sevgiye ihtiyaç duyarlar. “Bu devirde kız babası olmak zordur.” Derler ya hani, bu söz de kız çocuk büyütmenin daha fazla hassasiyet gerektirdiğini ifade etmektedir.

Ebeveynler kızlarına yeri geldiği zaman bir arkadaş gibi  yaklaşmasını bilmelidir ki bir sorun olduğunda kızları çekinmeden gelip onlara rahatça anlatabilsin. Yoksa kız çocuğa sadece bulaşık yıka, çamaşırları at, sofrayı kur, toz al! Gibi direktifleri vermek ve onunla başka bir şey konuşmamak, iletişimi bunlardan ibaret olmak, çocuğunuzun da içine kapanmasına sebep olur ve bir sıkıntısı olduğunda bunu sizinle paylaşamaz. Öğrendiğiniz zaman ise her şey çok geç olabilir! O yüzden kız çocukları sadece ev işlerinde bir yardımcı olarak görülmemeli, özellikle anneler onlarla iyi ilişki kurmasını bilmelidir. Çünkü kız çocuklar annelerinin öğütlerine çok ihtiyaç duyarlar.

Gelin olurken çeyiz hazırlamanın yanı sıra ona hayatı boyunca lazım olacak nasihatleri vermek de annelerin üzerine düşen bir görevdir. Fakat kızların genelde babalarına düşkün olduğu söylenir. Siz de bir kız babası veya kız annesiyseniz kızınıza güzel sözler söyleyerek onu mutlu edebilirsiniz. Yeni doğacak bebeğiniz kız ise annenin doğmamış kızına sözleri ile de bebeğinize rahatlık verebilirsiniz. Her kız, annesi ve babası için dünyanın en güzel kızıdır. Annenin kızına güzel sözleri ve babanın kızına güzel sözleri ile sizleri buluşturuyoruz. İşte bu ‘kızım sözleri’ sayesinde kızınız, “ailem beni ne kadar da seviyormuş” diyerek bu gerçeği yeniden hatırlayacak ve yavruma güzel sözler ile çok mutlu olacaktır.

Alışkanlık

Bir Yorum

  1. Sen küçükken daha güzeldin kızım, kötü arkadaşların yüzünü kararttı senin. Bu sözü yazanın ciddi manada pskiyatre gitmesi gerekiyor ciddiyim !!
    Senin evladın o ne hata yaparsa yapsın ne olursa olsun şartlı sevmemelisin sartli millet için seveceksen o genital bölgeni tutup sevismeyip çocuğu dünyaya getirmeyeceksin hastasınız yemin ederim 10 elalem etmez kızımın bi tirnagi hatasimi yanlisimi var pedegogu pskiyatristi amatemi hepsi orda çıkardığımızı kendi doğrularınızda olmadığında harcamaya ne kadar bayılıyorsunuz bir evlâdım var benimde eyy Rabbim senden dileğim millete daha fazla değer vereceksem şimdiden canımı al ki kızıma zulüm etmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu