Brave Conquest Nasıl Oynanır-Brave Conquest İnceleme

Brave Conquest nasıl oynanır, brave conquest inceleme, mobil strateji oyunu brave conquest, brave conquest oyunu, mobil strateji oyunu vb.. oyun incelemeleri için aliskanlik.com

Brave Conquest Nasıl Oynanır

Brave Conquest nasıl oynanır, IGG.com’un yayımcılığını yaptığı mobil strateji oyunudur. Mobil platformlarda strateji oyunları oldukça popülerdir ve oyunun yayımcısı IGG’nin Google Play Store üzerinde onlarca strateji oyunu bulunmaktadır. Hatta bunlardan birisi de Lords Mobile. Yani geliştirici ekip, mobil strateji oyunları konusunda oldukça tecrübeli.

Size Brave Conquest incelemesinden biraz bahsedeyim. Oyunda size ait bir krallığınız var ve krallığınızdaki binaları geliştiriyor, askerler çıkarıyor, askerlerinizi besliyor ve ittifak kurarak diğer rakip oyuncularla savaşıyorsunuz. Standart bir mobil strateji oyunu anlayacağınız. Standart dediğime de bakmayın, oyun gayet eğlenceli. Birkaç istisna durum dışında.

Oyunun grafikleri göz doyuruyor ancak renkler çok parlak ve oynarken rahatsız edebiliyor. Daha önce hiç mobil oyunda böyle bir durumla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Ayrıca telefonunuz düşük özelliklere sahipse kasma yapabilir, bu da zaman zaman can sıkıcı bir hâl alacaktır.

Brave Conquest Oyunu

Brave Conquest oyunu için söylenebilecek en olumsuz şey, oyunun biraz Pay to Win yani Öde Kazan sistemine dayalı olması. Ne yazık ki, günlerinizi veya haftalarınızı veriyorsunuz ama birisi gelip ödeme bonusu olan bir paketi satın alıyor ve sizden çok daha iyi bir konuma gelebiliyor. Yine de, mobilde strateji oyunu oynamayı seviyorsanız bunu siz daha iyi bilirsiniz. Çünkü Brave Conquest oyununa has bir durum değil bu, tüm strateji oyunları bu şekilde.

Bu oyunda krallığınız var ve diğer krallıklarla rekabet hâlindesiniz. Bu da neyle sonuçlanıyor? Ego yarışı. %100 emekle yapacağınız bir krallığınız olsa neyse ancak parayı yatıran kişi kral olduğu için parayla egolarını yarıştıran bir kitle var ne yazık ki.

Ben bu tarz işler yapmam, kendi kendime takılırım diyorsanız da maalesef. Siz onlara saldırmıyorsunuz ancak onlar sizin krallığınıza saldırıyor. Günlerdir biriktirdiğiniz kaynaklarınızı alıyorlar. Yetmiyor, krallığınızdaki askerleriniz yaralanıyor veya ölüyor. Dediğim gibi, IGG oyuncuları nasıl oyununa bağlayacağını iyi biliyor.

Brave Conquest oyununun hiç mi iyi yanı yok peki? Tabii ki var. Oyunda bir rekabet hâlinde olduğunuzu söyledim ancak burada yalnız değilsiniz. Sizinle omuz omuza savaşan bir birliğiniz olacak. Onlardan ordu veya kaynak yardımı isteyecek, yeri geldiğinde de siz yardım edeceksiniz. Oyun sosyallik anlamında iyi şeyler katıyor çünkü krallık savaşlarında mutlaka iletişim hâlinde kalmalısınız.

Şimdi özetleyelim. Mobil strateji oyunları arasında güzel bir yere sahip bir oyun bu. Pay to Win olmasına bir şey diyemiyorum zira zaten bütün oyunlar bu şekilde yapılıyor. Ücretsiz olarak yayınlandığı için, şirket para kazanmak için bu gibi şeylere başvurmak zorunda. Görmezden gelmeye çalışacak veya siz de çok para yatıracaksınız. 🙂

Brave Conquest hakkında size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu