40 Günde Evlendiren Dua

21 günde evlenme duası, 40 günde evlendiren dua, bekarlar için kısmet açma duaları, acilen evlenmek için dualar, kısmet açma duası vb… dualar için aliskanlik.com

40 Günde Evlendiren Dua

Hayırlı bir eş arayan Allah’ın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmetini bulamayan kişilerin okuyabilecekleri etkili duaları sizlerle paylaşacağız. Bu dualar toplumda 40 günde evlendiren dua olarak bilinir. Hatta kimi kaynaklar daha da ileri giderek bu duaya 21 günde evlenme duası adını katmışlar. Ancak duayı paylaşmadan önce belirtmemiz gerekli nasip ve kısmet ancak Allah’tandır. 

Evlilik çok önemli bir müessesedir. Kötü bir evlilik kurup hayatınızı karartmak yerine hiç evlenememek daha iyidir Bekar olan kendini yalnız hisseden ve bir an önce hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurup huzur dolu yaşamak isteyenler için Allah’a en kısa yoldan nasıl dua edilebileceğini belirteceğiz. Bekarlar için kısmet açma duaları okuyup erkenden evlenip huzur içinde yaşamanızı şimdiden Allah’tan niyaz ederiz.

Acilen evlenmek için dualar sırasında ilk sırada Hadid Suresi var.

1.Hadid Suresi 29. Ayeti

” Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm(azîmi).”

(İhsan üstünlük ve fazilet Allah’ü Teala’nın elindedir Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.)

Bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra 3-5-7-19-21-37-41 gibi tekli sayılar ile okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır diye ümit edilir. 

2.Kısmet açma dualarından bir diğeri ise gece uykunun en güzel yerinde uyanıp 2 rekat namaz kılmak ve namazın ardından 7 Fatiha-7 İhlas- 7 Felak- 7 Nas ve 1 Ayetel Kürsü okunup Allah’a hayırlı kısmet ve evlilik için edilen duadır.

3.Taha Suresi’nin ilk 12 ayeti

Akşam namazı kılındıktan bir süre sonra Yatsı namazı gelmeden önce 6 rekatlık namaz kılınır. Namaz bittikten sonra Peygamber Efendimize salavat getirilir ve kısmet açma duasını okur.

“Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” (Allah’ım sen beni yarattın, Sen hidayet ettin,,Sen doyurdun, Sen su verirsin, Sen öldürürsün ve sen diriltirsin)

Hz. Musa’nın Allah’a ettiği bu duayı 7 defa bu duayı okuduktan sonra Taha suresinin 1. ile 12. ayeti arasını 21 defa okunur. Allah’ın izni ile bekarlar için kısmet açılır ve tez zamanda evlilik nasip olur.

Yorum Yap

Yorum Yap