Hoşgeldin Aralık Ayı Sözleri-Aralık Sözleri

Hoşgeldin aralık ayı sözleri, aralık sözleri, aralık ile ilgili sözler, aralık ayı sözleri, aralık hakkında sözler, 21 aralık sözleri, aralık hakkında sözler vb.. en güzel sözler için aliskanlik.com

Aralık sözleri ile Aralık edebiyati yapabilirsiniz. Aralık ile ilgili sözler Engelliler Günü’nden Madenciler Günü’ne kadar pek çok özel gün için söylenmiştir. Fakat bu sayfada yer alan Aralık ayı sözleri daha genel bir muhteviyata sahiptir. Coronavirüs yasakları yeniden başlamışken bu Aralık ayında eskisinden de dikkatli olmak gerekir. Zira hasta olsak; grip mi Corona mı ayırt etmemiz mümkün olmayacaktır. Bu zamanda hastaneye gitmek de ayrı bir sorunsaldır.

Hem öyle sürekli dışarıda gezmeye ne lüzum vardır? Hazır Aralık gelmişken bunun fırsatını bilmek gerekir. Soğuk kış günlerinde battaniyenin altına girip Netflix izlemek, kahve-kitap ikilisiyle hemhâl olmak, bol bol portakal-mandalina yiyerek vücut ordusuna asker takviyesi yapmak lâzımdır. (Evet vitaminlerden bahsediyoruz. Hoşgeldin Aralık sözleri mevzusu açılmışken biraz daha sanatsal konuşalım istedik. Peki başarabildik mi? O sizin kararınız.)

En uzun gece olan 21 aralık sözleri ile de sevdiğinize en uzun gecede en uzun sözler söyleyebileceğinizi unutmayın.

İşte Hoşgeldin aralık ayı sözleri:

Hoşgeldin Aralık Ayı Sözleri

Bir kitap daha bitiriyoruz. Önsözü Ocak’la başlamıştı oysa, son sayfasına ne de çabuk geldik. Kimileri tane tane, kimileri heceleyerek okudu bu kitabı. Kimileri ders çıkaracak okuduklarından, kimileri de unutup gidecek.

Olmasın aramızda aralık, geldi bak yine Aralık. Ne beyazlık ne karalık, gelmesin bize ayrılık.

Aylardan Aralık ve günlerden Salı. Kalp bir arıdır, aşk ise balı. Gözleri sürmeli, elleri de kınalı; bir tuhafım ben, âşık oldum olalı.

Aralık geldi bak, yine salına salına. Rüzgar serttir yaprak, tutunamaz dalına.

Aralık gelince ey can, bırakma yüreğinde aralık. Yoksa aralardan sızar soğuk, zor geçer bütün kış.

Aralık’ta denize girmek gibi seni sevmek.

Aralık gelirdi eskiden, soba yanardı evimizde. Üzerinde kestaneler olurdu, her tarafta kokusu. Yağan yağmuru izlerdik, sıcaktı yuvamız. Şimdi de geliyor Aralık, ama gelen o Aralık değil.

Karınca gibi olmalı insan, Aralık için hazırlık yapmalı. Kendisini çetin bir kışın beklediğini unutmamalı. Ömrünün kışına hazır olmalı hep. Başa gelir ihtiyarlık, o zaman başlar asıl Aralık.

Soğuk mu soğuk bir Aralık günü, gökyüzünde güneş belirir ya. Onun gibiydin sen de. Özlemle beklenen, yakmayan ama ısıtan, hemen kaybolan.

Aralık soğuk olsa ne önemi var? Kalbin bahar olduktan sonra.

Ayların en soğuğu Aralık’tır. Ama en sıcağı aynı zamanda. O geldi mi sarılır birbirine âşıklar, birbirini ısıtırlar. Herkes evlerine çekilir, sessizlik bürür, kar örter her yeri. Yalnızlar Aralık’ta kendilerini eskisi kadar yalnız hissetmezler. Baharda alevlenir onlarınkisi. Her yer cıvıl cıvıl olduğunda.

Gel demesem de kapımı aralık bıraktım, Aralık’ta gel, Ocak’ta gel. Ama gel mutlaka, yeter ki gel.

Aralık bir başkadır diye bişey yok. Ssadece yeni yıl geleceği için daha fazla mesaiye kalabilirsiniz o kadar.

Aralık gibi dondurucu olsan ne yazar, bir bakışınla çözülür buzlar.

Sana kapım artık Aralık değil. Sımsıkı kapattım onu, kilitledim defalarca.

Aralık ayındayız ama her yer güllük gülistanlık arkadaş, sanırsın Ağustos’un 15’i.

21 Aralık günü dn uzun gecesiymiş dünyanın. Yalan. Sen beni terk etmiştin ya bir gece, işte oydu.

Aralık da geldi nihayet. Bir yıl nihâyete eriyor. O sanki bir hayâlet, bekliyorum ama gelmiyor.

Aralık geldi, şimdi vakit, aralıksız sevme vaktidir. Ocak başına geçmeden de yanar kalp. Ocak’ın başında da. Ama yok, kalp dediğin; bir ay değil bir ömür yanar. Tat vermez hiç yediğin, o yoksa yüreğin kanar.

Kardelenler güneşi gördüler mi yaşayamazlar. Aralık’ta hayat bulur onlar, karların altında, toprağın sinesinde. Kardelenim olur musun?

Aralık Ayı İle İlgili Sözler

Aralık hüzün ayıdır. Yalnızlık ayı, aşk ayı. Hesaplaşma ayıdır Aralık; vedâ ayıdır. Yeni bir yılı uğurlar. Yaşama sevincidir Aralık, bir başka yılı karşılar.

Nisan’ın rengi yeşildir, Eylül’ün sarı. Aralık ise bembeyazdır, koca bir senenin gelinliğidir Aralık. Ayların süsüdür, çirkinliklerin örtüsüdür.

Mühim olan Aralık ayını da sevebilmek. Ağustos’u herkes sever zaten.

Aralık ayında hava soğudu mu değil; sevdiği kendisinden soğudu mu başlar aşık adamın kışı. Çok severken yel eser, bir anda buz keser, kalmaz ne iz ne eser; pılını pırtını toplar aşk.

Aralık kapıyı yalnız başına çalmaz. Başka davetsiz misafirler de getirir size. Dert gibi, hasret gibi.

Anlar birbirini kovalayıp duruyor. Ocak Şubat’ı sürüklüyor, Nisan oluyor, Eylül oluyor. Sonunda Aralık çıkıyor sahneye, tüm ihtişamıyla oynuyor rolünü. Bazen fırtınalar, bazen kuru soğuklar, bazen bardaktan boşanırcasına yağmurlar.

Acaba şairler hep Aralık’ta mı yazmış şiirlerini? Tam şiir yazmalık ay, yazacak biri varsa senin için.

Aralık’ın tatlı esintisine güvenme; ardından soğuk gelir.

Aralık ayında yaz mevsimini yaşamaktır sevmek; her yer kar-kış iken, yüreğinin kor olmasıdır.

Aralık’ta ne çok gün var; Kadın Hakları Günü, Madenciler Günü, Gönüllüler Günü. Bizim de özel bir günümüz olsa diyorum bu Aralık ayında…

Aralık’ta takvim yaprakları son bulur. İnsanların beklentileri ise daha yeni başlar. Öyle ya; şimdi yaşanması planlanan uzun bir yıl vardır daha.

Aralık’ta aşk aralıktan baktırır, kalp yürek yaktırırmış.

Aralık Hakkında Sözler

Aralık edebiyatı yapmayın; sürekli kombi açmak ve sıcak su kullanmak zorunda kalacaksınız. Faturalarınız şişik gelecek, hazır olun.

Hava soğuk şimdi, kar yağsa Aralık’ta. Beyazlara gömülse yalnızlığım.

Güneş olunca ‘uf bu ne sıcak’ diyoruz, ondan korunmak için çareler arıyoruz. Aralık gelince güneşe hasret kalıyor ve yaz mevsimini özlüyoruz. İnsanlar ne garip.

Size bir bilgi vereyim mi? Aralık’tan sonra ocak gelir. Bir bilgi daha, Aralık ayından önce Kasım vardır. Bu ayki dersimiz burada sona ermiştir.

Bazı çiçekler bir dağ tepesinde bekler açmak için Aralık’ın gelmesini.

Karlı olabilir, soğuk olabilir ama kıymetini bilenin kalbini ısıtır Aralık.

Aralık’ı geçirmeden Temmuz’a varamazsın, her şey muayyen bir vakte bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu