Yağ Yakıcı İçecekler-Göbek Yağı Eritme Kürleri

İdeal vücut yağ oranı, yağ yakıcı içecekler, yağ yakıcı detoks, göbek yağı eritme kürleri, göbek yağlarından kurtulmak için vb.. merak edilen soruların cevapları için aliskanlik.com

İdeal Vücut Yağ Oranı

Herhangi bir kişinin vücudundaki yağlı maddelerin yüzdesi, yağ ağırlığının toplam ağırlığa bölünmesiyle elde edilir. Yağlar, insanın hayatta kalması için gerekli ve önemli bileşenlerdir. Yağlar obezite düzeyinin bir ölçüsü olarak kabul edilir. Ancak bir kadının vücudunda, hamilelik gereksinimleri ve hormonal işlevler nedeniyle bir erkeğin vücudundan daha yüksek miktarda yağ bulunmaktadır. İdeal vücut yağ oranı şöyledir. Erkeklerde yağ yüzdesi yaklaşık % (3-5) iken, kadınlarda yağ yüzdesi % (10-16) civarındadır. Bu değerlerde artma söz konusu olunca o kişi obez hale geliyor.

Yağ Yakıcı İçecekler

Göbek yağı eritme kürleri listesi ve yağ yakıcı içecekler aşağıda belirtilmiştir.

Yağ yakıcı içecekler için malzemeler

 • Bir limon.
 • Su bardağı.
 • Tarçın çubukları veya yarım kaşık toz tarçın.
 • Bir kaşık rendelenmiş zencefil veya yarım kaşık öğütülmüş zencefil.
 • Bir kaşık tam tahıllı kimyon veya yarım kaşık öğütülmüş kimyon.

Yağ yakıcı detoks hazırlanışı;

Küçük bir su ısıtıcısına bir bardak su koyun, ardından suya tarçın ve kimyon ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Ardından tarçın çubuklarını veya öğütülmüş tarçını ekleyin. Karışımı kısık ateşte yavaş yavaş ısıtın ve malzemeleri homojen hale gelene kadar bırakın.

İçeceği kısık ateşte koyup beklemeye geçmeliyiz. Ancak içeceğin ateşte kalış süresi kullanılan malzemenin cinsine göre değişir. Eğer öğütülmüş malzemeler kullanıyorsanız karışım ateşte sıvı kaynayana kadar bırakılmalı ancak diğer halini kullanırsak sıvının kaynamasına ulaştıktan sonra iki dakika ateşte bırakılması gerekmektedir. Şurubu bir bardağa koyup üzerine limon suyu ekliyoruz.

Göbek yağı eritme kürleri:

Taze zencefil şurubu göbek yağlarını yakmak için kullanılır, yapılacak kür sindirimi geliştirir ve metabolizmayı arttırır. Bu da gıdalardaki yağların etkili bir şekilde yanmasına neden olur ve aynı zamanda insanın yemek yeme isteğini azaltan tokluk hissini arttırır. Limonata, göbek yağlarından kurtulmak için önemli içeceklerden biri olarak kabul edilir, çünkü toksinleri yok eder, mükemmel bir anti-oksidasyon sürecidir ve insan vücudundaki su ve sıvı tutulmasını azaltır ve böylece şişkinliği azaltır.

Malzemeler

 • Salatalık.
 • Bir demet maydanoz veya kişniş.
 • Bir limon.
 • Bir kaşık rendelenmiş zencefil.
 • Bir çorba kaşığı aloe vera suyu.
 • Yarım bardak su.

Göbek yağı eritme kürü nasıl hazırlanır Tüm malzemeleri elektrikli miksere koyup sıvı hale gelene kadar bekletin. Daha sonra ılık hale getirerek yağ yakıcı detoks suyu aç karnına gece yatmadan önce için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu