Anime Çizimi-Anime Nasıl Çizilir

Anime çizimi,  anime nasıl çizilir, kolay anime çizimi, anime çizimi karakalem, tatlı anime çizimi, anime çizimi adım adım, anime kızı çizme vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Anime Çizimi

Anime çizimi zordur. Ama pratik yaparak zaman içerisinde onu iyi çizebilirsiniz! Anime karakterleri çizimleri için en önemli unsur belirgin baş ve iri gözleri tasvir etmektedir. Gözler tüm duyguları ve karakteri iletir. Anime nasıl çizilir merak edenler için bu makalede kolay anime çizimi ve karakalem anime çizimleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

1.Aşama

Anime çizimi 1. aşamasında anime karakterinin baş ve vücudun ana hatları belirlenir. İlk adım, vücut hatlarının ana hatlarını çizmektir. Resim 3 bölümden oluşacak kafa, gövde, ve bacaklar. Önce tatlı animenin başı için geniş bir daire çizin. Ardından, çenenin konumunu işaretledikten ve bir oval çizin.  Resmin altında bacaklar için bir daire çizmeniz gerekiyor. Her iki kısmı birbirine bağlamak için iki çizgi çizin.

2.Aşama

Kolay anime çizimi 2. aşamasında anime karakterinin el ve yüzünü çizmeye başlayın. Vücudu çizerken hareketi ifade etmedeki ana unsur olan kalçalarla başlıyoruz. Herhangi bir bükülme, tüm gövdede bir hareket anlamına gelir. Vücudun diğer bölümlerinin konumu buna bağlı olacaktır. Dirsekler, bilekler ve eller olmak üzere kolun hatlarını çizin. Ayrıca boyun bu aşamada boyun kısmını eklemeniz ve yüzü çizmeye başlamanız gerekmektedir.

3.Aşama

Tatlı anime çizimi 3. aşamasında el ve bacakları çizin. Anime karakterlerinde ayaklar ve eller genellikle zariftir. Bacakları tamamen çizmek istiyorsanız, o zaman vücudun ayaklarının, ayak bileklerinin, dizlerinin ve kasıklarının işaretlemesini yapın. Bu resimde bacaklar dizlere kadar çizilmiştir. Anime çiziminde kollar ince ve uzun olmalıdır.

4.Aşama

Anime çizimi  4. aşamasında tatlı anime için saç ve göz çizilir. Gözler büyük ve yuvarlak, güzel ve etkileyici olmalıdır. Burun , dikkati gözlerden uzaklaştırmamak için küçük ve neredeyse algılanamaz olmalıdır.

5.Aşama

Anime çizimi adım adım 5. aşamasında anime kızının saçları çizilir. Karakterin saçı için sadece birkaç şerit çekilir. Uzun saç, anime çiziminde harika bir görüntü oluşturur. Ağız çizgileri yuvarlatılmış ve temiz olmasına özen gösterin.

6.Aşama

Anime çizimi 6. aşamasında anime kızının görüntüsünü biraz değiştirebilir ve ona alışılmadık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu aşamada kedi kulakları ve kuyruğu ekleyebilirsiniz. Anime çizimi için hayal gücünüzü kullanmalısınız. Anime kıyafetleri çizme işlemi yapılmalıdır.

7.Aşama

Anime kızı çizme 7. aşamasında çizilen anime kızı boyanır ve son halini alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu