Kişisel Gelişim Sözleri-Kendini Geliştirme Sözleri

Kişisel gelişim sözleri, kendini geliştirme sözleri, kişisel gelişim ve motivasyon sözleri, kişisel gelişim farkındalık sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Kişisel Gelişim Sözleri

Kişisel gelişim sözleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca kişisel gelişim ve motivasyon sözleri sayesinde hayata daha sıkı bağlı kalabilirsiniz.

İnsan ne bir başkasının kulağına fısıldadığı kişi ne de onu sevdiğini iddia eden insanların söylediği kişidir.

kişisel gelişim ve motivasyon sözleri

Her ne olur ise olsun insan kendi olma yolunda bir mücadele vermeli ve kendi olmanın tüm güzelliklerini yaşamalıdır.

İnsanın en büyük hayat gayesi ve amacı kendini bulmaktır.

Dost olduğunu söyleyen ya da seni sevdiğini iddia eden insanların bile aslında en temel dileği kendi çıkarlarını gözetmektir.

Kimse kimse için dost değildir, çünkü herkes yaratılış gereği kendi çıkarları uğruna yaşamayı ister bu yüzden bir başkasına koşulsuz ya da şartsız güvenmek her zaman insanı hata yapmaya sürükler.

İnsan kendinden bir başkasına güvenir ve hiçbir sebep aramaksızın inanır ise büyük bir yanılgıya düşer.

Her şeyden ve herkesten önce sen kendini sevmeli ve kendine sarılmalısın ki, kimse seni sevmese bile sen sevgin ile kendini doyurmalısın.

İnsan nasıl ki yemeğe ya da bir suya ihtiyaç duyar ise aynı şekilde sevmeye ve sevilmeye de ihtiyaç duyar. İyi bir gün yaşamak ve güzel bir motivasyon kaynağı bulmak adına insan çevresinde onu seven insanları bulundurmalıdır. Kişisel gelişim sözleri sizlerle;

Herkes birbirini sevebilir ama insan unutmamalı ki, seni sevdiğini söyleyen herkes bir sabah uyandığında seni sevmekten vazgeçebilir. Bunun için kimsenin sevgisine güvenip de bel bağlamamak gerekir.

Herkesin hayatta inandığı ve savunduğu belli ilkeleri olması gereklidir. Ve insan bu ilkelerden vazgeçmeden hayatını bunların etrafında sürdürmeyi bilmelidir.

İnsanın kendini geliştirmek ve bulmak adına mücadele vermeli ve bu mücadele sürecinde de neye sarılacağını ya da neyden vazgeçeceğini bilmelidir.

İnsanları sevebilir ve onlara karşı ilgi duyabilirsin ama bir insanı koşulsuz şartsız hayatının merkezine koyar isen muhakkak o kişi tarafından hayal kırıklığına uğrarsın.

Kendini Geliştirme Sözleri

Kendini Geliştirme Sözleri

Kendini geliştirme sözleri ile daha fazla başarı elde edebilirsiniz. Kişisel gelişim farkındalık sözleri sizlerle;

İnsan kendi vaktinin kıymetini bilmeli ve boş zamanlarını kendisine faydalı olacak ve bir şeyler katacak uğraşlar uğruna harcamalıdır.

İnsan her şeyden önce dilinden yalanı çıkartmalıdır çünkü ancak kendisine saygısı olmayan insanlar yalan söylemeye başvurur.

İnsanların sana ne söyledikleri ya da senin hakkında ne düşündüklerinin bir önemi yok çünkü senin ne olacağını yalnız sen bilebilirsin.

Kimsenin sana ne yapman gerektiğini söylemesine izin verme çünkü sen kendi yolunu kendin çizmeli ve o yolda gerekirse bir başına usul usul yürümelisin.

Herkesin başına kötü bir olay gelebilir ya da zor zamanlar yaşayabilir ama önemli olan bu zor zamanlardan nasıl ve ne halde çıkabildiğindir.

kişisel gelişim ile ilgili sözler

İnsanlar, yaşadığı kötü olaylardan bile ders almalı ve bu olayın ona ne katacağını düşünmelidir.

İnsan hayata geldiği kalıpları önemsemeden tüm kalıpları kırmalı ve kendine farklı bir yaşam formu benimsemelidir.

İnandığın şeyler uğruna mücadele vermek elbette ki çok onurlu bir harekettir çünkü sadece cesur insanlar gözü kara bir şekilde inandığı şeyler uğruna mücadele verir.

Herkes çok özel ve biriciktir. Belki bunu sana bir iki kişi söyleyecek ya da belki hayatın boyunca hiç duymayacaksın ama bunu unutmamalısın.

İnsan kendi değerini, yeteneğini ve özelliklerini bilmeli ve kendi güzelliğini aslında kimseye ihtiyacı olmadan kendi kendine belirlemelidir.

Kimsenin sana inanmadığı ve güvenmediği hatta yapamayacağını düşündükleri zamanda bile sen kendine inan, güven ve her zaman yapabileceğini hatırlat kendine.

İnsanlar belki sana ilk baktıklarında senin ışığını, güzelliğini ve kıymetini göremeyecek kadar yüzeysel bakabilirler ama sen, kendi içinde olan inciyi fark et ve herkesten bir sır gibi sakla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu