Jinekomasti Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

Jinekomasti Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor mu? Jinekomasti ameliyatı nedir? Erkeklerde meydana gelen anormal derecedeki meme boyutunun normal hale getirilmesinde etkilidir. Çocukluk ve ergenlik döneminde gözlemlenen meme boyutundaki bu anormal büyüme erkek çocukları üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı SGK Tarafından Karşılanıyor mu?

Jinekomasti Nasıl anlaşılmaktadır? Hormonsal dengesizliğe bağlı olarak gelişen ve erkeklerde meme boyutunun normalin üzerinde büyümesi jinekomasti’dir. Jinekomasti ameliyatı SGK karşılıyor mu hastalar için oldukça önemli bir sorundur. Hormonsal bozukluklardan kaynaklanıyor olsa da jinekomasti ameliyatı devlet tarafından karşılanmamaktadır. Bu sebeple jinekomasti ameliyatı için hastalar ekseriyetle özel hastanelere yönelmektedir.

Devlet hastanesi jinekomasti ameliyatının gerçekleşmesi için hasatanın elinde rapor bulunması gerekmektedir. İleri boyutlarda olan jinekomasti, erkek hastaları heyet kararıyla devlet hastanelerinde ameliyat olabilmektedir. Devlet hastanesinde jinekomasti ameliyatı fiyatları çok daha uygun olacaktır. Devlet hastanesi jinekomasti ameliyatları plastik cerrah tarafından yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu