Facebook Sayfama Nasıl Ücretsiz Trafik Alabilirim?

Facebook Sayfa Ücretsiz Trafik Alma

Facebook Sayfama Nasıl Ücretsiz Trafik Alabilirim? ayrıca temel bilgi olarak Facebook Nedir ? İnsanların çevrimiçi olarak birbirleri ile bağlantı kurmasını ve sosyalleşmesini sağlayan  sosyal ağ sitesidir. Ücretsiz sosyal ağ hizmeti. 2004’te açıldı, 9 aydan kısa bir sürede yaklaşık 100 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olmuştur.

Facebook Sayfama Nasıl Ücretsiz Trafik Alabilirim?

Şu anda Facebook, küresel İnternet’te en çok ticareti yapılan beşinci web sitesi ve dünyanın en çok ticareti yapılan ikinci sosyal medya sitesidir. İlk olarak 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kuruldu.

En yaygın kullanılan sosyal medya platformu,  2,6 milyar kullanıcısı olan sosyal ağ.

Kullanıcıların bir arkadaş ve grup ağı kurma, büyütme ve sürdürme çabasıyla profiller oluşturmasına olanak tanıyan bir Web 2.0 teknolojisi.

1. Trafiği artırmak için Facebook sayfanızı optimize edin

Facebook sayfanızı web sitenizin portalı olarak düşünün. Sosyal medya kitlenizin markanız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Henüz yapmadıysanız, insanların ilgisini çekecek şekilde sayfanızı optimize edin ve ardından web sitenizin bağlantısını tıklayın..Facebook sayfasının ilği çekici ve kullanıcıya hitap etmesi web sitenizin içeriği ile ilğili fikir verecek ve web sitenize kullanıcıların giriş yaparak daha fazla trafik oluşturmasını sağlayacaktır.

2. Güncellemeleri düzenli olarak yapılmalı

Artık Facebook sayfanızı oluşturduğunuza göre, güncellemeler yayınlayarak hedef kitlenizin ilgisini çekin. Ne kadar sayfa güncel tutulursa google tarafındanda bu farkedilerek daha üst sıralara çıkması sağlanacaktır.

3. Gönderilerinizi büyütmeye başlayın

Tek bir tıklamayla Facebook, normal gönderilerinize daha fazla dikkat çekici hale getirebilir. Facebook Sayfama Nasıl Ücretsiz Trafik Alabilirim? Ücretli reklamlar sayesinde  sayfa sahibinin kullanıcının ilğicini çekmek yada bir satış sayfası ise daha fazla satış yapmasını sağlayacak olan promosyon kampanyaları öne çıkartarak web sitenizin tıklanmasını artıracaktır.Gönderilerinizi artırmak, promosyonlarınızın ilgi çekmesine ve sonuç olarak web sitesi trafiğini artırmasına yardımcı olur.

4. Facebook Reklamları Çalıştırın

Facebook Reklamları, belirli hedeflerinize ulaşmak için seçebileceğiniz size içerikler sunar kullanıcı bunu kendi içeriğine göre bir  hedef seçerek ilğili kullanıcıya ulaşabilir. Bu hedeflerden biri de trafiktir.

5. En iyi gönderilerinizi sabitleyin:

Bir Facebook gönderisini sabitlemek, trafiğinizi üç katına çıkarabilecek güzel bir numaradır çünkü insanların sayfanızı ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk şey budur.

6. Yarışmalarla etkileşimi artırın

Yarışmalar, stratejik bir yaklaşım benimsiyorsanız, web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur. Sosyal medya, yarışmalara ev sahipliği yapmak için harika bir yerdir.

7. Kamera arkası fotoğrafları ve hikayeleri paylaşın

Kitlenizle daha kişisel olmaya çalıştığınızda bu kullanıcı ile aranızda daha sağlam bağ kurulmasını sağlayacaktır  ve kullanıcının kendisini size güvenerek daha yakın hissedecektir.Özgün olmak, insanlarla daha iyi bağlantı kurmanıza ve güven oluşturmanıza yardımcı olur.

Facebook Sayfa Ücretsiz Trafik Alma

Hedef kitlenizle etkileşimde bulunmak ve ağdaki diğer insanlarla etkileşim halinde olmak trafiğinizi artıracaktır.

Facebook, ücretsiz trafik sağlamak için en iyi seçeneklerinizden biridir. Ancak, küçük işletmelerin yalnızca %3’ünün facebook sayfası var ve bunların çoğuda gelir kazanmak için optimize edimemiş sadece eğlence yada kişisel  gönderiler paylaşıldığı bir sayfa olarak kalmıştır. Facebook Sayfama Nasıl Ücretsiz Trafik Alabilirim? Facebook sayfaların etkin trafik alması için  seçmiş olduğumuz niş ileilğili içerikler üretilmeli ve doğru hedef kitle seçilmelidir. Kimlere hitap etmediğimizide en başta bilerek sayfayı ona göre optimize edilmelidir.

Gelir getirici sonuçlar sağlayan sayfaların nasıl oluşturulacağına ilişkin bazı ipuçları; Müşterilerinizin kim olmasını istediğinizi ve ihtiyaçlarının neler olduğunu belirleyin. Kaliteli , özgün,ilği çekici içerikler oluşturun. Kullanıcılara anket yaparak veya sosyal medyada sorular sorarak yapılabilir. Hedef pazarınızın kim olduğunu öğrendikten sonra, tüm pazarlamanız onların sorunlarına ve/veya ihtiyaçlarına yönelik içerik oluşturmaya ve ardından bu içeriğin hedef pazarınızdaki mümkün olduğunca çok kişi tarafından görülmesini sağlamaya odaklanmalıdır. diğer yazımız Instagram Takipçilerinizi Organik Olarak Nasıl Büyütebilirsiniz? bi göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu