7 Numara Giyen Futbolcular

7 numara giyen futbolcular, en iyi 7 numara futbolcular, 7 numara mevkisi oyuncuları, en iyi 7 numaralar 2020 vb… futbolcular hakkında detaylı bilgiler…

7 Numara Giyen Futbolcular

 Takımın en yetenekli ve en havalı futbolcuları hep onlardı, kimi çocuk onların saç modelini taklit etti kimi çocuk mahalle maçında onların formasını giydi. Futbolu şık çalımlarıyla daha da güzelleştiren, saf yetenek olan ve formasıyla özdeşleşen en iyi 7 numara futbolcular listesini sizler için hazırladık.

David Beckham

David Beckham

Listemizin ilk sırasına Beckham’ı yazmasak olmazdı, şu anki nesil ne yazık ki onu manken olarak tanısa da bizim gönlümüzde o hep 7 numaralı formasıyla orta sahanın sağında rakiplerini çalıma dizen yakışıklı çocuk olarak kalacak. “Zidane’lı Ronaldo’lu efsane Real Madrid kadrosunun kilit ismiydi!

 

 

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

“Sevginiz beni güçlü kılar, nefretiniz ise durdurulamaz.”

 Ronaldo’nun olduğu yerde her zaman Messi de konuşulur ama bu listede ona yer yok 🙂 Futbol kariyerine devam eden en iyi 7 numara olduğunu söylersek kimsenin itirazı olmaz. Ayrıca gördüğümüz en hırslı adam, yeteneğe değil çalışmaya inanan Ronaldo, kazanmakla kafayı bozmuş. 34 yaşında bile 100 milyon € etmesini sağlayan bu çalışkanlığına hayranız. Sen gittiğinden beri bize harika anlar yaşatan koca Real Madrid bile çöktü be Ronaldo! Umarım seni uzun yıllar daha yeşil sahalarda görürüz.

Ricardo Quaresma

Ricardo Quaresma

Namı değer Q7… Onu hangi kelime anlatabilir ki? Şık çalım hareketleriyle ligimize çok büyük değer kattı, Beşiktaş’a çok büyük hizmet etti ayrıca ligimize gelen en kariyerli oyunculardan biriydi. Tek sorunuysa hemşerisi Ronaldo kadar yetenekli olmasına rağmen onun kadar çalışkan olmaması veya olamaması… Kendisine Kasımpaşa’da başarılar diliyoruz.

 

George Best

George Best

“1969’da kadınları ve alkolü bıraktım. Hayatımın en kötü 20 dakikasıydı.”

“Paramın yarısını kadınlara, alkole ve arabalara harcadım kalan kısmı ise boşa harcandı.”

 George Best ya da Manchester taraftarının tanımıyla “El Beatle”, şu an olduğundan çok daha büyük bir futbolcu olabilirdi ama yukarıda sözlerini okuduğunuz üzere zevkine düşkün bir insandı ve çok büyük yeteneğine rağmen bu yetenekten mahrum kaldık. Kendi zamanında günümüzdeki futbol ve futbolcu anlayışının ilk büyük temsilcisiydi. Best, hiçbir zaman sürüyü takip eden birisi olmadı, 2karaciğer nakline rağmen yine kendi bildiği hayatı yaşadı, Manchester United’dan kovuldu yine devam etti… Aykırı duruşunu hiçbir zaman unutmayacağız.

Eric Cantona

Eric Cantona

Listemizdeki üçüncü ve son Manchester’lı, hırslı, agresif, forma yırtan, otoriteye ters… ManU’lular ne güzel demiş onun için “The King!” Kariyerine Fransa’da başlayan oyuncu şu an büyük bir efsane olmasını Manchester’a ve Sir Alex Ferguson’a borçlu, kariyerini de burada noktaladı. Eric Cantona denildiğinde akla ilk gelen Crystal Palace maçında, soyunma odasına giderken bir holiganın ona “Ülkene dön pis Fransız.” demesi üzerine attığı efsane uçan tekme. Bu tekme ona 9 ay futboldan uzak olmayı getirmiş olsa da kendisi için kariyerindeki en iyi an olduğunu söylüyor. Tüm bunların yanında sinemaya da çok meraklı olan Kral, filmler yönetti veya oynadı, bu kadar ikonik bir karakter olmasının sebeplerinden biri de anlayacağınız üzere futbolu gibi olan çok renkli kişiliği.

Andriy Shevchenko

Andriy Shevchenko

  Shevchenko, Ukrayna futbolunun tüm dünyaya bir hediyesi, gerçi Ukrayna’dan çok kırmızı siyahlı Milan formasıyla hatırlıyoruz onu. Efsane Milan kadrosunun bitiricisiydi, 7 numaranın yerini Milan’da çok farklı bir yere taşıdı. Milan’dan ayrıldıktan sonra kariyeri yokuş aşağı gitti, son olarak başladığı yer olan Dinamo Kiev’e geri döndü, Ukrayna’nın en iyi 3 futbolcusundan biri kabul ediliyor. Kendine has futbol zekasını hala özlüyoruz!

Luis Figo

Luis Figo

Portekizli yıldız, kariyerindeki patlamayı İspanya’da yaşadı, Barcelona’da bir efsane olmaya çok yaklaşmıştı fakat o da ne? Real Madrid bastı parayı, aldı Figo’yu. Şu an daha çok Real Madrid’le anılsa da Barcelona’da da fena iş çıkarmamıştı. Transferinin olduğu sezondaki El Clasico’da Figo, Camp Nou’ya geldi, tribünler doğal olarak onu hiç hoş karşılaşamadı üstelik eski takım arkadaşları da. O maçtaki en ilginç olaylardan biriyse Figo’ya domuz kafası fırlatılmış olmasıydı! Umarım bir gün onu Santiago Bernabeu’da yeşil sahanın kenarında görürüz.

 

10 numara giyen futbolcular listemizi okumak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu