Savaş İle İlgili Sözler-Savaş Sözleri

Savaş ile ilgili sözler, savaş sözleri, savaş çocuğu sözleri, aşk ve savaş sözleri, savaş karşıtı sözler, gaza getiren savaş sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Savaş İle İlgili Sözler

Savaş ile ilgili sözler ile savaşın kötü bir olay olduğunu gösterebilirsiniz. Savaş çocuğu sözleri sizlerle;

Bir gün herkes savaşın herkes için ne kadar zararlı olduğunu ve savaşılan hiçbir şeyin asla savaşmak için yeterli olmadığını anlayacak.

Savaşın olduğu her yerde illa ki savaş karşıtı insanlar olacak ve onlar savaşın ne kadar yanlış olduğunu bir gün herkese öğretecek.

Savaş yalnızca topla tüfekli olmaz, bir insanın kendi içinde kendi olmak adına yaptığı her şeyde bir savaştır.

Benim en büyük savaşım ne düşmanlarımla ne de bir başkasıyla oldu. Benim her zaman en büyük savaşım hep kendi içimde oldu.

gaza getiren savaş sözleri (1)

Savaşın ne başı olur ne de sonu olur. Savaş başlar ve herkesi yok ettiği zaman da anca kendi kendine son bulur. Savaş karşıtı sözler sizlerle;

Savaş olduğu müddetçe kazanan kimse yoktur çünkü günün sonunda savaşı kazanan da savaşı kaybeden de aynı konumda olur.

Savaş olduğu sürece herkes az ya da çok bir şekilde zarar görür. Çünkü savaş sonsuz bir ateştir ve her şeyi yakmadan asla son bulmaz.

Savaş ile gelen tüm yenilikler savaş bittikten sonra bile savaşın yaralarını sarmaya yetmez.

Savaş olduğu sürece kazanan taraf bile yara alır çünkü savaş herkese karşı adil olmasa bile en azından herkeste bir iz ya da yara bırakır.

Savaşların en kötüsü ve en zoru elbette insanın kendisi ile yaptığı sonsuz savaştır.

İnsan hayata geldiği o ilk günden ölümüne kadar hep savaşır. Bu savaş bazen bir başkasıyla olur bazen de kendisiyle.

Savaş Sözleri

savaş karşıtı sözler

Savaş sözleri ile savaşı anlatabilirsiniz. Aşk ve savaş sözleri ile savaşı gösterebilirsiniz.

Savaşın iyisi olmaz çünkü tüm savaş, kötülükleri aslında kendi içinde barındırır.

Savaşlar, herkesi yaralar ve bitip gitse hatta aradan yıllar geçse bile bıraktığı izler ile mutlaka herkesin aklının bir köşesinde kalır.

Savaşın mağduru yalnız kaybeden değildir hatta bazen savaşın en büyük mağdurları hiç savaşmayan ve savaş yanlısı olmayanlar bile olabilir. Gaza getiren savaş sözleri sizlerle;

Savaşın kazanılacağı durumda dahi savaşan kişinin içerisinde mutlaka bir hüzün ve sonsuz bir pişmanlık olur.

Savaş ile kazanılan hiçbir şey kalıcı değildir çünkü savaş nasıl bitip gidecekse bir gün, savaş ile kazanılan her şeyin de bir sonu gelir.

Her zaman kalbimde taşıdığım ve uzunca bir sürede zihnimi meşgul eden şey; kendi içimde asla sonunu getiremediğim savaşımdır.

savaş sözleri

İnsan yalnız bir başka insanla değil kendi ile de uzunca bir süre savaşabilir.

Savaşın kazanılacağı ya da kaybedileceği her durumda aslında kimse savaşın ne kadar gereksiz olduğunu ve savaşın herkese ne kadar zarar verdiğini anlayamaz.

Kazandığım zaferler aslında savaşın bana bir hediyesi olmaktan da çok uzaktı çünkü tüm zaferler, savaşın bir götürüsüydü aslında.

Kendini kazanmak ve kendim için yaşamak uğruna uzun bir süre savaş verdim. Bu savaş sonucunda hem kazanan bendim hem de kaybeden ben oldum.

İnsan bir başkasıyla savaşırsa belki kazanan belki de kaybeden olur ama insan kendi ile savaşırsa hem kazanan hem de kaybeden olur.

Savaş taraftarı olan insanlar bile aslında içten içe savaşın herkese ne kadar zarar verdiğini ve bu savaşın kazanılması durumunda bile yara alacağını bilir.

Savaşmaktan korkan her kim var ise bilir ki; savaş öyle büyük bir yangındır ki her ne olur ise olsun mutlaka herkesi bir şekilde yakar.

Savaşmaktan ne kadar kaçarsam kaçayım hatta tüm insanlardan uzaklaşsam bile kendi içimde olan savaştan kaçmanın başka bir türlü yolunu asla bulamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu