1. Ana Sayfa
  2. Alışkanlık Özel
  3. Günlük Hayatta Yanlış Yaptığınız 10 Şey

Günlük Hayatta Yanlış Yaptığınız 10 Şey

Günlük Hayatta Yanlış Yaptığınız 10 Şey

Günlük hayatımız söz konusu olduğunda her şeyi çok fazla düşünmeden alışkanlık edindiğimiz şekilde yapıyoruz. Çocuk yaştakiler de bu tür öğrenilen eylemleri yetişkinlerden gördüğü şekilde kopyalayarak uygulamaktadır. Tek bir sorun: Doğru yaptıklarına dair bir kanıt yok.

Sürekli yanlış yaptığınız günlük şeyleri yeniden öğrenmeniz için yardımcı olmaya karar verdik. İşte günlük hayatta yanlış yaptığımız 10 şey;

10- Direksiyon Tutma Şekli

Yapacağınız bir araba kazasının önüne geçmek için direksiyon tutma şekli oldukça önemlidir. Elinizi koymak için en güvenli yer orta çizgidir. Direksiyonu uçlarına yakın tutmak muhtemel bir kazada büyük bir risk oluşturabilir. Elleriniz direksiyonun ortasına yakın olursa hava yastığının elinize ya da kolunuza açılmasını engeller böylece yüzünüz ve vücudunuz korunmuş olur.

9-Klozetin Pozisyonu

Banyonuzun her yerine klozetteki mikrop ve bakterilerin ulaşmasını istemiyorsanız klozet kapağı kapalıyken sifonu çekmelisiniz. Kapak açıkken dönerek çıkan su dışkı parçalarına karışır ve bunları havaya yayarak bakterilerin banyonuzdaki eşyalara yapışmasına neden olabilir.

8-Deodorant Kullanmak İçin En Uygun Zaman

Deodorant ter kanallarınıza girerek doldurur ve kanalları tıkar. Bu durumda sabahları ter seviyeniz en yüksekte olduğu için kanallar dolmak yerine sadece temizlenir. Deodorant kullanmak için en uygun zaman cilt kuruyken ve ter bezleri çalışmıyorken uyumadan hemen öncesidir.

7-Çekmece Düzeni

Hem alan tasarrufu yapmak için hem kırışıklık olmasını önlemek içim hem de düzen sağlamak için en iyi yol giysileri rulo yapmaktır. Rulo şeklini alan giysiler hem kırışmadığı gibi çok fazla alan da kaplamayarak çekmece düzeni sağlayabilir.

6-Öksürmek

Öksürürken ya da hapşırırken genellikle elimizi kullanarak ağzımızı kapatırız. Bu tamamıyla yanlış bir harekettir. Virüs ve mikroplar dokunma yoluyla yayılmaktadır öksürdüğünüz eliniz ile dokunduğunuz her eşyaya mikroplar dağıtılır. Mikrop ve virüslerin yayılmasını engellemek için en iyisi öksürürken veya hapşırırken ağzınızı kolunuz ile kapatmanızdır.

5- Blender Temizlemek

Blender temizlemek için ovalayarak zaman kaybetmek yerine içine su ve deterjan ekleyerek çalıştırın.

4-Uyku Pozisyonu

Yüzüstü uyumak ne kadar rahat gelirse gelsin omurga sağlığını son derece kötü etkilemektedir. Omurga üzerinde biriken stres vücuda yayılarak vücutta genel bir ağrı yapabilir. Bu yüzden gün boyu daha rahatsız ve uykulu hissedebilirsiniz. En sağlıklı uyku pozisyonu ise sürt üstü uyumaktır.

3-Klavye

Klavye kullanırken tuşları daha rahat görmeniz için klavyenin arka kısmının yükseltilmesi önerilmektedir. Bu pozisyonda fazla yazmak bileklerinizi yoracaktır. Düz klavye kullanmak bu bakımdan daha faydalıdır.

2-Pantolon Asmak

Pantolonlar askıya asıldığında kıvrıldığı yerde oluşan düz çizgi izi pantolonun duruşunu bozmaktadır. Bunun önüne geçmek için havlu kâğıt rulosunu uzunlamasına kesin ve askıya geçirip bantlayın. Ütü yapıldıktan sonra pantolonlarınızı bu şekilde asmanız çizgi izinin önüne geçecektir.

1-Ayakkabı Bağcığı

Ayakkabı bağlarken genellikle sürekli açılmasından şikâyetçi oluruz. Tavşan kulaklarına benzeyen açılmayacak bağcıklar için üst deliklerden geçirin üst üste gelecek şekilde çaprazlayın ve içeri doğru çekin.

 

Kaynak:1

Yorum Yap

Yorum Yap