En İyi Makyaj Temizleyici

En İyi Makyaj Temizleyici Markaları

En İyi Makyaj Temizleyici Makyaj yapmak günümüzde hobi halini almış olan bir etkinliktir. Makyajın son zamanlarda çok fazla popüler olduğu da yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle sosyal medya kullanımı makyaj akımının yaygınlaşmasını sağlayan en büyük etkenlerdendir. Youtube gibi geniş kitlelere hitap eden bir platformda bile makyaj üzerine birçok video yayınlanmakta, kişiler makyaj ürünleri ve kullanımları ile ilgili çeşitli videolar sunmaktadır. Bu işlerden para kazanılması da makyajın cazibe seviyesini artırmıştır. Bir başka deyişle güzellik sektörü ve maddiyat sıkı bir ilişki içerisinde ilerlemektedir. Böyle bir durumda makyaj ve kozmetik ürünleri yok satmaktadır. Birçok yerden öğrenilen çeşitli bilgilerle makyaj yapılmaktadır. Fakat makyaj yapım aşaması kadar temizlenme aşamasında da zorlayan bir iştir.

En İyi Makyaj Temizleyici

Cildin ve gözlerin iyice temizlenmesi oldukça önemlidir. Makyaj kalıntıları sivilcelenme de dahil olmak üzere birçok cilt problemine sebep olmaktadır. Göz makyajı kalıntıları ise göz kapağında kırışmaya ve kirpiklerde dökülmeye sebep olabilmektedir. Bu nedenle makyaj temizleyicinin kalitesi oldukça önemlidir. En iyi makyaj temizleyicileri şu şekilde sıralayabiliriz:

Dermalogica Göz ve Dudak Makyajı Temizleyicisi ( Soothing Eye Make up Remover )

Suya dayanıklı göz makyajlarını bile kolayca çıkarabilmektedir. En İyi Makyaj Temizleyici Özellikle çok az bir miktar kullanıldığında bile büyük oranda etki göstermesi açısından oldukça işe yarar bir makyaj temizleyicidir. İçeriğinde bulunan ipek aminoasitleri sayesinde göz makyajını temizlerekn bir yandan da kirpiklere bakım yapan bu temizleyici dudak makyajının çıkarılmasında da kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 125 mL olan bu temizleyicinin fiyatı ise 100 TL’dir.

Bioderma Sebium H2O

Bioderma markasının en gözde ürünlerinden olan bu makyaj temizleyici kozmetik ürünü satan yerler haricinde eczanelerden de temin edilebilmektedir. En İyi Makyaj Temizleyici Özellikle cilt makyajını temizleme konusunda oldukça başarılı bir üründür. Cilt temizleme işlemi sonrasında hafif bir matlık hissi vermektedir. Ürün içerisinde 500 mL bulunmaktadır ve fiyatı 45 TL’dir. İsteğe göre besleyici tonik olarak da kullanılabilir.

Dior Makyaj Temizleme Yağı

Dior markasının bu ürünü makyaj temizleme yağı olarak geçse de su bazlı bir üründür ve yağlı cilt tipine sahip kişiler de rahatlıkla kullanabilir. Bu temizleyici her cilt tipine uygundur. Ürün oldukça hafif bir yapıya sahiptir ve bu durum temizlememe hissi vererek daha fazla ürün kullanımına yol açabilmektedir. Fakat bu şekilde israfa hiçbir şekilde gerek yoktur. Ürünün çok az bir miktarda kullanımı bile makyajınızı temizlemeye yetecektir. Ürün 200 mL’lik kutularda satılmaktadır ve fiyatı 85 TL’dir.

Lush Ultra Bland

Lush Ultra Bland ürünü tıpkı makyaj temizleme yağları gibi hafif yağlı bir etki bırakmaktadır. Bu duruma kremsi bir etki de denebilir. Ürün cildin nemli kalmasını sağlamakta aynı zamanda da bakım yapmaktadır. 100 gr olan içerik 45 TL’ye satılmaktadır.

Dermalogica Precleanse

Bu ürün özellikle güneş kreminin bol kullanıldığı yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. En İyi Makyaj Temizleyici Göz makyajı temizlemek için de kullanılmakta olan ürün, temizleme işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir pamuğa ihtiyaç duyulmamasını sağlamaktadır. Su geçiren ve geçirmeyen tüm makyaj ürünlerini temizlemektedir. 150 mL fiyatı ise 120 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu