Kanguru Çizimi-Kanguru Nasıl Çizilir

Kanguru çizimi, kanguru nasıl çizilir, adım adım kanguru çizimi, karakalem kanguru çizimi, kolay kanguru çizimi, kanguru resmi nasıl yapılır vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Kanguru Çizimi

Kanguru kesinlikle görülmesi gereken eşsiz bir hayvandır. Kangurular ve Koalalar sadece Avustralya’da yaşıyor. Bir kanguru annesinin karnında bebeğini büyütmek için kullandığı bir kese vardır. Kanguru yavrusu büyüyene kadar kesenin içinde kalır. Bir kangurunun sahip olduğu tek ayırt edici özellik bu değildir. Bu hayvanın büyük kaslı arka bacakları ve uzun kalın bir kuyruğu vardır. Kanguru çizimi kolaydır. Adım adım kanguru çizme yöntemi ile kanguruyu çizebilir ve kanguru nasıl çizilir sorusuna cevap bulabilirsiniz. Karakalem kanguru çizimi çalışması sonrası resmi boyamanızı tavsiye ediyoruz.

1.Aşama

Kanguru çizimi 1. aşamada iki daire çizerek resme başlayın. Bunlardan biri kangurunun göğsü içindir. Dairelerden biri diğerine göre biraz daha büyük olmalıdır ve gövdenin arka kısmı için tasarlanmıştır. Daireleri düz bir çizgiyle birleştirdikten sonra, boyun için küçük bir çıkıntı ekleyin.

2.Aşama

Kolay kanguru çizimi 2. aşamada kanguru üzerine pençeleri ve kuyruğu çizeceğiz. Ön pençeler kısadır, bu nedenle onları neredeyse düz çizgiler halinde çizin ve arka ön pençeler orta noktalarında neredeyse dik açıyla bükülür. Uzun kuyruğunu çizmeyi de unutmayın.

3.Aşama

Adım adım kanguru çizimi 3. aşamada kangurunun gerçek vücut hatlarına dönüştürelim. Çizgilerimde gördüğünüz gibi yapın.

4.Aşama

Kanguru resmi nasıl yapılır 4. aşamada kangurunun taslağını ortaya çıkarmak için fazla kalem çizgilerini silin. Baş dairesinin içine bir göz, burun ve ağız ekleyin. Kulakları başınızın üzerine çizin.

5.Aşama

Karakalem kanguru çizimi 5. aşamada baş ve pençeler üzerinde çalışmaya devam edelim. Kanguru çiziminiz büyükse, yani kağıdınızdaki tüm alanı kaplarsa, kalem kullanarak gölge eklemeyi unutmayın. Çalışma bitiminde kanguruyu boyayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu