Komik fıkralar, eğlenceli fıkralar, güldüren fıkralar, 2020 fıkraları, yeni fıkralar, yetişkin fıkraları, eşeği güldürmek fıkrası vb… komik fıkraları sizler için hazırladık.

Eşeği Güldürmek Fıkrası

Olay Amerika’da geçiyor. Adam bir bardan içeri girerken. Kapının dışında bağlı duran bir eşek, yanında da içi dolar dolu bir cam kutu görüp, barmene soruyor.

Barmen, “Bu eşeği kim güldürürse paraları alıp gidecek! Yalnız denemesi 5 dolardır! demiş.

Adam, “Ben güldürürüm!” deyip, önce kutuya 5 doları atıp, eşeğin kulağına eğilip bir şeyler söylemiş. Yıllardır somurtan eşekte bir gülme ki, sormayın gitsin! Adam da kavanozu kaptığı gibi alıp gitmiş.

Aradan aylar, yıllar geçmiş. Adamın yolu yine aynı kasabaya düşünce, aynı bara gidip, eşeği yine güldürerek paraları alıp gitmek istemiş.

Bara gelmiş, aynı manzara. Yine aynı eşek bağlı duruyor.

Cam kutu yine para dolu! Ancak bu defa kural değişmiş. Eşeği güldüren değil, ağlatan paraları alacak!

Adam, yine “Tamam!” demiş. “Ama bir şartım var. Beni ahırın arkasında eşekle bir dakika yalnız bırakacaksınız! Tamam mı!?”

“Kabul!” demişler. Adam eşekle arkaya gidip, iki dakika sonra dönmüşler ki, eşek, iki gözü iki çeşme, hüngür hüngür ağladığı gibi, üstelik de başını duvarlara vurmuyor mu!?

Adam paraları alıp giderken, yolunu kesmişler; “Yooo arkadaş! Eşeği nasıl güldürüp, sonra nasıl ağlattığını söylemezsen, seni bu kasabadan asla dışarı bırakmayız!?”

Adam çaresiz kabul edip anlatmış:

“İlkinde, eşeğe ‘Benimki(!) seninkinden daha büyük!’ deyince, tabii eşek güldü!”

Birisi merakla atılmış; “Pekiiii! ikincisinde!?”

Adam, “İkincisinde de ahırın arkasına geçince, benimkini ona gösterdim!”

Yorum Yap

Yorum Yap