Genç Horoz Fıkrası

Komik fıkralar, eğlenceli fıkralar, güldüren fıkralar, 2020 fıkraları, yeni fıkralar, yetişkin fıkraları, genç horoz fıkrası vb… komik fıkraları sizler için hazırladık.

Genç Horoz Fıkrası

100 tavukluk bir kümesi olan çiftçi, yaşlanan horozun ve yerine kümese genç bir horoz almış. Kümese gelen genç horoz yaşlı horoza” Hadi bakalım babalık buradan bir an önce yaylan, işimize bakalım!” demiş.

Yaşlı horoz “Bak evladım, şurada birkaç günlük ömrüm kaldı, benimle yaşıt olan üç tane tavuk var, onları bari bana bırak, sen ne yaparsan yap!?” demiş.

Genç, “Olmaz babalık, kümesteki genç, yaşlı bütün yavrular benim!”

Bunun üzerine yaşlı horoz “Ehhh! Ne yapalım, ama sana bir önerim var. Bir yarışma yapalım, kim kümesin diğer ucuna daha çabuk varırsa o bütün malı götürsün!?” demiş.

Genç horoz, yaşlının biraz aksayan ayağına da bakarak

“Olur babalık, hatta sana üç metre de avans veriyorum!?”

Yaşlı aldığı avansla önde, genç arkada koşarlarken ve tam yetişmek üzere iken, o sırada oradan geçmekte olan kümesin sahibi bu yarışı, kovalamaca sanıp kızmış. Hemen silahını ateşleyip genç horozu havaya uçurmuş ve yanındaki arkadaşına dönerek;

“Ulan bu dünya ne kadar kötüleşti azizim! Bu kümese satın aldığım üçüncü homo(!) horoz! Ulan, kümeste bu kadar tavuk varken, bu genç sapık horoz, tutmuş yaşlı horozun peşinden koşuyordu teres!? demiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu