Platonik Aşk

Aşk

Platonik Aşk Merhaba dostlarım, bu makalemizin içeriğini inceleyecek olursak; Platonik Aşk Nedir?, Açığa Vurmasak Ne Olur? Gizliden Gizliye Severek Yaşanır mı?

Platonik Aşk

Birçoğunuzun muzdarip olduğu bu durum, insanı nasıl da çaresiz hale getiriyor değilimi?
Herkes mutlaka platonik bir aşk yaşamıştır.
Peki insan neden platonik bir şekilde aşık olur?
Utandığı için mi?
Hiç utandığı için insan aşkını saklar mı. İnsan aşkını “eger ona söylersem bu sefer yanımdan bile geçmez” korkusuyla söyleyemez, korkar.

Yoksa utanma duygusunun aşka engel olduğunu kimse söyleyemez, aşk öyle kutsal bir şeydir ki, ne utanma ne başka bir şey karşı koyabilir. Bir şey hariç. Oda demin bahsettiğimiz gibi, ” kaybetme korkusu”

Hayatta korkmak bizi ancak uçurumlara yaklaştırır dostlarım. Korkan insan pişmanlık yaşar. Her konuda pişmanlık yaşar. Konumuz platonik aşk olduğu için bu konu doğrultusunda örnekler verdim hep. Sapmak istemiyorum, bunu yenin diyorum arkadaşlarım. Ben kaybeder miyim korkusunu yenip hayatımın anlamını buldum. Riske girin, aksi taktirde bu savaşı kaybedersiniz,

İlerde pişman olacağınıza, bulunduğunuz zamanda, vakit kaybetmeden duygularınızı açın. Platonik Aşk Platonik aşkın sonu hüsrandan başka bir şey değildir. Vakit geçirmeden söyleyin, pat diye değil. Bir kuşun yavrusuna baktığı gibi, uygun bir dille uygun bir vakitte dile getirin arkadaşlarım.

Örnek verirsek bende platonik Aşk’a tutulup Aşık olmuştum, hayır diyeceği belliydi o nedenden ötürü uygun vakitte kadar biraz daha samimi oldum, biraz daha hal hatır sorar sorunlarıyla ilgilenir oldum, onun derdini kendi derdim gibi gördüm, sonra daha yakından tanıdık birbirimizi ve ikimiz de sevgimizi dile getirmeden hayatımızı birleştirdik, ruhlarımızı okuduk resmen. Aşk Sözleri sizlere o sayfaya girmenizi öneririz.

Buda ufak bir tavsiye olsun kıymetli dostlarım. Hiçbir şeyi hiçbir zaman ertelemeyin. Seni seviyorum demek için veya özür dilemek için çok geç kalmış olabilirsiniz. Keşke deseydim keşke yapsaydım kelimelerini kullanmamak artık size kalmış.

Uğraşın, kendinizle olan savaşınızı kaybetmeyin sakın. Sonuna kadar savaşın. En azından elimden geleni yaptım deme şansınız olur. ünlü bir isim olan “ernesto che guevara” nın dediği gibi “Kaybettiğinizde değil, vaz geçtiğinizde yenilirsiniz” o yüzden mücadele etmekten kaçmayın,

Birde şöyle düşünün platonik aşkı
Hayal eder misiniz acaba? Sizin platonik olarak aşık olduğunuz kişi ileride bir başka kişinin kıymetlisi oluyor? Dünyanız başınıza yıkılmaz mı?

Özür dilemek için de aynı şey geçerli yoldaşlarım.
Hayat arkadaşınızı seçtiğinizde, bazı anlar haklıyken bile özür dilemek zorunda kalabilirsiniz,
Aşkta gurur olmaz unutun bunu,  Gururu çıkarın hayatınızdan.

Korkularınızı utançlarınızı gururunuzu ayaklarınız altına alın arkadaşlarım. Platonik Aşk Eğer karşınızdaki doğru kişi ise, bunu hissediyorsanız boşa çıkmayacaktır. Ben size kendinizi ezin demiyorum, ama gerektiğince ön yargılarınızı yıkıp cesaretinizi toplayın. Bunun iki sonucu olur

Ya karşılığınızı alır güzel bir birliktelik yaşarsınız, Ya da sizi istemez hayatında olmazsınız. Bu seçenekler belirsizlik içerisinde yaşamaktan iyidir arkadaşlar. benden size naçizane bir nasihat, “doğru bildiğiniz yoldan gidin, korkmayın”  sevgiyle kalın, umarım bir elmanın iki yarısı olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu