Türk Sözleri-Türk İle İlgili Sözler

Türk sözleri, Türk ile ilgili sözler, Türklük ile ilgili sözler, Türklerle ilgili efsane sözler, Türk hakanlarının sözleri, Göktürk sözleri gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Türk sözleri sayesinde Türklüğün önemini ve gururunu anlatabilir ve bunun sevincini paylaşabilirsiniz. Türklerle ilgili efsane sözler söyleyebilir ve Göktürk sözleri ile Türklüğün ne kadar güzel bir duygu olduğunu yaşayabilirsiniz.

Türk Sözleri

Türk ile ilgili sözler ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Yüce Türk milleti, sen her zaman her şeyin en iyisine layık bir milletsin.

Türk milleti gençleri atalarının onlara yadigâr olarak bıraktıkları bu memleketi ve bu vatanın tüm güzelliklerinin kıymetini bilmekte ve bunları ilelebet yaşatmaya yemin etmiştir.

Türk gençliği atalarından onlara kalan tüm bu güzellikleri ömrü boyunca biraz bile zarar görmesine izin vermeden yaşatma ant içmiş ve bu sözü namus sözü haline getirmiştir.

Büyüklerin bizlere gösterdiği yollardan bir ömür ilerlemeye ve bu vatan için hayırlı olanı yapmak için tüm çabayı göstermeye ömürlerini adamışlardır.

türk hakanı sözleri

Var olan Türk milletinin tüm şanını korumaya ve bunu yaşatmak için bir ömür adamaya yemin etmiş olan gençler, bu uğurda gerekir ise kendi canlarından bile geçer ve asla da tereddüt etmez.

Türk milleti gençleri asla bastığı toprağı sadece bir toprak olarak görmez ve onun altında yatan şehitleri ve bu şehitlerin kanları ile sulanmış toprağı bilir ve atalarını tanırlar.

Hür doğan ve hürlüğü için kendi canını bile feda eden Türk milleti gençleri, vatanın önüne başka hiçbir şeyi koymaz ve ondan üstün tutmaz.

Hür yaşamak için tüm hayatını bu mücadeleye adayabilecek olan Türk milleti; vatanının, milletinin ve ülkesinin tüm güzelliklerini bilir ve bu değerler uğruna bir ömür verebilir.

Türk İle İlgili Sözler

Türk hanlarının sözleri ve Türk ile ilgili sözleri bulabilirsiniz.

türk ile ilgili sözler

Vatan uğruna kendi canını feda eden Türk milletinin şanlı gençleri bu uğurda gerekli tüm mücadeleyi vermiş ve bu savaşı kazanmışlardır.

Onuruyla ve gururuyla yaşamını sürdürmekte olan aziz Türk milletinin gençleri, elbette ki vatanın tüm güzelliklerini bilmekte ve güzel olan her şey uğruna yaşamını devam ettirebilmektedir.

Türk kelimesinin anlamını ve kıymetini bilmeyen insanlar için bu davayı anlamak elbette zordur. Ama Türk olmak demek gerektiğinde tüm dünyayı karşına alabilmek demektir.

Gerçek mücadele ruhu Türk milletinde vardır çünkü bu millet, kanının son damlasına kadar mücadele etmiş ve bu davayı kazanmıştır.

Nasıl bir engel ile karşılaşırsa karşılaşsın Türk milleti mücadeleden asla kaçmaz. Çünkü savaşmak Türk milletinin doğasında vardır.

Hiçbir savaş Türk milleti bitti demeden asla bitmez çünkü her zaman son kararı Türk milleti verir.

Dayanışma ve yardımlaşma ruhunun en fazla olduğu millet Türk milletidir. Çünkü her koşulda yardımlaşmayı ve dayanışmayı yaşatan ve bunun güzelliği en temelinde yaşayan bir millettir.

Esaret altına alınamayan ve asla esaret altında kalamayan Türk milleti kendi özgürlüğüne düşkündür.

Özgürlüğünü en temeline kadar yaşayan ve özgürlük uğruna kendi canını bile verebilecek Türk milleti, gençlerine her zaman güvenir.

İdealist bir millet olan Türk milleti, gençleri ile beraber ilerlemekte ve gençlerine her zaman güvenmektedir. Çünkü gençler, Türk milletinin önemini ve kıymetini farkındadır.

türklerle ilgili sözler

Türk aslında namusu ve onuru aslında yaşar. Tüm dünyayı karşısına getirseler bile asla onurundan ve namusundan vazgeçemez.

Maneviyatını ve kutsalını bilen ve bunlara sahip çıkan Türk milleti, gerektiğinde bu uğurda hem canını verebilir hem de bir düşmanın canını alabilir.

Vatan aşkı için yanıp tutuşan Türk milleti gençleri, vatanına göz diken herkesin gözlerini oymasını da bilir.

Her daim çalışmayı ve çalışkanlığı seven Türk milleti, üretmeyi ve ürettiği ürünlere sahip çıkmaya bilir.

Gerektiğinde içine sızan ve fark edilmeyeceğini düşünen düşmanları bile bir bir bulan Türk milleti şanına ve onuruna asla leke getirmez.

Gerektiğinde dostunu yaşatmayı ve gerektiğinde de düşmanını yok etmeyi bilen Türk milleti kimse için asla kendi idealistlerinden vazgeçmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu