Web Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Web Sitesi

Web Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Web Sitesi sayesinde dünya genelinde kapanan yada hala aktif olan web sayfalarının eski hallerini yıl yıl ay ay arşivlediği için dilediğiniz yıla giderek görmek istediğiniz tarihte tasarımını yada içeriklerini görebilirsiniz.

Web Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Web Sitesi

http://web.archive.org/

Bu web sayfası Web Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Web Sitesi sayesinde dilediğiniz sitelere bakın mesela bir web masterseniz yeni bir alan adı alacaksanız onun bile geçmişte kullanılıp kullanılmadığı, kullanıldıysa içeriklerini görebilir o tarihta tasarımı nasıl olduğuna göz atabilirsiniz. Bir çok web sitesine bizzat bakma şansım oldu, Google nin ilk açıldığı tariha yada amazon ilk tasarımına ilk sattığı ürünlere göz attım, Hatta hepsiburada gibi türkiyenin alışveriş devinin 2009 da sattığı ürünlere o ürünlerin o tarihlerdeki fiyatlarına bile göz atabildim. Böyle bir arşivleme yapan siteyi tebrik etmek lazım. Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site Mükemmel bir hizmette olan site çok keyif verici sizinde merak ettiğiniz web sayfaları varsa bi göz atın şaşıracağınız retro web sayfalarına we.archive.org sayesinde görme fırsatı yakalıyorsunuz.

Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site

Peki sitelerin eski hallerini görmek neye yarar bize nasıl faydası olur. Öncelikle canımız sıkıldığında sitelerin eski hallerine bakarak eylenceli içeriklere ulaşabiliriz. Kuşkusuz eğlenceli olacak vakit geçireceksiniz, Biz web işi ile ilgilenen ajanslar yada web tasarımcılar fikir almak ve ilk tasarımların arayüzlerini renklerini görebiliyoruz. Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site Aslında eskiye güzelbir yolculuk yapıyor olacaksınız.

Bazı Popüler Sitelerin Eski hallarine bir göz atmak isteserseniz Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site Web Archive Bu alanda tek diyebiliriz. Milyarlarca sitelerin ön belleğini hafızasına alarak bakmak isteyenlere göstermek için depolamakta.

Google’nin Eski Hali

Dünyanın şüphesiz 1 numaralı arama motoru googlenin eski bir tasarımını sizlerle paylaşacağım. Bakın web siteleri nekadar gelişmiş arayizleri ne derece gelişmiş bir göz atalım.

Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site
Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Site

Amazon Web Sitesin Eski Hali

Amazon web sayfası oldukça arayüzünü değiştirmiş durumda eski haline bir göz atınca ne demek istediğimi fark edeceksiniz. Kusursuz bir dünya devi olduğunu şüphesiz kanıtlayan şirketin eski haline bir göz atalım.

amazon eski hali
amazon eski hali

Web Sayfalarının Eski Hallerini Gösteren Web Sayfası

Dünya üzerinde yıllar geçtikçe her türlü web siteleri açılıyor kapanıyor kimisi unutuluyor kimi sitelerde tamamen alan adı düşebiliyor, bazı alan adlarını alırken önceden hangi amaçla kullanıldığını bilmemiz gerekiyor, Bu amaçla kullanılabiliyor. hadi aklınızdan geçen web sayfalarının eski hallerini görmek için Web Sitelerin Eski Hallerini Gösteren Web Sitesi kontrolü sağlayın bakalım ne derece şaşıracaksınız. Web Sayfalarının Eski Hallerini Gösteren Web Sayfası oldukça eski tarihteki sitelerin verilerini tutmakta ve özellikle bukadar eski arşivleri nasıl depoladığı merak konusu, şirketin teknolojisine ve veri depolama özelliklerine ulaşamadım, milyar terebaytlık bir arşiv nerede depolanır bilinmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu