Ülkücü Sözleri-Ülkücülük Sözleri

Ülkücü sözleri, ülkücülük sözleri, Atatürk’ün ülkücü sözleri, ülkücüler ile ilgili sözler, teşkilat sözleri, ülkücü mesajları gibi en güzel sözler için aliskanlik.com

Ülkücüler; vatanını seven, Atatürk’ün ilkelerini anlayan ve bilen, okuyan ve her konuda kendini muhakkak geliştiren donanımlı bireylerdir. Ülkesi için her türlü alanda mücadele veren ve mücadeleden korkmayan insanlardır. Bu uğurda Alparslan Türkeş sözleri birer ilke ve ışık olmuştur.

Aynı zamanda Atatürk’ün ülkücü sözleri de bu yolda gidenlerin yolunu, karanlık olsa dahi aydınlatmıştır. Hedef olan Turan sözlerine ulaşmak için her türlü mücadele her alanda verilmiş ve vazgeçme fikri bir kez dahi olsa düşünülmemiştir.

Ülkücü Sözleri

Gerekirse vatan uğruna gözünü dahi kırpmadan canını verebilecek adamlardır ülkücüler.

Ülkücüler, vatan için her şeyini feda eder ve yaşamı için yapmak istediği tüm faaliyetlerden vazgeçer.

Vatan aşkının diğer tüm aşkların önüne geçtiği bir kalbe sahip olana ülkücü denir. Çünkü, ülkücüler kimi ya da neyi severse sevsin vatan hep önce gelir.

Bir ülkücünün ilk ve en büyük sevdası vatanına olan sevdasıdır. Başka hiçbir sevda bunun önüne geçemez.

Yeri geldiğinde tüm dünyevi zevklerini yok edecek ve kendi canını bile feda edecek kadar vatanını seven ülkücüler, yaşanan tüm iyi ya da kötü şeylerden etkilenmeden vatan için nöbetteler.

Bir olduk, birlik olduk, yeri geldi kimler için de var olduk yine de vatan sevgisini geçemedi hiçbir şey.

Bu ülkenin en büyük ülkücüleri, yerlere bir çöp dahi atmadan vatanını temiz tutanlardır.

Gerçek bir ülkücü, vatanını herkesten önce düşünür ve vatanının iyiliği için yapar her ne yaparsa yapsın.

Vatanın birliği ve iyiliği için çalışan, başka nifak tohumlarından etkilenmeyen insanlardır ülkücüler.

Bir gün gelecek, vatan için ülkücülerin ne denli önemli olduğunu ve bu vatan için neler yapabileceklerini anlayacak da görecek de.

Ülkücülüğün anlamı, önemi ve bizler için ne anlam ifade ettiği tekrar tekrar okunmalı ve daha iyi kavranmalıdır. Çünkü ülkücüler, bu ülkenin yapı taşlarından biridir.

Asıl ülkücüler vatan aşkı ile dolmuş kişilerdir. Vatan için emek verip fedakârlık yaparken başka hiçbir şeyi vatan aşkının önüne koymazlar.

Ülkücülük Sözleri

Ülkücüleri anlamak için vatan sevgisini iliklerinize kadar hissetmelisiniz. Çünkü ülkücülüğü yaşatan bu sevdadır.

Namusu ve şerefi için yaşar bir insan. Ülkücüler de namusu, şerefi ve vatanı için yaşar.

Vatan için can vermek de can almak da ülkücüler içindir. İkisini yaparken de gözünü bile kırpmazlar.

Bir ülkücü yeri gelir fedakârlık eder ve yeri gelir de kendinden verir. İkisi içinde gocunmaz çünkü konu vatan ise geri kalan her şey gereksiz ayrıntılardan ibarettir.

Bir gün söz konusu vatan olur ise son ülkücü kalana dek bu topraklar içerisinde kimse başka bir şeyi düşünemez.

Son kan akmadan ve yaşayan son şerefli insan da ölmeden bu vatan üstünde kim yanlış fikirlere kapılmış ise hata yapıyor demektir.

Asıl tek gerçek, millet aşkıdır. Bu aşk öyle büyüktür ki; insan tüm fedakarlıkları yapar ve gözü başka hiçbir şeyi düşünmez

Bir ülkücü, kimsenin ne söyleyip de düşündüğüne takılmadan inandığı doğruların üzerine gider.

Ülkücü Mesajları

İnanılan değerlerin üzerine gitmek ve doğru yoldan asla sapmamak gerekir. Bu vatan ve bu millet için çabalamak her yiğidin hakkı değildir.

Eğer vatan tehlikede ise ülkücüler için çok fazla bir seçenek yok demektir. Çünkü ülkücüler, bu konuda en fedakâr ve emek verenlerdir.

Vatan, millet, bayrak ve silah uğruna yaşanılan bir ömür düşünün. Düşünün ki; yiğitler diğer tüm dünyevi şeyleri unutmuş ve yalnız bunlar için yaşıyor.

Ülkücülük için ya yaşar ya da ölürsün. Vatan da bunun ile aynıdır; ya uğrunda ölürsün ya da yok olur gidersin.

Ülkücülüğün uğruna ne canlar verildi ve ne yiğitler şehit oldu. Yine de bu davadan kimse dönmedi. Haklı davada sonuna kadar ilerledi tüm yüreği olanlar.

Vatanının aşkından dönmeyen ve bu yola hiç şüphe duymadan çıkanların yoludur ülkücülük.

İlke edindiği yoldan dönmeyip ülkesi için çabalayan yiğide denir ülkücü. Ve hakkında çok şey yazılıp çizilse de hiç bunlara aldırış etmez ülkücü.

Ülkücü vatanı için kendi ailesinden, maddi ya da manevi birden fazla şeyden vazgeçebilen ve vatanın birliğini, dirliğini ve geleceğini güvence ve teminat altına almak için emek veren fedakâr insanlardır.

Ülkücülük cinsiyete bağlı olmaksızın kişinin hür iradesi ile yapılması ve karar verilmesi gereken bir yoldur.

Ülkücüler için zor ya da imkânsız diye bir şey yoktur. Çünkü bir insan ülkücü olmak adına bir yola çıkarsa her şeyi göze alır ve bu uğurda yapamayacağı hiçbir şey yoktur.

Önemli ve mukaddes atfedilen bu yol, her yiğide nasip olamaz. Çünkü bu yol öyle kutsaldır ki herkes öyle elini kolunu sallayarak yürüyemez.

Teşkilat Sözleri

Ülkücülük, Ötüken’den başlayan bozkırlardan Anadolu topraklarına miras kalan köklü ve mühim düşünce ve bir ilkedir.

Ülkücü, vatanın devamlılığı için korkmadan mücadele eden asla ama asla geri durmayı dahi düşünmeyen, her daim en ön safta mücadele eden ve bulunan kişidir.

Ülkücü olmak için bir yemin etmek yeterli değildir. Eğer biri ülkücü olmak istiyorsa tüm yüreğini ortaya koymalı ev bu yoldan vazgeçmeyi ya da dönmeyi bir kez olsun bile asla düşünmemelidir.

Ülkücülüğün cinsiyeti yoktur çünkü ülkücü olmak için vatanı ve milleti diğer her şeyin önüne koymak gereklidir bu da insanın bir cinsiyete ait olmasını beklemeden herkes içindir.

Ülkücüler Türk tarihindeki Metehan, Kürşat, Atilla, Timur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş gibi liderleri, bu liderlerin bizler için yaptıkları mücadeleyi ve fedakarlıklarını her daim akıllarının bir köşesinde tutmuş ve karanlık gecelerde ışık olarak görmüştürler.

Ülkücüler şüphesiz ki Enver Paşa, Talat Paşa ve Cemal Paşa gibi Türkçülük ve Turan anlayışı konusundaki düşüncelerini, fikirlerini ve kendilerini esas almışlardır.

Ülkücülük ahilikte olduğu gibi büyükten küçüğe öğreti ve eğitim yoluyla aktarılır. Ondan sonraki nesiller büyüklerinden gördükleri gibi kendinden sonraki nesillere bildiği her şeyi sabır ile aktarırlar.

Ülkücüler memlekete sevdası için ülkenin dört bir yanında hatta ülke dışında dünyanın dört bir yanında bile bu sevdanın gerekliliklerini yerine getirmiş ve gerektiği zaman bedeller de ödemişlerdir.

Ocak, ülkücülüğün temel prensibi, eğitim yuvası, sohbet ve gelişim odağı olan bir kurum hatta bir kurumdan da fazlası olmuştur.

Muhsin Yazıcıoğlu, ülkücülüğün temsilini en iyi şekilde yaşarken yapmış hatta vefat ederken bile bu mücadelesini vermiştir.

Ülkücü sözleri ve bireyleri bir araya toplayan teşkilat sözleri herkes için bir yuva görevi görmüştür. Mücadeleci olan Türk sözleri bu yolda ülkücülere destek görevi görmüştür. Ülkücüler, inançlarından ve onun gerekliliklerinden ödün vermeden mücadeleyi ömürleri boyunca sürdürmeye yemin etmiştir.

Ülkücülük sözleri bu ülkesi için canını seve seve verebilecek insanların sözleridir. Tarihin başından bu yana Göktürk sözleri bu inancın temelinin ne kadar köklü olduğunu bir kanıtıdır. Bu bahsi geçen ülkücü sözleri Alparslan Türkeş tarafından da sıkça vurgulanmış ve bu konunun ehemmiyeti üstünde durulmuştur. Sizler için ülkücü sözleri hakkında aklınıza gelebilecek her konuyu bu yazımızda yazdık ve aradığınız tüm ülkücüler ile ilgili sözleri topladık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu