Kadın

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir nevi acil durumların kurtarıcısı da diyebileceğimiz şok diyetler listesinin en makul olanı 3 günde 5 kilo verdiren diyettir. Günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri olan aşırı kiloluluktan veya obezitelikten kurtulmak için yüzlerce diyet listesi var bu listelerin çoğu sağlıklı değil. Ani kilo kayıplarının sağlık açısından oldukça zararlı olduğunun altını çizerek uygulandığında oluşabilecek herhangi bir sorun için mesuliyet kabul etmeyeceğimizi belirtip diyet listemize bir göz atalım.

Eğer kilonuz vücudunuz için gerçekten fazlalık teşkil ediyorsa normal beslenme temponuzun altına düştüğünüz anda kilo vermeye başlarsınız. 3 günde 5 kilo verdiren diyet listesi gibi şok diyetlerin de mantığı bundan ibarettir. Vücut aldığı düzenli veya düzensiz yüklü besinin bir anda kesilmesi sonucu ters tepki oluşturur.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 2
sağlıklı diyet

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Şunu da belirtmek gerekir ki; 3 günde 5 kilo verebilmeniz demek devam ettiğiniz takdirde 6 günde 10 kilo vermeniz ile asla eşdeğer olmayacaktır. Vücudunuz bu şoktan en az zararla kurtulabilmek adına hızlı bir adaptasyon sistemi geliştirerek yeme düzeniniz bu diyetmiş gibi davranır ve 3 günün sonunda kilo vermeyi durdurur. Yani daha fazla kilo verebilmek için diyeti uzatmanız sizin için eziyetten öteye geçemez. Diyet tarifine ve direktiflere tam anlamıyla uyulduğu takdirde vereceğiniz kilo 3 ile 5 arasında olacaktır.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi 3
3 günde 5 kilo verdiren diyet listesi

 3 GÜNDE 5 KİLO VERDİREN DİYET LİSTESİ

 + Sabah (9.00-12.00)

– 1 bardak ılık su (Uyanınca)

– 30 dakika yürüyüş

– 1 fincan sade Türk kahvesi

– 12.00’a kadar 1,5 lt su içilmiş olmalı (Ilık)

 + Öğlen (13.00-15.00)

– 1 adet elma (Armut, muz veya şeftali de olabilir)

– En az 4 bardak ılık su

 + Akşam (17.00-18.00)

– 1 kase çorba (Yağ ve tuz olmaması şartıyla istediğiniz herhangi bir çorba olabilir)

– 30 dakika yürüyüş

 +Akşam öğününden sonra uyuyana kadar 1,5 lt daha su içilmiş olmalıdır.

Bu diyet programı 3 gün boyunca aynı şekilde uygulanmalı, su içme ve yürüyüşler kesinlikle atlanmamalıdır. Öğlen ve akşam öğünü isteğe göre yer değiştirebilir yani öğlen çorba içip akşam meyve yiyebilirsiniz.

Unutmayınız ki; aniden ve sağlıksız verilen kiloların verilmesi kolay olduğu gibi bu kiloların  alınması da kısa bir zaman içerisinde gerçekleşir. Acil bir durum olmadıkça diyetisyen eşliğinde, sağlıklı ve yavaş kilo vermeniz sizin için daha kalıcı ve doğru olacaktır.

Diyette tüketilmemesi gereken yiyecekler adlı makalemizi okuyarak diyet süresi boyunca kaçınmanız gereken yiyecekleri kontrol edebilirsiniz.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı