Tuğla duvarlı dekorasyon önerileri, tuğla duvar dekorasyonu, dekor tuğla modelleri, tuğla duvar dekoru vb… dekorasyon makalelerini sizler için hazırladık.

Özellikle eski Avrupa evlerinde oldukça fazla görürüz tuğla duvarları. Fakat genelde dış cephesi tuğla duvar olur, iç kısımlar sıvalı olur. Yeni trendlere göre iç mimarlarda tasarımlarında tuğla duvar kullanmaya başlıyor. Şüphesiz bulundukları mekanlara şıklık katıyorlar. Rahatlatıcı etkisi de bulunmuyor değil. Normal sıvalı duvarlarda istediğimiz kadar aksesuar kullanalım yine de tuğla duvar sıcaklığını vermiyorlar. Sizde sıradan duvarlarınızdan sıkıldıysanız, boya yapmaktan sıkıldıysanız zaman yenilik, tuğla duvar zamanıdır.

Yeni teknoloji ile tuğla duvar kaplamaları da üretilmekte. Bu kaplamaları duvarınıza kaplatabilirsiniz. Sıfırdan tuğla duvar ördürmenize gerek kalmadan, uygun maliyet ile yaptırabilirsiniz. Tuğla duvarların en güzel özelliği, her türlü doku ile uyumludur. İsterseniz metal ayaklı masa ve sandalye kullanın, isterseniz ahşap mobilyalar kullanın.

Tuğla duvar dekore ederken kullanmanızı tavsiye ettiğimiz renkler; mat siyah, sarı, açık kahve, gri, beyaz, turuncu, yeşil ve mavi rengiyle farklı tasarımlar oluşturulabilir. Ama en çok tercih edilen renk; mat siyah metaller ve açık renkli ahşaplar. Özellikle eskitilmiş tuğla duvarlar için tavan boyası olarak mat siyah rengini de tercih edebilirsiniz.

tas-duvar-dekor

Tuğla duvarlar odanızın tamamından ziyade sadece bir duvara da uygulanabilir. Hatta ev tasarımlarında genelde tek duvara kaplanır. Genelde televizyon arkası, kitaplık duvarı veya üçlü koltuk arkasına gelen duvarlar kaplanır. Sizlerde modern ev dekorasyonlarınız için önerilerimizi ve galerimizi inceleyerek bilgi sahibi olabilir, tasarımlarınıza fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap