Aslan Çizimi-Aslan Nasıl Çizilir

Aslan çizimi,  aslan nasıl çizilir, kolay aslan çizimi, aslan çizimi karakalem, kızgın aslan çizimi vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Aslan Çizimi

Aslan, kedi ailesindeki en büyük avcılardan biridir. Aslan çizmek kolay değil. Aslan bir kediye çok benzese de , çizmesi daha da zordur. Aslan çizimi yapılırken çizilen resmin kaplan, leopar ve jaguara benzeme riski de vardır ancak aslan çizimi yapılırken ayırt edici özellikleri, kuyruktaki kürk ucu ve aslanın yelesidir. Aslan nasıl çizilir öğrenmek için kolay aslan çizimi aşamalarını sırası ile yapabilir ve  aslanın nasıl çizileceğini öğrenebilirsiniz. Karakalem aslan çizimi yapıldıktan sonra aslanı boyamaya unutmamalıyız.

1.Aşama

Aslan çizimi 1. aşamasında aslanın vücudunu çizin. Bunu yapmak için, neredeyse kağıdınızın ortasına büyük bir daire çizin. Ardından, aslanın önü ve başı için kağıdınızın sağ tarafına iki daire ekleyin. Bu daireler, aslanın genel şeklini belirleyecektir.

 

2.Aşama

Aslan çizimi 2. aşamasında aslanın genel şeklini tamamlayın. Bacaklar için üç uzun oval ekleyin. Sonra sırtına bir eğri çizgi ve gövdenin alt kısmına kısa eğri çizgi çizin.

3.Aşama

Aslan çizimi 3. aşamasında ağız için küçük bir daire ve pençeler için birkaç oval ekleyin. Bir sonraki adım, aslan pençeleri için küçük ovaller çizmek. İskeleti ve çizip tüm parçaları birleştirdikten sonra son olarak, kuyruğun ucunu ve kuyruğunu çizin. Aslanın yüzüne gözleri, burnu ve ağzı ekleyin.

4.Aşama

Aslan çizimi 4. aşamasında silgiyi kullanarak tüm gereksiz çizgileri silin ve basit bir ana hat çizin. Resimdeki gibi yelenin dış hatlarını ana hatlarıyla belirtin. Aslanın ağzının ayrıntılarını çizmeye başlayın. Bıyık ekleyin ve gözü tamamlayın.

5.Aşama

Kolay aslan çizimi 5. aşamasında aslan figürüne gölge eklemeniz gerekir. Aslanın etrafını çevreleyecek şekilde gölgelendirme yapın ve resmi gerçekçi hale getirin.

6.Aşama

 

Aslan çizimi 6. aşamasında resimdeki gibi aslanı boyayın. Şekildeki gibi kızgın aslan çizimi tamamlanmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu