İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu

İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan İnstagram, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için büyük bir önem arz ediyor. Sosyalleşme dışında artık reklam ve pazarlama için de önemli araçlardan birisi olması, özellikle yüksek takipçili hesapların ön plana çıkmasına ve para kazanmasına zemin hazırlamıştır. İnstagram’dan para kazanmak isteyen ve daha popüler hale gelmek isteyen birçok kişi takipçilerinin sayısını arttırma yollarını aramaya başlamıştır. Bu nedenle İnstagram’da organik takipçi arttırma yolları oldukça önem arz etmektedir.

İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu

İnstagram’da organik takipçi arttırma yolları arasında kullanılabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin ne kadarı uygulanırsa organik takipçi kazanma konusunda o kadar başarılı olunabilir. İşte İnstagram’da organik takipçi arttırmanın yolları:

İnstagram'da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu
İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu

1)Kaliteli ve Eksiksiz İnstagram Profili Oluşturma,

İnstagram’da organik takipçi arttırma yollarının başında ilk etapta kaliteli bir profil oluşturma geliyor. Bireysel veya kurumsal olması fark etmeksizin kaliteli hesap oluşturmak potansiyel takipçilere ulaşmanın önünü açacaktır.

Eksik bilgiler ve baştan savma oluşturulan hesaplarla takipçi kazanmak ve insanların gözünde iyi bir intiba bırakmak oldukça zordur. Bu nedenle insanların bilmesini istediğiniz ve hesabınızla ilgili az çok temel bilgi edinebilecekleri şekilde profilinizi düzenlemelisiniz.

2)Farklı ve Kaliteli İçerikler Oluşturma

İnstagram’da büyük kitlelere ulaşmanın en önemli anahtarı, kaliteli içerikler üretmektir. ‘İçerik kraldır’ sözü bu bağlamda her platform için geçerlidir. İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu Hangi sosyal medyada olursa olsun farklı ve kaliteli içerikler her zaman için oldukça beğenilmekte ve insanlarda bu içeriği paylaşma isteği uyandırmaktadır. Bu durum da içeriğin zincirleme olarak daha fazla kişiye ulaşmasına zemin hazırlamaktadır.

İnstagram’da organik takipçi arttırmanın yolları arasında belki de en etkili yöntem olan kaliteli ve farklı içerik oluşturma uzun vadede çok sayıda organik takipçiye ulaşmanıza zemin hazırlayacaktır.

3)Viral İçerikler Oluşturma

Viral içeriğin tanımı deyim yerindeyse ‘virüs içerik’tir. Yani sosyal ağlarda veya diğer platformlarda kullanıcılar arasında hızla yayılan yani beğenilen içerikler viral içerik olarak tanımlanmaktadır. İnstagram’da da sıkça görebileceğiniz bu tarz içerikler hiçbir reklam veya tanıtım çalışması yapılmasa da hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Bu da içeriğin birçok kişi tarafından görülmesine neden olmaktadır.

İçeriğe ulaşan kişiler eğer ilgi alanına uygunsa, viral içeriğin yayınlandığı sayfayı takip edebilirler. Bu durum da dolaylı olarak viral içeriklerin İnstagram’da takipçi arttırmaya zemin hazırlaması normaldir.

4)Yorum Yapmaya Teşvik Etme

İnstagram’da organik takipçi arttırmanın yollarından birisi de paylaşımlara yapılan yorumların artmasıdır. Yorumlar genel olarak içeriklerin keşfet bölümünde daha fazla görülmesine ve daha fazla kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olurlar. Bu nedenle içeriklere yapılan yorumların sayısının artması dolaylı olarak takipçi sayısının artmasını sağlar.

5)Hastag Kullanma

Hastag içeriğin hangi konuyla ve neyle ilgili olduğunu niteleyen bir sosyal ağ kriteridir. Her sosyal ağda bulunan hastag’lar İnstagram’da da kullanılmaktadır. İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu Hastag özellikle İnstagram’da keşfet bölümünde işe yaramaktadır. Bir kullanıcı ne arıyorsa o aramada ilgili hastag’ler karşısına çıkacaktır. Bu nedenle içeriklerle ilgili hastag’lerin kullanılması, içeriklerin arama yapan kullanıcılara sunulmasına ve o içerilerle ilgili olan kullanıcıların sayfayı takip edebilmesine olanak sağlayacaktır.

6)Kullanıcılarla Etkileşim Kurma

Takipçilerle etkin bir iletişim kurma organik takipçi kazanma potansiyelini arttıran bir durumdur. Sorulan sorulara yanıt verme, yorumları beğenme ve ilginç yorumlar yapma sayfanın organik takipçi kazanmasına yardımcı olabilecek bir durumdur. Özellikle kullanıcıların yorumlarına cevap vermeniz onları ciddiye aldığınız ve önem verdiğiniz anlamına gelmektedir. Kullanıcılarla etkileşim kurma bu nedenle İnstagram’da organik takipçi arttırma yolları arasında yer almaktadır.

7)Aktif Olun

Ne kadar kaliteli ve çok sayıda paylaşım yaparsanız o kadar aktif ve dikkat çekici olursunuz. Aktif olmanız takipçilerinizin içeriklerinizi daha fazla beğenip paylaşmasına neden olur. Bunun dışında keşfette çıkma ihtimaliniz de yine artacaktır. Her gün düzenli içerik paylaşılması hem takipçi sayısında hem de içeriklere gelen etkileşim sayısında artışa neden olacaktır. Bu nedenle İnstagram’da organik takipçi arttırma yollarından en önemlileri arasında aktif olmak yer almaktadır.

8)Takipçi Satın Almayın!

Birçok kullanıcının yaptığı yanlışlar arasında takipçi satın almak gelmektedir. Organik takipçiler uzun vadede sayfanızın daha etkin ve aktif olmasını sağlarken satın alınan takipçiler sayfanın etkileşimini düşürmektedir. Bu nedenle takipçi satın almanız sayfanıza faydadan çok zarar getirmektedir. Organik takipçilere sahip olmak için İnstagram takipçi satın alma yöntemini kesinlikle denememelisiniz.

9)Rakipleri Analiz Edin

İnstagram’da organik takipçi arttırma yollarından birisi de rakipleri iyi analiz etmektir. Instagram Sözleri Sizinle rakip olan veya aynı tarzda paylaşımlar yapan bir sayfanın içeriklerini inceleyerek ondan daha kaliteli ve farklı içerikler üretirseniz dolaylı olarak rakibinizin takipçilerini de kazanmış olursunuz.

10)Benzer Hesaplarla Etkileşimde Olun

Benzer hesaplarla etkileşime geçerek İnstagram’da organik takipçi arttırma yolunda başarı elde edebilirsiniz. Bir sayfanın yayınlamış olduğu içeriğe güzel ve dikkat çekici bir yorum yapmanız birçok kişinin hesabınızı ziyaret etmesini sağlayabilir. Bu nedenle sizin içeriklerinize paralel içerikler yayınlayan sayfalarla iletişime geçmeniz faydanıza olacaktır.

İnstagram’da organik takipçi arttırmanın 10 yolu, belki kısa zamanda değil ama uzun vadede takipçilerinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. İnstagram’da Organik Takipçi Arttırmanın 10 Yolu Ne kadar kaliteli ve farklı içerikler üretirseniz o kadar fazla organik takipçi elde edebilirsiniz.

İlgili Yazı : İnstagram’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu