Kaşları Kalınlaştırmanın Doğal Yolları

Kaşları kalınlaştırmanın doğal yolları, kaşların kalınlaştırma yöntemleri, kaş gürleştirme yöntemleri, doğal yollarla kaş çıkarma vb… kaşlar hakkında detaylı bilgiler alışkanlıkcom’da

Bazı insanlar fiziksel görünüşünden dolayı rahatsız olabilir. Bu da öz güvensizliğe neden olur ve zor bir yaşam sürmeye kadar gidebilir. Bu yüzden erkekler ve bayanlar fiziksel sorunları için internet çözüm yolları aramaya başlar. Bu yazımızda ise kaşları güçsüz, dökülmüş ve yıpranmış kişiler için doğal yollarla kaş çıkarma için en basit 5 yöntemden bahsedeceğiz.

Kaşları Kalınlaştırmanın Doğal Yolları

İnsanlar genellikle ağız ve diş bakımına önem gösterir. Ama bir sohbet sırasında göz temasında olan kişi çoğunlukla göz ve kaşlara dikkat eder. Bakışınızı ve görünüşünüzü değiştirebilme gücüne sahip olan kaşlarınız, bakımsız olduğu takdirde karşı tarafın dikkatini dağıtır. Karşı tarafın dağınık ve güçsüz olan kaşlarınıza bakma olasılığı yüksektir. Bu nedenle kaşlarınız bakımlı olmak zorundadır. İsterseniz kaşları kalınlaştırmanın doğal yollarına geçelim.

  1. Günde ortalama 8 bardak su içmelisiniz. Bilindiği üzere suyun vücuda sayılamayacak kadar yararı vardır. Diğer bir yararı ise kaşlarınızın daha olgun ve dolgulu bir şekilde çıkarmasına sebep olur. Bu yüzden listemizin birinci sırasına bunu ekledik.
  2. Kaşlarınıza asla sıcak ağda vb. malzemeleri kullanmayınız. Kaşlarınız doğal bir şekilde büyümesi gerekirken sizlerin ek olarak doğal olmayan bir malzeme kullanması kaş köklerinizin ölmesine neden olur ve yeni kıllar çıkmasını engeller. Aksi takdirde olan kaşlarınızı bile kaybedebilirsiniz.
  3. A, C, B3 ve en gerekli olan E vitaminlerini düzenli olarak almaya çalışın. Bilindiği üzere vitaminler insanlarda farklı bölgelerde işe yarayabilir. Kaşlarda ise A, C, B3 ve en önemli olan E vitamini faydalı olacaktır.
  4. Cımbızı doğru kullanın. Cımbızın yanlış kullanılması durumunda kaş hücreleriniz zarar görebilir. Yani cımbızı doğal kaş çizgisine yakın bir şekilde almak sakıncalıdır. Doğru kullanımı ise kaş çizgisinden ufak olan kaşları toparlamak yeterli olacaktır.
  5. Lif içeren sebzeler ve meyveler yemeye çalışın. Önerilen bir lif kaynağı yulaftır. Yulaf zayıflamada da etkilidir. Lifler genellikle kas gelişiminde faydalı olur. Ama liflerin sadece kaslara faydası yoktur. Lif içeren sebzeler sizin sağlıklı yaşamınıza da faydalı olacaktır. Ayrıca lifler kaşları kalınlaştırma yöntemlerinden biridir. kaş köklerini yüksek derecede besler.

Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Birinci Yöntem: Bir miktar pamuğa hint yağı, zeytin yağı veya E vitamini yağını sürerek kaşlarınıza tampon yapın. Bu işlemi her gün 2 defa düzenli olarak uygularsanız hem kaşlarınız uzayacak hem de eski halinden daha gür kaşlarınız olacaktır. Bu işlemi her gün çok sert olmayan bir fırça ile kaş diplerinden kaş çıkışına doğru yedirerek masaj yapın ve tarayın. Bu işlemde sık kullanılanlar arasındadır. Etkisini görmek için düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

İkinci Yöntem: Saç ve kaş kalınlaştırmada badem yağı oldukça etkilidir. Her gece yatmadan önce badem yağını kaşlarınıza güzelce uygulayın. Kaş gürleştirme yöntemlerini uygulamaya devam ederseniz kısa bir sürede etkisini göreceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu