Diyette Gece Acıkınca Ne Yenir

Diyette gece acıkınca ne yenir, gece acıkınca yenilecek yemekler, gece acıkınca yenilecek yemekler diyet, gece ne yenirse kilo yapmaz vb.. soruların cevapları için aliskanlik.com

Diyet yapan herkesin ortak sorunudur aslında gece acıkmak. Gece acıkan kişiler ne kadar kendilerine hakim olmaya çalışsalar da genellikle gece aç yatamazlar. Peki diyette gece acıkınca ne yenir veya gece ne yenirse kilo yapmaz sorusuna beraber cevap bulalım.

Diyette Gece Acıkınca Ne Yenir

Diyetlerinde sağlam olan kişiler bazen aç yatarlar bazen de pratik çözüm bulurlar. Burada yapılması gereken ana öğün değil ara öğün şeklinde yemek yemektir.

  • Muz

Tatlı krizleri gece yemek yenmemesi gereken saatlerde oluyorsa insanlar neler yiyeceğini hemen düşünmeye başlarlar. Bu gibi durumlarda muza yönelin. Muz sizin tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Tarçınla muzu kullanacağınız gibi sütle de karıştırıp kullanabilirsiniz. Tarçınlı sütün tok tutma özelliği vardır. Gece acıkınca yenilecek yemekler listesi için hemen tarçınlı süt hazırlayın. Tarçın ve süt sizin kolay yağ yakmanızı sağlarken , gece açıkmamanızı sağlayacaktır. Muz , süt , tarçın gibi yiyecekler gece beni doyurmaz diyorsanız burada tavuk göğsü devreye girecektir. Yalnız burada önemli olan tavuk göğsünü haşlanmış yemektir.

  • Yoğurt

Gece acıktığınızda hem karnınızı doyurmak hem de basenlerinizin erimesini istiyorsanız tüketeceğiniz en iyi besin yoğurttur. Bir tabak içerisine bir miktar yoğurt koyun üzerine az bir miktarda zencefil koyup karıştırın ve yiyin. Bu sizi tok tutacak ve basenlerinizin erimesine yardımcı olacaktır. Zencefil yerine tarçında kullanabilirsiniz.

  • Lor Peynir

Gece acıkınca yenilecek yemekler diyet listesinde sırada lor peynir var. Lor peyniri gece acıktığınızda yiyeceğiniz bir besindir. Lor peyniri çok iyi bir yağ yakıcı bir besin olduğu için gece acıktığınız zaman 4-5 kaşık yiyebilirsiniz. Lor peynirinin içine nane veya maydanoz eklerseniz daha iyi bir yağ yakma özelliğine sahip olacaktır.

  • Yeşil Elma

Yeşil elmada bulunan vitaminler sizi tok ve zinde tutmaya yardımcı olacaktır. Gece acıktığınızda hemen bir yeşil elma dilimleyin ve üzerine bir tutam tarçın ekleyin bu durumda kilo almadan akşam atıştırmalıklarını yiyebilirsiniz.

  • Yulaf Ezmesi

Kalori oranı hayli düşük olan Yulaf ezmesini süt ile karıştırıp yerseniz hem kilo almadan gece yemeği yemiş olursunuz hem de sağlıklı bir uyku çekersiniz.

  • Su 

Gece kalktınız ve çok açsanız kesinlikle su için. Su sizi doyuracak ve bedeninize zindelik katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu