Aydos Ormanı Nerede-Aydos Ormanı Giriş Ücreti

Aydos ormanı nerede, aydos ormanı giriş ücreti, aydos ormanı piknik alanı, aydos ormanı cennet bahçesi, aydos ormanına nasıl gidilir, aydos ormanı kamp vb.. gezilecek yerler için aliskanlik.com Sizler için 2023 günce fiyatlar ve fotoğraflar eklenmiştir. Ailenizle mükemmel bir gün geçirmek için mutlaka gitmelisiniz.

İstanbul’da ulaşımı kolay, rahat ve doğal bir gezi deneyimi yaşayabileceğiniz Aydos Ormanı nerede? Bu yazımızda bundan bahsedeceğiz.

Aydos Ormanı Nerede

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Aydos Ormanı, popüler bir yürüyüş ve piknik destinasyonudur. Aydos ormanına nasıl gidilir, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ilçeleri ortasındadır. Bozulmamış doğa ve çam ağaçları ile çevrilidir. Aydos Ormanı’nda bir gün geçirdikten sonra, temiz hava ve dinginliğe hayran kalacaksınız ve daha önce ziyaret etmediğiniz için pişman olacaksınız. Gölet, ormandan beş kilometrelik bir yürüyüş mesafesindedir. Oradan, kürekli bir tekne yolculuğunun keyfini çıkarabilir veya yürüyüşün ardından yakındaki birçok kafeden birinde güzel bir fincan çay ile rahatlayabilirsiniz.

Aydos Ormanı

Samandıra ve sultanbeyli dağ yolu arasında kalan bu dğol ortam tertemiz ve mis gibi havası, mükemmel göl manzarası dahil sizleri memnun edeceğine eminim ailenizle, özellikle küçük çocuğunuzda varsa oyun alanlarında eeğlenerek muazzam vakit geçirebilirsiniz. Aydos Ormanı na Ben bizzat gidip gördüm bukadar temiz ve muaazam  bir konum anadolu yakasında yok denecek kadar az.

Aydos Ormanı’nda Görülmesi Gereken Yerler

Ailenizle güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Aydos Ormanı tam da size göre. Aydos Ormanı’nda görülmesi gereken yerler;

Aydos Tepesi: İstanbul’un en yüksek rakımlı yerlerinden birisidir. Bu nedenle kışın, ilk karı burada yağmaktadır. Üzerinde Bizans döneminden kalma eski bir kale bulunmaktadır. Aydos Kalesi diğer bir ismi ile Keçi kalesi Orhan Gazi zamanında Osmanlı Devleti eline geçmiştir. 26.000 metrekarelik bir alanı kaplayan Aydos Kalesi, Aydos tepesinin 325 metre yüksekliğindeki uzantısında yer almaktadır. Tarihi güzelliğe sahip olan bu kale, Aydos Tepesi seyahatinizde görmeniz gereken yerlerden biri olmalıdır.

Aydos Ormanı Gölü: Aydos ormanı gölü aydos tepesinin zıt istikametinde bulunmaktadır. Gölün etrafında piknik alanları, büfeler, koşu ve bisiklet parkurları bulunmaktadır. Aydos Ormanı Nerede Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki göl de gambusya, bilenny ve sazan gibi balıklar yaşamaktadır. Aydos gölüne E5 ve TEM otoyolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aydos Ormanında Yapılacak Aktiviteler

Aydos ormanında yapılacak aktiviteler şu şekildedir; Ailenizle güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız, Aydos tepesinde piknik yapabilirsiniz. Şehrin yaşantısından sıkıldıysanız koşu seanslarınızı burada gerçekleştirebilirsiniz. Aydos Gölü’nde deniz bisikletine binebilir ve muhteşem doğaya kendinizi bırakabilirsiniz

Ailenizle güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız Aydos Ormanı gitmeniz gereken yerlerden birisidir. İçerisinde bulundurduğu çam ağaçları sayesinde İstanbul’un akciğeri niteliğinde bir ormandır. Şehrin gürültüsünden, stresten ve her türlü dertlerinizden kurtulabileceğiniz adeta cennetten bir parça olan Aydos ormanında piknik yapabilir, bisiklet sürebilir, kamp yapabilir, doğal ve tarihi güzellikleri görebilirsiniz. Aydos Ormanı İstanbul’da Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ile çevrelenmiş ormanlık bir alandır. Ulaşımı kolay ve rahattır. İsterseniz toplu taşıma ile isterseniz de kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydos Ormanı Giriş Ücreti 

Aydos ormanı giriş ücreti 2023 yılı için şu şekildedir;

  • Öğrenci Ücreti: 5,00 TL
  • Yaya- Bisiklet Ücreti: 10,00 TL
  • Akülü Araç Ücreti 20,00 TL
  • Atv Ücreti: 20,00 TL
  • Motosiklet Ücreti: 20,00 TL
  • Otomobil Ücreti: 30,00 TL
  • Arazi aracı Ücreti : 30,00 TL
  • Minibüs Ücreti: 100,00 TL
  • Midibüs Ücreti: 120,00 TL
  • Otobüs Ücreti: 250,00 TL

Aydos piknik alanı giriş ücreti 2024

Değerli okurlar sizler için 21,06,2022 tarihinde gidip güncel fotoğraflar ve fiyat güncellemesi için içerik topladık yukarıdaki fiyatlar tamamen güncel, her sene gibi bu yılda çok temiz, mükemmel bir yer hafta içi hafta sonu ailenizle vakit geçirmek için muazzam biryer, Al**l serbst, mangal serbst, arababızlada girebilirsiniz. Aydos piknik alanı giriş ücreti 2024 listemiz hemen üst satırda.

Aydos Ormanında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul’un ortasında yer alması dolayısıyla ulaşımı kolay olan Aydos Ormanı yangın tehlikelerinden uzak tutulması gereken yerlerden biridir. Bu sebeple piknik amacı ile gideceğiniz zaman mutlaka dikkatli olmalı ve duyarlı davranmalısınız. Mangal veya çay yapacağınız zaman kesinlikle gerekli materyaller ile yapmanız tavsiye edilir. Gitmeden önce ateşinizi söndürdüğünüze emin olunuz. Atık çöplerinizi mutlaka toplayarak çöp kutusuna atmalısınız.

Aydos Ormanı Kamp Alanı

Eğer muhteşem doğada bir gün geçirmek istiyorsanız Aydos Ormanı tam size göre. Doğa ile iç içe bir kamp yapabilir ve burada bir gün konaklayabilirsiniz. Aydos ormanı kamp alanı için muhteşem bir yerdir. Ancak ormanda maalesef ki bir kamp tesisi bulunmamakta. Bu yüzden kendinize güvenli bir yer seçerek buraya çadır kurabilirsiniz.

İstanbul’un göbeğinde bulunan ve yüksek rakımı mükemmel çam ağaçlarının oluşturduğu atmosferine sahip olan Aydos Ormanı cennet bahçesi diyebileceğimiz kadar güzel bir yerdir. Siz de buraya gelerek aileniz veya tek başınıza rahatça kafanızı dinleyebilirsiniz.

Aydos ormanında mangal yasak mı sorusunun cevabı ise ormanlarda mangal ve semaver yakmak İçişleri Bakanlığı kararı ile yasaklandı. Aydos ormanlarında da mangal yapmak yasaklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu